Napříč vesmírem (2007)

Nejdříve musím předeslat jsem velký fanoušek Beatles. Prostředí a doba šedesátých let mě děsně baví. Odkazy na vše kolem této úžasné kapely byly všude. Písně hezky zazpívané. Herci příjemní. Velká spokojenost.

Famílie (2010) (seriál)

Rozhodl jsem se ke sledování tohoto serialu kvuli Lauren Graham a určitě nelituji. Fungování americké rodiny je hezky napsané i zahrané v podání skvělých herců. Rodina, která stojí za každou cenu při sobě. Já nevím, ale takhle bych si přál, aby to fungovalo i v životě. Vše by bylo jednodušší. Moc mě to baví.

Mezi cizinci (2002)

Zajímavý vztahový film s mou oblíbenou Mirou Sorvino. Těžká životní rozhodnutí a vyrovnání se s nimi. Závěrečné setkání tří sobě neznámých žen bylo hezkou tečkou. Jak já dlouho neviděl Sophii Loren. Stále má něco do sebe. Moc pěkné.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Můj zdaleka nejoblíbenější a u nás bohužel nedoceněný a nepochopený seriál. Já si myslím, že tady vlastně nejde o zabíjení všeho možného i nemožného, ale o pocity a přerod puberťačky v dospělou ženu. Takhle komplexní seriál jsem ještě neviděl. Vše pod jednou střechou :život, smrt, láska, přátelství, víra… Dokonalé.

Jak ukrást Venuši (1966)

Každý film s Audrey je skvělý, tento samozřejmě nevyjímaje. Skvěle jsem se bavil. Peter a Audrey byla opravdu roztomilá dvojka.

Odpolední láska (1957)

Další klasika Billa Wildera s překrásnou Audrey a trochu přestárlým, ale šarmantním Gary Cooperem. Velmi romantické. Stále mám před sebou Audrey a její celo.

Dětská hodinka (1961)

Dost vážný a smutný film, který skončil bohužel přesně tak jak jsem předpokládal. Dětská lež, která ničí životy. Vše je hned hotové. Odlišnosti se netrpí. S oblíbených učitelek jsou okamžitě vyvrhelové společnosti. Opravdu se mi špatně usínalo. Dobré herecké výkony obou hlavních představitelek…

Prázdniny v Římě (1953)

To bylo úžasné. Film z roku 1953 a stále mladý, svěží. Tvůrci dnešních romantických filmů mohou jen tiše závidět. Takhle se dělá pravá romantická komedie. Audrey je nepřekonatelná a Gregory Peck jí skvěle sekunduje.

Sabrina (1995)

Po shlédnutí originalu ubírám jednu hvězdičku. Zbytečný remake.

Sabrina (1954)

Audrey prostě nemá chybu. Vtipná, milá romantika za pět.