Rare Exports (2010)

Tohle je další skandinávský nářez. Tentokrát horror, který baví, napíná, děsí a tak trochu si dělá srandu z Hollywoodu, tak povedenou filmařinou, že po skončení zůstala huba dokořán obdivem. Jak je snadné dělat omletá témata originálně. Výborný kousek.

Tintinova dobrodružství (2011)

Technicky lépe zpracovaný animák jsem ještě neviděl. Kousek nabitý parádně propracovanými scénami, výborná hudba, sem tam trochu humoru mě bavilo celých cca 100 minut. Taky zde musím pochválit 3D které u mě jinak nefunguje, zde bylo uděláno střídmě, takže jsem znechuceně nechtěl odejít jako u jiných podobných pokusů. Ale po tom co jsem vylezl z kina ve mě Tintinova dobrodružství zanechali pramálo. Zkrátka jak to běží na plátně dobrý ... pak konec, zvonec, nebylo by tam něco lepšího?!

Úsvit mrtvých (2004)

nikdy bych nevěřil, že se mi bude líbit horrorový film. Co do kvantity asi nejkrvavější kousek, co jsem viděl.

Barbar (2009)

velké zklamání .. až na úžasnou severskou krajinu pro mě nestravitelný kousek

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tak jsem si říkal omg už po páté se budou krást auta ... a ono milé překvapení. Když pominu pár úsměvných dialogů zábava od začátku do konce.

Reggae - Kořeny (2009) (TV film)

V dnešní době umí filmaři udělat mnohem zajímavější dokumenty. Tím nechci říct, že by rozhovory s muzikanty doplněné živou hudbou byli špatné. Dobře se mi to poslouchalo. Jen jsem čekal něco víc.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tragikomedie, přesněji řečeno 2/3 filmu komedie - závěrečná 1/3 tragédie po americku. Potřebujete poradit se vztahem, zeptejte se 13. letého kluka jak na to.

Drive (2011)

Existencionalistická gangsterka, minimalismus podtržený kamerou, proč ne! Líbací scéna s dojezdem ve výtahu je neopakovatelná. Ale furt se nemůžu zbavit dojmu "Nicolasi Cagei (nebo jak to vyskloňovat) tohle je přeci tvoje parketa! Snad už Hollywood nesahá po mladších?!" Každopádně mě to bavilo celou dobu i přez ty dloouuuhé němé scény. Dobrý kousek.

Krev na křídlech (2010)

příliš sladké a příliš snové, aby mě trojce skvělých herců udržela v příběhu.

Burke and Hare (2010)

Další ftipný počin ostrovních filmařů. Být to americké, nebo dejbože naše výroba, tak sáhnu po více hvězdách. Takto hodnotím *** za standartně dobrou komedii, která chce a dovede pobavit. Výborný!