Bláznivá, zatracená láska (2011)

Celou dobu jsem se usmíval, šlape to, klišé se objeví a zase zmizí, herci jsou příjemní a některý vtipy jsou skvělý. Jen snad love-linka Ryana a Emmy není úplně uvěřitelná a je do filmu naroubovaná, aby se to tak nějak pěkně uzavřelo a jde vidět, že na ni nezbyl moc čas. Normálně bych dával průměr, ale už se mi dlouho nestalo, že by mě něco udrželo v osm hodin večer u televize.

Jumanji (1995)

Fajn dobrodružný, rodinný, fantasy....rozhodně ne thriller... film, který neurazí ani dech nevyrazí. Nicméně není hloupý, trikově nějak výrazně nezastaral, má sympaťáka Robina Williamse, nevtíravé ponaučení a celkově je to pohodovej film, který jednou v budoucnu rád pustím svým dětem, aby viděli na co ten táta koukal, když byl mladej. PS: Zadýchanej nosorožec je fakt borec.

Doktor Martin (2015) (seriál) odpad!

A já si furt říkal, že je to jak kdyby někdo nakoukal zahraniční kvalitnější kolegy, snažil se jim přiblížit a moc mu to nešlo. Většinu viny dávám scénáristům, protože doktor Marťa šustí papírem, jak sběrný suroviny. Celkově nějak nechápu trend seriálové tvorby na ČT - Rudy, Martin, Kancl. To je jak kdyby si někdo uvědomil, že prostě naše originální tvorba stojí za hovno, tak vezmeme dobrou předlohu, zprasíme to po našem a výsledek musí být zákonitě průměr, takže něco, co už nestojí tak moc za hovno. Bohužel to ale nefunguje. EDIT: Klesající kvalita a stoupající demence mě donutily ne k smíchu, ale ke snížení hodnocení. DALŠÍ EDIT: jdu na odpad, protože to je odpad.

Marťan (2015)

Feelgood movie, to asi opakují všichni a já to zopakuju znovu. Pocit z filmu stojí a padá s Mattem a vaším vztahem k němu. Já mám Matta moc rád už od doby pau pau haus mjůzik a jeho styl a podání humoru mi vyloženě sedí. Proto jsem si v kině chrochtal blahem. Ty čtyři hvězdičky jsou skoro pět, nechávám si malinkou rezervu, protože mě Marťan, jakožto film o boji o přežití v nehostinném nepřátelském vesmíru, nedokázal víc vtáhnout. Právě díky odlehčenému tónu a všudypřítomnému humoru, mi připadlo, že Matt ztroskotal někde na ostrově, kam se těžko dostává, ale ono se to nějak udělá a všechno dobře dopadne. Ale to už bych chtěl dva úplně odlišné filmy v jednom a to bych chtěl asi moc. Navíc po Proméseus: The Maximální sračka, je Ridleymu téměř odpuštěno....než si to znovu posere příštím vetřelcem.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Nevkusnej otravnej blb v nevkusným otravným pořadu => profit bude velikej.

Země kůlů (2010)

No nevím, dvě až tři hvězdičky. Je to průměrný béčko, který se chvílema asi snaží o přesah, celkově má tak nějak zbytečný směřování a vyznění. Všechno ostatní je prostě průměr - akce, bubáci, drsňaci, černoši, fanatici a prostě všechno.

Ledová archa (2013)

Když budu hodnotit nápad, originalitu, audiovizuální provedení, tak se budu pohybovat těsně pod plným hodnocením. Některý scény jsou vyloženě pokoukáníčko, hodně nápadů je super. Ale kolik já už viděl originálních nápadů, jejichž rozvinutí potom stálo za hovno. A tady se to tomu hovnu limitně blíží. Tuna nelogičností, scénáristických berliček, skřípaní, že by se nestyděl ani Šjamaloun, nesmyslné chování a motivace hrdinů, to jsou věci, který prostě neodpouštím, protože to ukazuje na totální scénaristickou bezradnost a sráží to film v mých očích....no někam do průměru. Kdyby si doprdele nad tím scénářem o chvilku dýl poseděli...

Nebezpečná metoda (2011)

OK, pěkně se na to dívá, jak jim to hraje, co by ne. Ale jinak je to docela vo hovně a doufal jsem ve víc prcaček. PS: Spielrein znamená Vstupte, hro - tímto jsem to dokázal a rozhodně pochybuji o tom, že by to byla náhoda. Cjung.

Everest (2015)

Subjektivně za pět, protože to, co ve mě vyvolal tenhle film, už jsem dlouho v kině nezažil. Intenzivní nepříjemný pocit zmaru a touha odejít, abych zabránil něčemu, čemu už zabránit nejde, hluboká úcta k přírodě smíchaná s posvátnou hrůzou, smutek a závist...nedokážu se po prvním shlédnutí podívat na Everest s odstupem a říct na něj svůj názor jako na film. Povedlo se mi nechat se strhnout a dostal jsem víc než film.