O Vánocích - Stromek dělá domov (2020) (epizoda)

Za mě celkem nuda. Hlavní hrdina mi moc nesedl (taky vám tak připomíná Roye z IT Crowd?), i když s ním soucítím. Na Vánoce dostal naloženo hodně. No... Jinak to vypadá na citovou vydíračku - jeden z rodičů je nemocný a všechny prachy padají na léčbu. Ale řeknem ti to až po svátcích, Bastiane. Ale třeba se mýlím. 2,5*

Život v časech "Panství Downton" (2014) (TV film)

Moc mě oba díly bavily. Jednak je naprosto fascinující, jak lidé v době viktoriánské Anglie žili, druhak to přidalo další hodnotu už tak skvělému seriálu jako Panství Downton bezesporu je. Protože právě zde jsem pochopila i spoustu hereckých nuancí a vizuální i zvukových detailů, které jsem jinak při sledování přehlížela. V tom seriálu je opravdu spousta úžasných detailů, které my neznalí úplně vypouštíme a pak když vám o nich někdo poví - jako tento dokument - tak si jen říkáte WOW proboha to je tak promakaný. :D Chápeme se, že?

Panství Downton - Epizoda 4 (2015) (epizoda)

Daisy, ač si stále opakuju, že mladičká a horkokrevná, jsem měla chuť dál pohlavek, aby se vzpamatovala. Navíc Sophie McShera hraje tu roli takovým stylem, že mám mnohokrát pocit, že ta holka neumí pořádně do pěti napočítat a přitom bych měla věřit, jak moc jí jde učení? Jinak standardně dobrý díl.

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Jednička se mi líbila určitě víc a bylo to strašně dlouhýýý (ale já mám obecně problém s dlouhýma filmama). I tak jsem se bavila a Kurt je prostě skvělej Santa. Dát tomu míň jak 4* prostě nemůžu.

Panství Downton - Epizoda 3 (2015) (epizoda)

Milé. U této epizody jsem se zamýšlela nad tím, jak hrozně fandím hraběnce vdově bez ohledu na to, že bych sama přemýšlela o tom, co je nejlepší pro všechny. :D Asi je těžký si ji nezamilovat. ,,Šlechtic co vítá reformu? To je asi jako krocan, který vítá Vánoce."

Vánoční kronika (2018)

Zapla jsem to bez valného očekávání a ze začátku jsem si říkala, že to bude fakt hezký rodinný film. A najednou bác! scény jako z Need for speed. Jakože vážně? To mi moc nesedlo (celkově ty akční scény). Každopádně... sumasumárum... jsem se u toho nasmála a nejednou se přistihla, že se blbě tlemím. I ty Santovi příšerky se mi líbily. Takže já s hodnocením nemůžu jinak. ;) /// 18.12.2023 V naší domácnosti se z toho stala klasika.

Princezna z cukrárny: Zase vyměněná (2020)

Popravdě si jedničku moc nepamatuju, takže srovnání nemám. Každopádně mě zajímalo, zda to s těma třema Vanessama myslí vážně a jak to chtějí provést. Usadila jsem se, zapla to a asi tak ve třetině si přiznala, že mě to trochu nudí. Doporučuju si to zapnout k balení dárků, nebo nějaké jiné lehké činnosti. Jako kulisa fajn a když vám něco uteče, lehce si to domyslíte. Tou trojicí tam možná je nějaká snaha o originalitu, ale ta ve finále stejně přichází vniveč. Je to prostě zase kopie milionu jiných filmů zabalená v honosném kabátku královského sídla. 2,5*

Dračí záchranáři: Svátky ve Stokučí (2020)

Pustila jsem si to spolu s malou dcerkou a musím říct, že já se u toho dost nudila a ona taky nevypadala nijak zvlášť nadšeně. V průběhu jsem si říkala, že to nebudu vypínat, když to má JEN 46 minut a že už to musí přece končit. A ono to nekončilo a nekončilo. Táhlo se to, byla to nuda.

Panství Downton - Epizoda 2 (2015) (epizoda)

To se mi zase zvedl tep. Rozhodně neschvaluji to, co paní Drewová udělala, nicméně milá blbá Edith by si mohla v té své hlavě uvědomit, že to ona byla spouštěčem toho všeho a že rozhodně není jediná, co trpěla a někoho ztratila. Blběna. Uff. Jo ulevilo se mi!! :D