John Q. (2002)

V tomto filmu mě Denzel Washington utvrdil v tom, že on patří mezi hereckou elitu. I když je příběh prostoduchý a průhledný, tak on to pro mě svým herectvím kompenzuje.

Drž hubu! (2003)

Mám slabost pro francouzské komedie a to posiluje ještě fakt, že se hlavních rolí zhostili dva moji oblíbení francouzští herci. Jean Reno jako drsný zabiják a Gerard Depardieu jako slabomyslný blbec - lepší už to nemůže být. Tak jen DRŽ HUBU a dívej se.

Saw: Hra o přežití (2004)

Myslím, že jeden z nejlepších hororů posledních let. Dlouho mi trvalo než jsem na tento film přišla (možná to bylo tím, že v kinech byl do 18 let nepřístupný). Ale již od první chvíle mě nenechal vsát ze židle. Především musím vyzdvihnout dokonalý scénář a režii. Někdy je dobré dávat do svých filmů "neznámé" herce, aby jste si toho známého z něčeho nepřipomněli, ale tady nevím, myslím, že tím herci trochu snížili hodnotu. U mě to ale hodnocení nesnižuje.

12 opic (1995)

Sci-fi nebylo nikdy mým šálkem kávy, ale v tomto podání nemělo chybu. Myslím si, že zásluhou toho byl vynikající scénář a také skvělé herecké výkony. Tomuto filmu se prostě těžko hledá nějaká výrazná chyba!!!

Čas probuzení (1990)

Tak trošku Přelet nad kukaččím hnízdem jinak. Atmosférou hodně podobný, ale pointa byla o něco jiná. Film názorně ukazuje lidské usilí doktora změnit někomu svět a také život pacienta, jemuž se svět na chvíli změnil - prostě perfektní. Robert De Niro exceluje a zatím stejně dobře sekunduje Robin Williams.

Pýcha a předsudek (2005)

Náhodou jsem před tímto filmem četla knížku. Po minulých zkušenostech jsem nikdy nebyla spokojená s filmovou verzí podle předlohy nějakého románu. U tohoto filmu to však bylo naopak. Nadchnul mě od první chvíle. Hlavně bych vyzdvihla Matthew MacFadyena, protože se zhostil role pana Darcyho úžasně, stejně i Donalda Sutherland. Trochu mi do role dívky z 18. století neseděla vyhublá Keira Knightley, ale vyvážila to dobrým výkonem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Z trilogie Pán Prstenů bych právě vybrala tu závěrečnou. Vše končí monumentálním způsobem. Zde si na své přijde jak milovník strhujících bitev, tak i ten, co chce trochu té romantiky. Vidíme zde i drobné střípky věnující se síle přátelství, odvahy, zaostřuje vztahy, definitivně vše ukončuje. Myslím, že tento film má zaslouženě (pokud se nemýlím)11 Oscarů.

Sedm (1995)

Tak tohle bylo něco! Nevěděla jsem, co mám od filmu čekat. Po slednutí jsem se nemohla ubránit nadšení. Morgan Freeman jako vždy vynikající, překvapil mě Brad Pitt (teď už na něj vzhlížím jinak). Poprvé jsem zde objevila Kevina Spaceyho ještě k tomu jako záporáka, ale tím si u mě naopak povýšil. Jeho herecké umění vás až skoro utvrzuje, že je zlý i ve skutečnosti.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

NEUVĚŘITELNÝ! Jiným slovem tímto film neumím ohodnotit. A to bych ho hlavně přiřadila k Jacku Nicholsonovi. Dokázal se tak NEUVĚŘITELNĚ vžít do role, že za to je pro mě NEUVĚŘITELNÝ jak on, tak i film; je to jeden z nejlepších filmů, co byl kdy natočen.

Forrest Gump (1994)

Bezpochyby jeden z nejlepších filmu, co byl kdy natočen. Nejen, že nám ukazuje takový malý průřez několika desetiletími v USA ve 20. stol., ale též cestu jednoho člověka, který se nechtěl smířit se svým osudem. Ukazuje nám lidskou odvahu, píli, lásku a bolest, čímž si získává každého diváka.