• Krátkometrážní

Renesance (2006)

Zpracování zajímavé, leč příběh nezaujal a nezanechal ve mě jedinou stopu. Devizou filmu je pouze futuristické znázornění Paříže a zvolená forma animace.

Vítejte v KLDR! (2008)

Na tento dokument se dá dívat ze tří důvodů. Za prvé, aby jste zjistili, jak se žije v KLDR. Kvůli tomu se na něj ale nedívejte, to vám neřekne. Návštěvníci totiž viděli jen to, co úřady chtěli. Druhým důvodem může být nastavení zrcadla naší společnosti. A to se povedlo dokonale. Až jsem se zastyděl nad tím, jaká jsme banda hlupců a jak se necháme oblbovat a naopak jak požitkářsky dovedeme žít bez toho, aby jsme si vzpomněli, kde jsme nedávno žili a jak jsme třeba proklínali západní Němce v kempech. Je až neuvěřitelné, jak rychle ti lidé podléhají pozlátku tamního režimu a naprosto bez výčitek si nechávají patlat med kolem pusy. Jediný problém, který pořád řeší je, že se nemůžou projít jak chtějí, že personál je stydlivý, že si šli fotit, ale nepustili je... prostě jen a jen sobecké problémy. Ani jedno hlubší zamyšlení nad zemí a jejími lidmi jako takovými. Jsem smutný, že jediný, kdo se takto nechoval a přemýšlel i jinak byl francouzský komunista, který mimo jiné řekl toto: "Já jsem z toho brečel. To bylo fakt trapný, to byl trapas. Tam je místo odkud je slyšet všechno. Jak děti křičí, asi umírají hladem, a mi tady spíme jak debilové v úplně luxusním hotelu. A ti cizinci jsou spokojení. Oni žijou jako hazlové, žerou, pijou, atd. A mezitím sto metrů odtud nemají lidi co žrát a sbírají trávu... to je... to je... to je obscézní. Já nepochopím, proč jim to ti lidi žerou, proč se necítí jako já. Já se cítím špatně, ale oni se tu chovají normálně, skoro si stěžovali, že mají málo jídla. Tam na poli makají od pěti, šesti a my se tu máme jako prasata v žitě." Třetím důvodem, proč shlédnout tento dokument, je vidět netradiční cestopis z netradiční země. Není to samozřejmě Cestománie ani nic podobného, komu vadí tzv. epileptická domácí kamera, tak si určitě nepřijde na své. Kdyby byl takovýto dokument natočen jako cestopis o Francii, tak vyhoří, ale tím, že je točen o KLDR je zajímavý, protože se podíváte na místa, kde asi dlouho nevkročíte. A občas se dozvíte i nějakou tu zajímavost.

Batman: Dead End (2003)

Myslel jsem, že tomuto dílku dám pět hvězd... ale nemohu a ani nechci. Tak obrovský potenciál, tak nádherně rozehraný příběh a atmosféra, kterou můžou mnohé komerční snímky jen závidět... a to vše tvůrci zničí v setině vteřiny. Byl jsem pohlcen dialogem Batmana a Jokera, užíval jsem si tu temnost, tu vypjatost okamžiku, ty záběry do Jokerových očí, jeho stylizaci, svěrací kazajku, zvedajícího se Batmana z kaluže. Jakoby mi před očima oživl komiks, prostě nádhera. A najednou... najednou se vše proměnilo v naprostou blbost nedávající smysl. Jako bych přepnul na jiný program. Zbývá mi tedy jen zatlačit slzu a doufat, že takto ztvárněný Joker se někdy objeví i ve filmu... protože to není ani ten Burtonův, ani ten Nolanův, ale ten Moorův, ten komiksový, kterého mám ze všech nejradši.

Čistá práce (2008)

Proč tak nízké hodnocení? Prostě jsem nerozchodil to, že se v polovině filmu, naprosto bez varování, úplně změní charakter příběhu. Nejdřív je to úsměvná fraška o tom, jak jde pár příležitostných zlodějíčků udělat velkou banku a najednou, z minuty na minutu, se dostáváme do příběhu alá kriminálky sedmdesátých a osmdesátých let. A aby nebylo všem údivům konec, tak se v závěrečných titulcích dozvím, že jde o příběh na základě skutečných událostí. Možná bych to byl býval ještě dal, kdyby byl film provedený tak nějak víc do hloubky, abych se s postavami ztotožnil nebo kdybych byl nějakým způsobem uveden do děje ve smyslu: "Tehdy a tehdy se dělo to a to..." Nestalo se a proto jen dvě hvězdy, ač potenciál tu rozhodně byl.

Batman vs. Red Hood (2010)

Sice je vám od začátku jasné, o čem film asi bude, ale nakonec, i když se samozřejmě nemýlíte, je to přeci jen o něčem trochu jiném. :-) Co mě velmi bavilo je fakt, že se zde objevuje plno postav z komiksů a film na komiksy i náznakově odkazuje. Je to rozhodně příjemná změna od hraných filmů s Batmanem. Teprve zde jsem měl pocit, že se dívám na zfilmovaný komiks ne na film jím inspirovaný (hodně dělá i zvolený typ animace a její provedení). Charaktery postav sedí perfektně. Co mi ale vadilo je nereálná odolnost hlavních hrdinů i padouchů, kteří si s ní nezadají s postavami z Matrixu... Jinak je ale film velmi příjemné osvěžení, je svižný, jednoduchý, ale ne hloupý.

Džentlmenský duel (2006)

Pěkná animace... a příběh? No, čekal jsem cokoliv, ale souboj dvou mechů ne. Takže velmi mile překvapil. :-)

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Ještě, že jsou ty díly tak krátké... na konci každého mi totiž vážně leze na nervy. :-)

Expendables: Postradatelní (2010)

S jinými herci by tento film prostě nefungoval, stala by se z něj naprostá hloupost. V tomto obsazení jej ale nemůžete brát jinak, než s lehkou nadsázkou a z plátna cítíte, že i herci to brali stejně. Některé scény, které by pak byli s neznámými protagonisty na pokraji trapnosti, totiž dostávají úplně jiný rozměr (závěr, kde se smějí Lundgrenovi, že je chtěl zabít). K úplné dokonalosti pak chybí dotažení některých scén (třeba tetování Stalloneho).

Fur TV (2008) (seriál)

Některé skeče jsou úžasné, například Fat Ed's Furry Fucking Guide to Metal, jiné jsou přehlídkou trapnosti (většina těch, které se točí ohledně Mervinovy onanie). A to je škoda, protože potenciál tento seriál rozhodně má. Celkový dojem ale dělá jen za 3 hvězdičky.