Dobrodružství s Blasiem (1974)

Nehumorná divnost slátaná z honiček, slapstickových gagů a Suchařípy pojídajícího věci.

Metropolis (1927)

Jsme na začátku kinematografie a já vidím triky jako z šedesátých let. Neuvěřitelné.

Vynález zkázy (1958)

Fantastická výtvarná vize, ale po scenáristické stránce to jde úplně mimo mě.

Cesta do pravěku (1955)

Vždycky mě jako kluka mátlo, jak se potom ti hrdinové vrátili zpátky domů. To tam u toho moře - na počátku věků - jako umřeli?

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Velmi mě potěšila drobná paralela se studenou válkou. Stejně tak překvapily brutální morbidity, které babičky provádí - tak nějak to člověka zaskočí, po první komediální půlce filmu. Jinak: na špatný český film to není vůbec špatné.

Den před krizí (2011)

Nejlepší hudební podkres pod závěrečné titulky, jaký jsem kdy slyšel.

Masseba (1989)

Co mě drželo u filmu až do konce bylo přemýšlení, jestli je Postránecký s vyholeným obočím rafinovaný odkaz na Geldofa v Pink Floyd: The Wall nebo ne.

Muž z prvního století (1961)

V první polovině filmu jsou satirické části skvělé, ale v jeho druhé polovině, když se všechny vtipy točí stále kolem toho stejného, to nějak ztrácí dech. "Automobily se rozlišovaly osobní a nákladní. Osobní byly velmi nákladné a nákladní se používaly velmi osobně."

Talíře nad Velkým Malíkovem (1977)

Je tam jeden vtip, napíšu ho sem, ať se na ten film nemusíte dívat: Mimozemšťan v utajení mluví s Brodským. Ukáže k Brodského psovi: "Neprozradí nás?" Brodský: "Ten toho slyšel a ještě nic neřekl."