Poslední plavky (2008) odpad!

Tak u téhle "komedie" jsem vydržel asi 40 minut. Po celou tuto dobu jsem se cítil za každého, kdo se na tomto filmu podílel, tak trapně, že jsem neměl šanci zachytit jedinou "vtipnou" situaci. Katastrofa i když naplněná fajn herci. Pane Vorlíčku, kdypak konečně ztropíte svou další crazy komedii??

Resident Evil: Zánik (2007)

První Resident Evil, který se mi opravdu líbil. Nevypadal totiž jako jeho předchůdci - nepůsobil lacině, jako intro k pc hře. Tohle byl Mad Max, Fallout a 28 dní poté ve velmi příjemném koktejlu, který vážně pobaví. Mám rád, když si béčko nehraje na áčko!

Sejmi je všechny (2007)

Zábavné a super uber cool. Owen si vynahradil svou neoprávněnou absenci na bondovkách. Rychlá a dobře ohláškovaná akce. Příjemně kruté momenty a černý humor. Vizuální stránka. Za to všechno 3,5 hvězdy. Škoda, že z filmu byla cítit toporná snaha tvůrců o tu coolovost. Jako bych je viděl při vybírání cool scén a hlášek ze všech cool filmů za poslední desetiletí a následný brainstorm, jak to všechno splácat dohromady.

Beowulf (2007)

Veliké překvapení! Beowulfa jsem viděl v IMAXu v 3D - za tuto prezentaci hvězda navíc, jinak bych skončil na třech. Čekal jsem nemastný popkorn...a naservírována mi byla atmosférická podívaná. Beowulf by byl ještě zábavnější nebýt klasických klišé holywoodu - do poutavého příběhu vkládat rodinné zápletky je zbytečné. Co mi celkový dojem kazilo, to byla snaha tvůrců co nejvěrněji zachovat vzhled herců - výsledek byl často velice vtipný, neohrabaný. Ale nožičky Angeliny...na ty hned tak nezapomenu :))

Zlatý kompas (2007)

Sterilní a nudná "fantasy" pro děti. Stejně jako Narnia jde o pouhý kalkul producentů - ne vše se dá dovážet z USA do Evropy. Ty hvězdy jsou za herecké obsazení a celkem solidní vizuál.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Už jednička ukázala, že nápad AvsP je jen o brakovité akci. Ovšem jednička byla alespoň trochu zábavná. Tohle nemůže člověka staršího osmi let bavit ani po litru absinthu.

Číslo 9 (2009)

Výborné zpracování, výborný nápad...ale...atmosféra se mne dotkla jen občas - příběhu chybí poutavost. Namísto výchovných průpovídek na téma náboženství, vlastní jedinečnosti, svobodě, lidské aroganci si tvůrci mohli více pohrát s mytologií světa, ve kterém se 9 odehrává. V půlce filmu jsem si uvědomil, že se už jen koukám na pěkně rozhýbané obrázky a co se s hlavními hrdiny stane mne už nezajímá. Škoda, když už Devítku natočili pro dospěláky, mohli se tvůrci více odvázat.

Monstrum (2008)

Velmi intenzivní zážitek jsem si z kina odnesl! Nasnímání ala Blair Witch zde funguje na 100%. V hlavní roli tohoto filmu je atmosféra. Ta se povedla dokonale a člověk celou tu monstr záležitost sleduje s otevřenou pusou, vyvalenýma očima a rukama zaťatýma do opěrátek. Vše je podřízeno efektu vtažení diváka do děje. Herci kupodivu (jak je u podobných filmů zvykem) vůbec nevadí - jsou přirození, žádné afektované ječení a neherectví se nekoná. Velmi milé překvapení se z tohoto popkornu vyklubalo! P.S. - nutno sledovat s pořádným ozvučením!

Dr. Goldfoot, tvůrce robotických žen (1965)

Už chápu, odkud čerpal Austin Powers :))). Výtečná bláznivina k demižónku vína. Nutný však smysl pro ujetost. Ti kdož příběh, výpravu, kameru, herecké výkony a bůhví co ještě na filmech v každém případě hodnotí, budou mírně rozčarováni. Některé filmy vznikly jen za účelem pobavit. A tomuto se to povedlo výborně.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Bezkonkurenčně má nejoblíbenější crazy komedie, co u nás kdy vznikla! Svět plný monarchů, astrologů a celebrit, intrik, vražd, nevěr, atentátů a kanibalismu zabalený do barevného hávu praštěné fantastiky. Sami herci si při natáčení viditelně výtečně zablbli - a je to neskutečně nakažlivé! Tolik černého humoru se jen těžko hledá...a to "tolik" mohu použít úplně na všechno. Výtečná výprava (modely Olinky Schoberové jsou prostě mňam!), dialogy prošpikované šťavnatými vtipy, herecká špička v čele s Ivou Janžurovou, která je prostě neodolatelná. Vždy si v tomto filmu najdu nějaký nový detail který mne neskutečně pobaví. Vorlíčkův nejlepší filmový kousek.