Velká ryba (2003)

Burton vo svojej najlepšej forme, neskutočne dojemný film hýriaci režisérovou absurdnou poéziou, akoby sa chystal umrieť.. len ešte nie prosím!

Bowling for Columbine (2002)

veriť alebo neveriť? jeden fakt ostáva, Amerika je fakt divná krajina...

Zack a Miri točí porno (2008)

YEAH!!! FUCK YEAH!! mam rad sprostý humor Kevina Smitha a to ako ma po scéne kde sa na niekoho holka vysere rozplakať tak ako ma nedokáže ani Bergman. krásny, predvídateľný, primitívny film... a čo na tom? je to génius ten Smith, absolútne vrchovatá politicky nekorektná pohodička ktorú budem pozerať na dobrú náladu. super super super!!

Zlomené květiny (2005)

neviem čo mám napísať. točil to Jarmusch, hrá tu Bill Murray a 4 skvelé herečky ktoré sú ešte k tomu pekné. neviem čo viac mám napísať. snáď len toľko, že z toho mnohého čo som od Jarmuscha videl, zatiaľ najlepšie, svojim spôsobom najdospelejšie dielo. mám rád jeho humor, mám rád murrayho pohľad č. 98 á la mastif a mám rád to keď Sharon pripomína svetu že je skvelá herečka nielen vďaka full frontalu zo Základného inštinktu. Takéto filmy budem púšťať svojim synovcom a neteriam keď sa ma budú pýtať aké filmy mám rád. popiči vec! a je hanba že Murray za toto nedostal oscara.

Americké psycho (2000)

majstrovské dielo spoločenskej kritiky, rozumiem pohoršeným reakciam, podľa mňa ešte nejaký čas kým sa na to budú ľudia pozerať ináč. excelentný obraz súčasnej spoločnosti, Woyzeck našej generácie. nemám slov, som unesený. úžasný film. a hovorím že životná rola Christiana Bala. zo záveru nezaspím. úžasné!!!

Noční můra v Elm Street (2010)

46%??? Ja som ostal milo prekvapený... podľa mňa vedľa celej spŕšky remakov ktorá sa na nás sype je to jedno z tích lepších určite. táto nočná mora ide vlastnou cestou, nesnaží sa kopírovať geniálneho origoš Freddyho, čo v podstate ani nejde. ja som zožral líniu ,,Freddy je vlastne antihrdina,, len ma potom naštvalo že z rodiacej sa drámy ,,zločin a trest,, potom skĺzly do producentmi zaplateného slasheru. myslím že tu bolo viac svetlých chvíľ a myslím že obsadenie freddyho je excelentné.

Tootsie (1982)

titul ,,one of the best,, jej prináleží plným právom. málokedy sa podarí spojiť naozaj inteligentný humor so skvelými hereckými výkonmi. vzhľadom na to že som z ,,generation x,, tak idea chlapa ktorý sa prezlečie za ženu mi až tak vtipná už nepripadá, i keď Hoffmanova transformácia je dokonalá (nie nadarmo je v titulkoch uvedený na dvakrát) . cez to všetko, mám rád filmy o herectve a ,,zo zákulisia,, veľmi príjemná oddychovka.

Vřískot 4 (2011)

trochu súhlasím s pomom že je to viac o nostalgii, ale myslím že tvorcovia pripomenuli zákony poctivých slasherov, je to celé aj lepšie napísané, vtipnejšie, krvavejšie... paradoxne si pri tom nemusíte tentokrát hovoriť: ,,Ale veď je to aj tak chujovina tak čo?" tentoraz to je fakt solídny film a páči sa mi trochu ten ,,nad,, efekt s Ghostfacom a záverečnou scénou. kvalitka!

V moci ďábla (2005)

veľmi temná dráma, nie horor, ani thriller, dráma, kde dominuje geniálna Laura Linney. téma exorcismu je dávkovaná veľmi podobným spôsobom ako v Exorcistovi... netušíme čo sa deje a nevieme čo je vlastne pravda, režijne sa mi fakt páčilo situovanie výhradne do priestorov súdnej siene, počúvame vždy obe strany a na divákovi ostáva či sa prikloní k príbehu Toma Wilkinsona alebo k príbehu ,,faktov,,. zaujímavý, silný film, aj keď to smrdí hollywoodom.

Soumrak mrtvých (2004)

...viac britské to snáď ani nemohlo byť. pokiaľ máte radi pravý poctivý suchý humor a nelezie vám na nervy celkom sexy simon pegg... neni o čom. veľmi som sa bavil.