Sex ve městě 2 (2010)

rve mi srdce ze davam taketo hodnotenie, lebo som velky fanusik, ale neda sa inac. serial bol skvely, pretoze lamal tabu a prinasal skvele postavy, prvy film bol krasny, lebo sa robil pre fanúšikov a nie pre prachy,, dvojka je debilina, pretoze je to 140 minút menenia tích najabsurdnejších outfitov a hrania sa na umelecké dielo, čo Sex v meste nikdy nebolo a nebude- preto sme ho všetci milovali. zbytočný film, ktorého jediné pozitívum sú Samanthine hlášky.

Vzhůru do oblak (2009)

na Pixar Animation obdivujem a mám rád to, že nikdy nezabúdajú že STORY je to čo zaváži a potom to super naanimujeme. Príbeh Up-u patrí zatiaľ medzi ich najdospelejšie a najkrajšie. Dlho som si tak nepoplakal. A za úvodnú scénu oscara a standing ovation!

Zlaté opojení (1925)

film sršiaci zlatom. v každom slova zmysle.

Kid (1921)

najkrajší a najlepší rodinný film aký som kedy videl.

Saraband (2003) (TV film)

je niečo strašne dojímavé v rozlúčkach veľkých umelcov. Shakespeare v Búrke píše ,,Veľactený páni, panie, zanechávam čarovanie" Bergman rekapituluje. Rekapituluje sentimentálne, nostalgicky a so smrťou na jazyku. Sarabanda je nesmierne úprimný film, ktorý má pre vás o to väčšiu hodnotu, keď poznáte aj Bergmanov život, čo je podľa môjho názoru absolútny kľúč k jeho tvorbe, hlavne tej neskoršej. ale určitý štýľ mu nemožno uprieť. Svoj posledný film natočí so svojou femme fatale Liv Ullmann a najlepším priateľom Erlandom Josephsonom a vráti ich vo voľnom pokračovaní Scén z manželského života. Naozaj si nepamätám kedy som naposledy videl tak úprimný film. A za záver mal byť oscar. Minimálne nominácia. Bravó maestro. Chýbate.

Julie a Julia (2009)

neškodná oddychovka. nič viac a nič menej. pri takom námete možno škoda. a 4* za Meryl Streep.

Rec 2 (2009)

táto sága mi začína čím ďalej tým viac šmakovať. síce si s vysvetlením ,,pôvodu,, zombíkov mohli fakt dať viacej námahy, ale krásne na tom filme je to, že je béčkový a nechce sa hrať že je áčkový. takýmto filmom všetka česť a takéto filmy si aj rád pozriem. šup sem s trojkou!

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

jeden z najlepších filmov aké som kedy videl a taktiež jeden z najväčších hereckých koncertov všetkých čias. famózne!

Městečko South Park (1997) (seriál)

za sprskou vulgarnosti a primitivnej animacie a politicky dokonale nekorektneho humoru sa skryva najfantastickejsia kritika spolocnosti od cias Moliéra. za scenar si to zasluzi minimalne 5029 oscarov