Osm hrozných (2015)

Mysteriozní westernovou srillerovou dramédii bych radši nikomu nedoporučoval. Snad jen milovníkům dlouhejch drsňácko-cool proslovů, dlouhejch černejch lofasů a dlouhejch zimních večerů u krbu, kdy nevíte, kdo vám jak a kdy ustřelí prdel. A asi by neškodilo mít rád Auto zabiják a být toleratní k troše toho ultra násilí. Já se bavil královsky, ale nebudu se asi přít s tím, kdo řekne, že je to sračka a Tarantino sraček král. PS: Channing was channing all over her Tatum.

Bojovník (2015)

Jako boxerská mlátička docela nuda. Jako příběh člověka, co spadne na hubu je to v jednotlivostech nečekaně silné, až mi z toho do breku bylo. Ale možná to jen dělají hormony, nedávno jsem porodil a tak je tohle téma pro mě citlivá záležitost. Jake poprvé nevypadal a nehrál jako Jake, což mě příjemně překvapilo. Silná první půlka mi emočně vystačila i do druhého boxerského dějství, kde klišé mlátí klišé, a tak jsem se nestihl naštvat a poslat bodově film tam, kam patří, teda do průměru.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Viděno hodněkrát a líp. Johnny OK, Edgerton mi pořád nějak nesedí (ale to je subjektivní), Cucumber tam skoro nehraje. Příběhově je to průměr, vizuál taky není kdovíjak zajímavej, ale co je nejhorší je motivace a vývoj postav. Vůbec jsem nechápal, proč kdo ten dělá to a ten zase tohle, když z toho dohromady udělají ... kulový. Celý je to zmatečný, stoupání Johnnyho v potravním řetězci je ztvárněno nepochopitelně, nevýrazně...jak tak píšu, tak radši přestanu, nebo snížím na dvě.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Já nevím proč, ale nudil jsem se. Nejsem fanoušek a proto jsem nemasturboval nad navrátilci, nová eskadra mi byla docela ukradená, akce, i když jinak OK, mě nějak nechávala chladným, záporák nemastnej neslanej a bylo mi úplně jedno, čí dcera je Keira Knightley z výprodeje. A čím delší to bylo, tím víc jsem se díval na hodinky. Jako letní blockbuster to nebylo špatný, mělo to všechny ingredience, který správnej megafilm má mít, ale jako tolik hypevanej návrat SW to bylo zklamání a nuda. Což je asi nejhorší přízvisko, které může film tohoto typu dostat.

Kobry a užovky (2015)

Asi jsem čekal víc. Nějak mi úplně není jasný, co tím chtěli autoři říct, jestli to má nějakou přidanou hodnotu nebo je to jen popis lidí, co jsou kreténi větší či menší. Na začátku se mi líbilo, jak oba Hadi jsou stejný zboží v trošku jiným obalu, to se ale někam vytratilo a zůstal jen trefný popis scén, které můžete znát ze života. Otravovalo mě, jak strojově a nehladce se tlačí děj kupředu, ale na druhou stranu mě potěšilo, že to neskončilo tak, jak jsem celou dobu čekal. Takže prostě průměr, český výrazný nadprůměr.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Víceméně kopie prvního dílu, která přišlápla plyn do fekálu a úplně trapně zobrazuje nejjednodušší a nejblbější rasové stereotypy. Subjektivně mě to zapadalo do celé ducha filmu, ale věřím, že většině to bude připadat ubohý a nevtipný a vůbec bych se nehádal. Opět se ale plácá scénka přes scénku, bez konceptu, bez nějakých výraznějších vtipů (až na geniální ujetost s pátým dodatkem ústavy a záhnědou). A opět platí, že prostě vypnete a možná u toho usnete a nebude to vadit, protože všechno dopadne tak jak má a jak je to od začátku jasný. Jo a dvě dávky Kumara v tak krátké době nebylo to pravý ořechový, je to strašně otravná postava na přes držku.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Někdy je fajn, vědět od začátku do konce, co se stane. Že ta holka ze začátku bude jeho, že se všechny trable překonají, že všichni nesympaťáci budou potrestáni a že NPH zanechá své semeno na zadním sedadle. Prostě si člověk sedne, dá si u toho čipsy a vypne. Škoda jen, že H&K nešli o kousek dál ve své ujetosti a že těch helevolekdemámkárudada momentů nebylo víc. Vtipy jsou taky tak na půl plynu, takže celkově průměrná bláznivá trošku fekální komedie. Jo, a hra s rasovými stereotypy taky potěší - fenkju, kam egen.

Purpurový vrch (2015)

"To je úplně jedno o čem to bude, rozumíte, hlavně tam budou nádherně vymazlení duchové a ten barák, už to vidím, no to bude paráda, s tím si vyhrajem...cože...zápletka?...já nevím něco tam naserte, to je úplně fuk a skončete to nějak dementně...Pacific Rim byl taky úplně vyjebanej a prošlo to....jo ten dům....ten bude........" usmíval se blaženě strýček del Toro. A já s ním souhlasím. Krásně se na to koukalo a jde vidět, že del Toro už nechce být režisérem, chce být malířem a malovat ty krásně hrůzné výjevy, ale prostě malovat neumí, tak to zkouší na nás. U mě to tentokrát na rozdíl od Pacific Rimu prošlo, protože mám rád to příjemné mrazení a mám rád duchařské historky. Ale povím vám, že ten příběh, to je opravdová bouda na diváka a podraz z Guillermo strany. A já říkám - NAPOSLEDY, Guillermo, naposledy, příště už ti to nespolknu a plivnu na tvé umění. PS: Jak napsal Fuka, je to tak neuvěřitelně trestuhodně nevyužitý potenciál, že až zůstává rozum stát.

Slídil (2014)

Já jsem byl velice spokojen. Hlavní hrdina perfektně konzistentní ve své sociopacii, dokonalý produkt moderního světa, se neúprosně valí filmem, který mě dokázal vtáhnout, napnout, znechutit i bavit a který obstojí jako kvalitní thriller, ať už hledáte přesah nebo ne. Zajímavé téma ztvárněné líbivou formou. Pro milovníky Driveu plus body za podobný vizuál.

The Guest (2014)

Dobře dám tři, je to pro mě těsně pod průměrem, ale ten soundtrack, ten to pasoval na průměr a kdo nemá takovejhle soundtrack to je amatér. Jinak je to děsná slátanina, která v prvních dvou třetinách stále udržuje napětí a slibuje něco víc než je, aby to potom v posledním dějství rozmetala bezmozkovou nesmyslnou debilní akcí a zanechala Vám pachuť v hlavě.