Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Oproti prvním 8 sériím, z nichž jsem každý díl viděl hned několikrát, prostě zklamání. Jako zakončení celé ságy to je sic pěkné, příběhy jednotlivých postav se uzavírají, ale kam se poděl humor? Nebo možná tam ve stylu starších dílů byl, ale už jaksi vyčpělý, očekávatelný. Škoda, a to jsem velký fanoušek a Red Dwarfa hodnotím jako nejlepší britský seriál... 70 %

Nevědomí (2013)

Mno... tolik slibných nápadů na jedné straně, a tolik prázdných slov, klišé a slabých hereckých výkonů na straně druhé. Není dobře, když už po pěti minutách filmu pochybujete o tom, jestli to filmaři myslí vážně, či ne. Způsob, jakým je vše natočeno, na mě nepůsobil příliš profesionálním dojmem; scénář je pak plný xkrát slyšených hlášek, které sklouzávají do patosu a klišé. Obě hlavní slečny (Olga a Andrea) sice jsou sexy, ale o hereckém výkonu bych raději nemluvil. Proč? Protože jsem jim ty postavy nevěřil, a bývá zle, pokud během sledování filmu necítíte žádné emoce (možná tak vztek na to, jakých děr či nedotažeností se filmaři dopustili)... jediný náznak něčeho byl až v samotném závěru, ale ani to nepomohlo. Cruise na to sám nestačí a Freeman se zde objevuje pouze okrajově. Pokud před začátkem vypnete mozek a necháte si naservírovat zpracováním čistě průměrnou sci-fi akčňárnu, budete spokojeni, jestli chcete vychytaný příběh s přidanou hodnotou a strhující herecké výkony, tak... budete spíše zklamání jako já. Nevědomí není vyloženě špatné, to ne, ale mohlo být rozhodně lepší, potenciál byl slušný. Jenže z pouhých několika střípků vázu nesložíte. Palec hore za efekty, zvuk a kameru. Celkově 50 %.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Slušně natočená zombie/post-apo série. Dobře vykreslená atmosféra + kamera, střih a zvuk, jen s postavami se člověk sžívá trochu pomaleji, neb jich tu neni zrovna málo; ale hercům výkony věříte. První díl byl TOP, druhej hned za ním, pak však tempo trochu zpomaluje. Nelogičností se zde dočkáme, a ne zrovna málo, ale nepřišly mi až tolik zásadní a člověk je ochoten je přejít. První série: 75 %. Druhá série: 70 %. Update během sledování třetí série: některé nelogičnosti vás přeci jen trochu vytáčet můžou, a to 1) čas neboli trvání jednotlivých dnů, ty totiž běhají dosti pomalu a dá se během nich zázračně stihnout ledacos; 2) všechny hlavní postavy se neskutečně rychle léčí... Třetí série: 75 %.

Nákaza (2011)

Herecky doslova nabušené (hollywoodských star tu je vážně požehnaně), jenže to by charaktery, které představují, nesměly být tak ploché, téměř nevykreslené, čímž vzniká jeden ze záporů: s postavami se moc nesžijete. Což o to, scénář jako takový špatný není, nelogických/nedotažených věcí tu moc není - tedy za předpokladu, že člověk nad dějem více nepřemýšlí... jenže druhá polovina filmu začíná ztrácet na tempu a samotný závěr je až moc poklidný a optimistický; jak už tu někdo zmiňoval, ta hrůza a fatální následky epidemie jsou zde zachycené velmi slabě... ale poslední minuta výsledné dojmy trochu, i když opravdu jen nepatrně, vylepšuje. 60 %

Vyměřený čas (2011)

Námět/nápad originální, scénář/provedení však za ním dost pokulhává... Niccol umí točit filmy (tedy tolik jich na triku nemá, ale Truman Show byla skvělá), jenže tady měl napsání scénáře nechat na někom jiném. Protože takhle to dopadlo jen jako fajn oddechovka doplněná o romantickou linku, která se objeví v sobotu pozdě večer na některé z našich televizních stanic... Ale přemýšlet u toho moc nemůžete, protože těch nelogických momentů - jak v ději, tak chování postav - tu je nepočítaně, až nad tim nejde jen přimhouřit oči a nechat to plavat. Je to škoda, jenže ve sci-fi (ač tady to je mix více žánrů) by nějaká pravidla být měla. A ty mají ve Vyměřeném času poměrně dost trhlin... Škoda nevyužitého potenciálu. Dobře to shrnul v komentáři uživatel Matty.

Den nezávislosti (1996)

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů. Jo, scénář pokulhává, o tom víme všichni, přesto mě Den nezávislosti bavil i na třetí či čtvrté zhlédnutí. Má to atmosféru, slušné vizuální efekty a zvuk a.... Willa Smithe. :)

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Příjemná romantická komedie se sympatickými mladými herci. Julia Stiles, kterou znám pouze z Dextera, hrála fajně a hezky se na ni koukalo, Joseph Gordon-Levitt se v té době ještě rozkoukával, málo zkušeností bylo dost znát, a Heath Ledger? Nesmírnej sympaťák, je převeliká škoda, že už tu pár let mezi námi neni, dnesby hrál v Hollywoodu první ligu.

Atentát na střední (2008)

NÁHODOU! Solidně natočená parodie na všechny kriminální filmy a seriály - z prostředí střední školy! Autoři si s tím vším dost vyhráli, těch krimi klišé a stereotypů vystihli dost a dost. Rozhodně jsem se nenudil, neznámý sympatický mladík Reece Thompson se hlavní role totiž zhostil na výbornou; Bruce Willis pak v roli vedlejší jen potěšil. Fajné.

Bláznivá střela (1988)

Dnes už nesmrtelná klasika. Spolu s dalšími dvěma díly po "Připoutejte se, prosím" to bezpochyby nejlepší, v čem si Leslie Nielsen zahrál. A stejně tak co David Zucker natočil, i když u něho jsem si ještě zamiloval Scary Movie 3, které taky řadím mezi nejlepší komedie vůbec.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Viz komentář autora "Lima". Pro mě vrchol série a onen závěr je vážně to nejlepší, čeho se tu (myšleno v celé sérii) dočkáme. Bláznivé, chytré, originální. Kde jsou ty časy.