Zelená míle (1999)

Miluju a nenávidím tenhle film zárověň. Že si to odporuje, ne ne. Nesnáším nespravedlnost, ale její zpracování s takovou jemností a dojemností je prostě neuvěřitelné. Když si chci zaplakat a pořádně zanadávat a doufat, že to teď možná dopadne jinak, pustím si toto.

Planina v ohni (2008)

To se tak stane, když přepínáte programy a v televizi nic není, vykoukne na vás nenápadný snímek s neuvěřitelnou gradací a finišem. Výborně, ale do pětky mi něco chybělo...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jsem z toho tak rozpačitá, že nevím, jak to vyjádřit. Na jednu stranu velmi dobře podané, neunavující, drsné a tak dále, ale nebylo toho příliš? Nevím, sice dávám čtyři, ale to proto, že výprava a efekty si to zřejmě zaslouží.

Vřískot 4 (2011)

Moc příjemné překvapení, i když prvnímu dílu se zřejmě už žádný nevyrovná (to ale nechci tvůrce podceňovat). Čtvrtý Scream se ale velmi tomu prvnímu blíží, jak kvalitou, tak vším tím prostředím a zajímavostí, která mě na jedničce tolik uchvacovala. Už dlouho jsem se u horroru nezasmála jako tady, ironie a nadsázka každým coulem nebo ne? :-)

Insomnie (2002)

To když člověk nic nečeká, tak se mu naservíruje skvělá krimi sama. Skvělý věčně unavený Al a skvělý totálně zlý Robin.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Jako jeden ze Stargate filmů určitě lepší než Archa pravdy, protože u té jsem měla dojem jen jednoho skvělého dvoudílu v seriálu. Avšak Návrat je jako samostatný film. Samozřejmě, že člověk, který nezná seriál, se ztrácí, ale kontinuitou a spádem velmi dobrých skoro sto minut.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jeden z mála filmů, který chyběl do sbírky filmů s Leem a Johnnym. Čekala jsem hodně, vždyť je tam jeden lepší než druhý. Až konečně přišel osudný den a já Hallströmův film viděla. Naprosto perfektní myšlenka, nad kterou se prostě musíte zamyslet. Jsem strašně ráda a děkuju za tento film, protože mi dal hodně a vryl se mi do paměti.

Prokletý ostrov (2010)

Duo Scorsese-DiCaprio mě už dlouho dobu přesvědčuje o tom, že je jedno z nejlepších v celé filmové branži. A Shutter Island to jen potvrzuje. Perfekně zasazené prostředí a pefektní herecké zastoupení, když pominu večnou chválu na Lea, tak si velice obstojně stáli i Mark Ruffalo a samozřejmě Ben Kingsley (od něho se to však tak nějak čekalo). Mark Ruffalo se u mě konečně nadobro odškatulkoval. Pořád jsem ho nějak nevnímala až teď. Zařadil se na herce damatických a těžkých rolí... I když je film trochu delší, neztrácí na napínavosti a tajemnosti. Možná ta délka má něco do sebe, aby nás stále přesvědčovala o tom, co je a co není pravda.