Pontypool (2008)

Za pět, ale očividně z jiných důvodů, než ostatní:). Já nevim kam dřív...ten doktor...wtf?? Virus přenášený....ale to by bylo škoda vyžvanit, to je jedno z těch nej...wtf...a protilék....hahahaha:):):) Stephen McHattie je spolu s Bolkem Polívkou nejlepší mim planety! Vždyť on to celé odehrál obličejem a vůbec to nevadí!! :):):)

Mučedníci (2008)

Ti francouzi jsou vážně zvláštní. Ty jejich pointy, to by se jeden posr....:) Když Martyrs skončili, byl jsem upřímně rád, že za tím nestojí nacisté, jak bývá ve Francii zvykem. I když...:) Ne, vážně. Když to skončilo, tupě jsem zíral na titulky a zhluboka dýchal. Taky vám to přišlo takové tři za cenu jendnoho? Po prvním dějství jsem byl skutečně zvědavý, kam scénárista dál. Po druhém jsem už měl prsty zaťaté hodně do sedadla a spíš jsem se začínal obávat, kam scénárista dál. Obávat v tom dobrém slova smyslu. Naštěstí přišlo odlehčení a příběh. Inu, ten příběh...ten je samozřejmě wtf až na půdu, ale takovým roztomile debilním způsobem, že jim to snad ani nemůžete mít za zlé. Řemeslně dokonalé, ty neustálé záběry ze dvou centimetrů mi ještě nějakou dobu nedají spát. Jako protiváhu zaslouženým odpadům dávám zasloužených pět:)

Nebezpečná známost (2005)

Říkal jsem si, proč mají všichni tady potřebu spoilerovat...no tak už tomu rozumím:) Jak hodnotit Naboer, aby jsem nezkazil koukání ostatním. Inu, těžko. Ale něco přece jen říct jde - neokoukaní herci, pěkná kamera, vyvarující se zbytečných lekaček, netradiční interiéry a prostředí vůbec, "evropský look" filmu hodně svědčí. Doposud pět hvězd. Ale ten děj. Nikdy bych nevěřil, že to kdy řeknu, ale největším úskalím filmu je logika. A světe div se, nikoli její absence, ale její všudypřítomnost. Od poloviny filmu jsem si nic nepřál víc, než aby se objevila skupina démonů, šílená sekta nebo někdo z bildenbergu:) a celé to rozsekl nějakým méně logickým a psychologickým, a tudíž i méně očekávaným způsobem. Nestalo se, nicméně, silný dojem přetrvává. Kdyby první půlhodina nenavnadila k něčemu víc, než jsem následně dostal, bylo by to víc. Takhle zasloužené čtyři.

Battle Royale (2000)

Předem bych rád předestřel, že kvalita filmu rozhodně neodpovídá pěti hvězdám, nicméně u podobných počinů (nejblíže mi přijde snad japonský Elfen Lied) je nutné vyzvednout výjmečnost. A té je tady požehnaně. Moment wtf? je zpočátku permanentní, s postupujícím časem si jeden trochu zvykne, ale hlavou jsem kroutit nepřestal až do závěrečných titulků. Vlastně ani po nich. Když jsem zmiňoval podobnost s Elfen Liedem, je ještě třeba podotknout, že Elfen Lied je anime, kde platí určitá pravidla žánru, takže i když člověka porcování malých dětí překvapí vždycky, přece jen se to snese víc. Tady je to hraný film, přišlo mi, že se to bere vážně a místy to snad mělo být až umělecké? A už zase začínám kroutit hlavou:)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Někdy přemýšlím, jestli ti asiati opravdu takovýhle jsou, protože něco mi říká, že kdybych šel s režisérem Elfen Liedu na pívo, asi bychom si moc něměli co říct. A ne jen proto, že neumim japonsky. Po doukoukání jsem měl podobný pocit jako svého času např. u Battle Royale. Tady je jen všechno "víc" - víc to cáká, víc to křičí, víc to pláče, víc...a ano, je to místy docela hloupé, a Lucy podle mě měla dostat víc prostoru než její alter ego Nyu, protože jako charakter je zajímavější (a teď nemyslím jen proto, že nyu prakticky nemluví, znám spoustu němých filmových postav, které byly dechberoucí) a infantilita Nyu mě posléze začala iritovat. Elfen lied ale i přesto zůstává zjevením, po kterém už váš filmový svět nikdy nebude jako dřív. Btw. proč se musí všichni záporáci v každém anime dřív nebo pozděj začít smát tím hurónským ultra smíchem, který diváka tak maximálně rozpláče?

Dokonalý únik (2009)

Kdo má nakoukáno, odhadne pointu docela rychle. Ono tam totiž není příliš herců, takže pokud to má být originální, tak tam není moc možností. Jen si celou dobu říkáte, jak to nakonec celé vymyslí, aby to dávalo smysl. Co si budeme povídat, zase až takový smysl to nedává, ale o to asi nejde. Každopádně za asi nejroztomilejší psychopatický pár v dějinách filmu, Millu Jovovich a parádně našlapaných závěrečných 20 minut stojí zato tu taškařici trochu nadhodnotit.

Barevný závoj (2006)

Film s užasným vývojem postav, bohužel, než se ten vývoj někam posunul, nebyl na plátně nikdo, kdo by mě více či méně neiritoval. Spíš více než méně. Opravdu, všem jsem přál, aby na tu choleru umřeli. Na druhou stranu od chvíle, kdy se Naomi začala stýkat s jeptiškama a Norton se přestal pokoušet ji i sebe zabít, vyklubala se z barevného závoje docela příjemná podívaná. Filmu ale ubírá Curranova rutinérská reřie, která na poli dlouhých 120 minut nenabízí příliš zajímavých záběrů (zachraňuje to příroda) a dál rozmělňuje už tak pomalé tempo vyprávění.

Zákon gangu (2002)

Uvěřitelné a příjemně civilní.

Kraj (2010)

Když nic, jsou tam hezké mašinky:). Je rozhodně osvěžující, že se po všech těch židovských a válečných dramatech někdo k dané látce postavil poněkud osobitěji. Pravda, jak si pořád dávají ty pěsti působí mnohdy až úsměvně, ale jiný Kray jiný mrav. A je tu nejhustší filmová honička ever:)

Pilíře Země (2010) (seriál)

Hodnoceno po třetím díle. A není naprosto co vytknout. Tam kde z Říma i Spartaka pokukoval omezený rozpočet, vidíme v Pilířích našlapané davové scény a hořící katedrály. Smekám za výpravu, casting herců je bezchybný, seriál má úžasný drive, pro upoutání zdaleka nepotřebuje brutalitu a nahá prsa v každé druhé scéně jako Řím a Spartacus (nic proti brutalitě a nahým prsům samozřejmě:), na druhou stranu krve je dostatek, což zase seriál podobného ražení přece jen vyžaduje. Po všech stránkách profesionální práce. Update po dokoukání: Zhruba od poloviny to začne docela debilnět, doufal jsem, že to zachrání poslední díl. Nezachránil. Nicméně hodnocení nechávám, protože i tak je to stále nejlepší (jediný pořádný) historický seriál posledních let.