Zataženo, občas trakaře (2009)

V rámci počítačových animáků výborný nadstandard - nejsem zvyklý, aby mně tyto filmy nějak závratně bavily, ale tomuto se to povedlo :)

Na sever (2009)

Velice příjemná "off-road movie" na sněžném skútru. Hlavní hrdina se na své cestě na sever za svým synem, kterého nikdy neviděl, vyrovnává se svým prázdným životem a cíl, za kterým se pachtí je i bodem zlomu jeho bytí. Po cestě se mu samozřejmě podaří k lepšímu změnit pár dalších životů, asistovat při sebevraždě, něco zničit a hlavně-poznat více sám sebe. Na můj vkus trošku vyumělkované (severské filmy miluju kvůli jejich brutální upřimnosti, kdy jdou nekompromisně člověku až na dřeň jeho osobnosti a my se tomu smějeme a máme při tom husí kůži po celém těle) a sladké, ale jako pohodový úlet k severnímu pólu poslouží výborně.

Gamer (2009)

Perfektní akčňák typu Running Man. Výborné a koukatelné technické zpracování a fajn herci. Akce vkusná a celkem adrenalinová. Prostě velmi povedené "béčko" - spolu s DeathRace velmi příjemné překvapení. Námětem podobní Surrogates nesahají totmuto kousku ani po kotníky. Proč? Tvorbu tohoto filmu si někdo setsakra užil ;))

Sherlock Holmes (2009)

Od Sherlocka jsem si nic moc nesliboval - pouze jsem se těšil na Roberta Downeyho (poslední dobou je to fakt frajer ;)). Očekával jsem holywoodskou taškařici ve stylu mladého Indiana Jonese...a ouha! Od začátku do konce perfektne odvedená práce a výborná zábava! Guy dokázal namíchat výborný popcorn aniž by na tom tratila atmosféra dobového Londýna. Příběh sice nic moc (nějací ti ilumináti a světové konspirace), ale celé to šlape náramně dobře. A hlavně - nic mi na tom všem nevadilo - žádný špatný herec, žádné trapné "rádoby cool" záběry - vše fungovalo tak, jak má. Na takovou zábavu si do mulťáku vždy rád zajdu ;)

Moon (2009)

Výborné, minimalistické překvápko. Krásně stylizované komorní sci-fi, u kterého vůbec nevadí, že v půlce filmu máte rozpleteny všechny zápletky. Navíc rozproudí mozek (je-li chtěno) úvahami nad tématy, kterých se film sice jen dotýká (miluju, když režisér nevysvětluje...viz. Fontána), avšak do hlavy vplouvají postupně i několik dní po shlédnutí. Celkem nezapomenutelný, skromný snímek.

Nekodžiru-só (2001)

Originalitou překypující trip do světa mezi bytím a nebytím.

Desperate Living (1977)

Dokonale ujetá záležitost. V tomhle filmu se toho stane tolik a takovým způsobem, že si člověk ani nestačí uvědomit, zdali se chce nechat bavit, šokovat nebo začít vyčítat, na co všechno je tento chlípný kus alegorií. Já si jednu oblíbenou našel: po vyhnání z ráje jsou obě hrdinky vrženy do "opravdového" světa a my vidíme zrod USA! Jak jinak si vysvětlit místo, kam prchají ti, jež ve své domovině platí za nepřizpůsobivé? Ano - exodus lůzy z Evropy do Ameriky :))

Polární expres (2004)

...některé filmy by měly zůstat zakopané v USA.

Electroma (2006)

Mám rád psychedelické videoklipy a tento se náramně povedl. Vymyje člověku mozek a myšlenky ulítnou někam daleko - zůstane jen pocit vtažení do parádního tripu. U koukání na tento film jsem si vzpomněl právě na filmy Trip, Zabriske Point a další tripoidy ze zlatých 70´.

Náhradníci (2009)

Tento pokus o sci-fi zachránila pouze jeho krátká stopáž. Tento vypucovaný filmek slupnete jako malinu, aniž by ve vás zbylo něco víc, než pár povedených záběrů a božský Bruce.