Saw 3D (2010)

a viete čo si myslím? že keby tí ziskuchtivý čuramedáni neurobili sedem, ale jeden dva a pol hodinový poriadny psychologický thriller využijúc ,,idey,, všetkych siedmych častí, bol by Saw Mlčaním Jahniat novej generácie. škoda že to ostalo pri lacnom slasher horore- scenár tu opäť dopláca na to, že si z prsta vycucá úplne alogickú vedľajšiu dejovú líniu- autor knihy PREŽIL SOM JIGSAWA... WTF???? a úplne serie na tú hlavnú, ktorá je ešte ako tak pozerateľná. Costas Mandylor je veľký prúser, hrá ako z nemeckého porna a už ku koncu sa prichytíte ako kričíte ,,už ho zarežte!" záver som moc nezožral, keď to mal byť záver tak som čakal väčší odfajč, že ten Tobin Bell bude niekde predsalen ešte živý a že všetkých pekne ojebával... 3* dávam za geniálnu bábku, ktorá je to najlepšie z celej série, keby ona len hovorila celých 90 minút, tak mám vystarané, momenty kedy prichádza na trojkoľke, to sú chvíľe kedy som zabudol že sa pozerám na brakový horor. a už preboha vás prosím, už viac dielov nie!!! ani prequel ani sequel ani reboot ani nič!!!

Cigán (2011)

veľmi pekný, potrebný film, ktorého jedinou chybou je to, že nešikovne korčuľuje medzi Šulíkovou poetikou a akousi snahou o Dogmu 95- pretože keď sa Šulík snaží o drsnú realistickosť tak je to moc poetické a keď chce byť poetický tak je to zrazu smiešne. 4* dávam za skvelý krok v obsadení nehercov, Godárovu hudbu- ktorá ma dostane aj keby bola v bratislavafilme a veľmi vtipné vykrádanie Hamleta. a OVEĽA viac ako to že či je to pravda alebo nepravda o cigáňoch ako tu niektorý v komentároch píšu, ma trápy fakt (pri všetkej úcte k bratom čechom) že na slovenský film musíme zháňať peniaze z Českého ministerstva kultúry.

Saw 6 (2009)

po pruseroch v 3,4 a 5 prichádza nový režisér a aj úplne nová káva v rámci storytellingu. stále je to béčko, ktoré má áčkový potenciál, ale nejako na to skrátka sere, ale držalo ma to v napätí od začiatku do konca. dokonca aj ,,filozofia pastí,, bola tentoraz uveriteľnejšia a aj línia o Jigsawovi-manželovi oveľa pozerateľnejšia než naposledy. jeden z naj dielov série.

Nine (2009)

tak v prvom rade, aj keď je to film ,,o filmoch,, , tento film potrebuje dosky a nie plátno. málokedy si tvorcovia na muzikálovej predlohe tak povylamovali zuby ako na tomto, naozaj tvrdím, nesfilmovateľný muzikál (teda určite nie v Marshallovej réžii). pretože na to koľko poézie a intimity sa tu nachádza, je film preplnený hollywoodskym klišé a ozajstnou hollywoodskou povrchnosťou, proti ktorej svojim spôsobom ústredný režisér bojuje. trochu alibisticky mi teda pripadá obsadenie absolútneho créme de la créme súčasneho svetového herectva, každá z dám na svojej krátkej ploche hviezdi- penelope je správne zvodná, marion je ako vždy fenomenálna, nicole je skvelá, sophia je sophia a kate je rozkošná a o day lewisovi nehovoriac. herci z toho nerobia úplnú sračku, ale slušný nadpriemer (najmä dva výstupy Marion Cotillard film skoro dostanú do oddelenia 5*) Mne osobne na tom filme imponovali odkazy na neprekonanú predlohu- 8 a 1/2. myslím že Fergie s kilami navyše by ma aj preorientovala, taktiež natáčanie v Cinecittá a ostatné drobnôstky. škoda ale tej prudkej divadelnosti, lebo námet je to na film.. takže dajme 20 rokov a chcem remake s lepším režisérom!

Saw 5 (2008)

línia o policajtovi je nudná, línia o pätici ľudí je totálne zbytočná a ten princíp že NIEČO sa stane až na konci ma prestáva trochu baviť. ale stále je to v niečom pozerateľné, nerozumiem... snáď v VI. na to prídem!

Saw 2 (2005)

ja si nemôžem pomôcť ale pre situácie typu zavrieť v dome niekoľko ľudí a pozerať sa čo sa stane, to je fakt moje pošušňáničko. škoda že sa ale pohybujeme v béčkových priestoroch, pretože keby mali producenti so Sawom vyššie ambície tak tá kritika spoločnosti ktorú prezentuje Jigsaw by bola oveľa funknčnejšia a do konca by sa svojim spôsobom mohlo jednať aj o akýsi nábeh na kult. takto, no škoda. viete je to ako jesť nejaké foie gras s vínom z krabice a so slovakia čipsami. je to kvalitka, ale sú k tomu sáme chujoviny!

Saw 4 (2007)

oproti trojke výrazny posun k lepšiemu, len ma trochu mrzí že z Jigsawa začali robiť ,,zdeptaného manžela,, a že trochu upúšťaju od hrozivosti ,,diváckej nevedomosti,,. mňa saw najviac baví totiž práve keď tam nie je inak úplne zlý Tobin Bell, ale keď tam tá bábka prijde na tej trojkolke. ja by som Jigsawa ani nikdy neukázal, vtedy by to ale muselo byť trochu ináč napísané, že ano? stále sa samozrejme jedná o totálne brakový thriller, ale keď už si zvoili taký druh záporáka a využili to v podstate len v prvých dvoch častiach tak to radšej mohli zabaliť. uvidíme čo prinesie 5, 6, 7 ale obávam sa že hodnotenie pôjde už len dole. ale už teraz je to jeden z tích lepších dielov série.

Saw 3 (2006)

nápady sa opakujú. desím sa zvyšných 4och!!!

Saw: Hra o přežití (2004)

neuveriteľne chytý koncept ,,higher level,, slasher thrilleru, ktorého trochu potápa obsadenie a mizerná réžia.