Bílá nemoc (1937)

Jediné, co na tom filmu nestárne, je Čapkův námět.

Krakatit (1948)

Na začátku film nastaví docela svižné tempo, které potom rozvolňuje. Snažil jsem si v tom najít nějaké hezké věci, ale od třetiny jsem taky koukal na hodinky, jak to bylo popisné a zdlouhavé. Líbí se mi, že se Prokopův svět postupně rozpadá do série halucinogenních výjevů, ale bohužel se tak děje velmi, velmi, velmi pomalu.

Odysseus a hvězdy (1976)

Kontakt s Jodie Foster bez všeho, co dělalo Kontakt s Jodie Foster skvělým. A nemyslím tím Jodie Foster. Ne, vážně - docela zajímavý námět (uváží-li člověk skutečnost, že vchod do světélkující koule možná znamená pro danou bytost smrt, dostává telefonát kluka z budoucnosti tátovi nový rozměr) ale na 85 minut tam prostě není o čem hrát.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Na post-apo sci-fi málo post-apo, na šedesátá léta málo šedesátkové. Nejlepšími částmi filmu pro mě byly děsivé masakry zvířat, u kterých člověk musel přemýšlet, jestli to Schmidtovi stálo za to dělat trikem, nebo tam před kamerou kuchají opravdovou kravku.

Tajemství Ocelového města (1978)

Ikarie XB-1 je ryzí české sci-fi, toto je ryzí český steampunk. Velkým plusem je Hanzlíkovo civilní herectví, naturalismus rvaček a parní věci!

Něco je ve vzduchu (1980)

Kladnou stránkou tohoto filmu je taková stejnoměrnost. Námět, režie, herecké výkony, všechno to drží pohromadě - není to sice úplně zábavné, ale výstřel mimo to také není.

Řekni cokoliv... (1989)

"Až cinkne to znamení pro kuřáky, tak bude všechno v pořádku."

Těžká váha (2005)

Bolelo mě, když hrdina dostával do zubů. Škoda jen, že místo klasických Rockoyovských klišé typu "Stůj při mě, jen tak mohu vyhrát!" nebylo více upřímných věcí jako "Za co bojujete?" "Za mléko".

Když Harry potkal Sally (1989)

Je to milé, nekonfliktní, pobavíte se, ale i pro mne byly zvěsti o nejlepší romantické komedii všech dob nepodložené. Harry sice potkal Sally, nic víc ale film nepověděl.