Cizinec (2010)

Velmi příjemné pokoukání. Nesmíte však čekat Smithovy, na které se snaží nalákat trailer...prostě špionátorská romanťárna s dechberoucí Angelínou a sympatickým Deppákem, který je o něco méně ztripovaný než obvykle :) Svěží podívaná, která Vás vtáhne přímo do exkluzivních katalogů cestovek a módních salónů (konečně je tu opět šmrnc, který doposud dokázala zprostředkovat jen Audrey Hepburn). Prostě jedno velké, odpočaté MŇAM.

Pavouci z vesmíru (2010)

Čekal jsem totální odpad, ale nakonec jsem se pobavil. "Televizní" look, debilní postavy a scénář sice kazí snahu tvůrců, ale na dopolední zabavení naprosto postačující zábava ;).

Hlava-ruce-srdce (2010)

Od Postele jsem neviděl lepší český film, jenž by si uměl tak zručně hrát s realitou. Zpracování je téměř dokonalé. Úžasná atmosféra chytne a nepustí. Ovšem tempo vyprávění je pozvolné a projev všech zúčastněných herců spíše "divadelní". Stejně jako Vaterland, není Hlava-ruce-srdce pro každého. Pro mně výtečné překvapení, které svým profesionálním zpracováním stojí po boku Karamazových, Protektora, zmíněné Postele a 3 sezón v pekle na špici české produkce za posledních mnoho let.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak k tomuto "puberťáckému" kousku nemůžu nic vytknout. Snad jen to, že sám už puberťák nejsem a poslední souboj bych klidně vypustil. Jinak jsem se dokonale pobavil. Svižnost a nápaditost převážily nad mírně debilní zápletkou, takže nad ní člověk nemusel dumat - neměl jsem k tomu ani čas, jelikož jsem chvílemi jen tak tak stíhal pochytávat všechny "comicsové" grafické vychytávky (Jessie by se divila :)). Hlavní hrdinka extrémně sympatická stejně jako výborný teplý spolubydlící titulního hrdiny. Samotný Michael Cera mi na filmu seděl nejméně...ale dnes se zřejmě tento androgynní typ frajerského loosera asi nosí (zřejmě díky Sheldonu Cooperovi z Big Bang Theory, který ovšem nemá chybu). Pár fórků si budu ještě dlouho pamatovat. Nutno souhlasit s názorem, že kdyby se teeňáci bavili takovýmito filmy namísto Twilight ságy, byl by tento svět zase o něco zajímavější :))

Piraňa 3D (2010)

Výtečná účelovka, která, po debilním rozjezdu, byla nakonec přesně tím, co jsem očekával. Superkrvavá zábava s ohlodanými prsatkami a jedním rozžvýkaným pérem. Nevalné 3D sice bylo zbytečné, ale nebýt jeho, asi bych si na rybky do kina nezašel. Takhle jsem si spokojeně okousal tkáň z prstů až na kost (jen pak nebylo čím vyšťárat nehty ze zubů).

Knight Rider (1982) (seriál)

Lidi, já na tomhle vyrostl! Prostě srdcovka pro dvanáctiletého v 80' - navíc komplet v němčimě na ORF :))

Saltová (2010)

Příjemně odsýpající, zábavná akce. Letní blockbuster jak vyšitý! Co na tom, že téma ruských špionů nasazených v USA (a kdekoliv jinde) je přečerpané, když poskytne dobrý základ pro zápletku a následnou akci. Co na tom, že scénář prakticky neexistuje - jde přeci o zábavu a akci! A akční scény se povedly perfektně a navíc tvoří většinu filmu. Žádné trapné vycpávky, žádné proslovy ani projevy vlastenectví a pro amíky tak oblíbeného patosu! Salt jde tvrdě za svým, podobně jako UPRCHLÍK (kdyby měl znalosti McGyvera). Angelina je dokonalá jako vždy, hudba strhne stejně jako střih (vše je dokonale přehledné). Takže: vy, co jdete na akční zábavu do multiplexu a pak se stydíte za to, že jste se bavili, klidně tu jednu hvězdičku, co jste z hodnocení raději smazali, vraťte, nikdo Vás za to pranýřovat nebude ;). Viděl jsem celý sál, jak se baví. Dokonce ani blondýny nechodily na půlhodinové čůrání :))

Rejkjavík (2009)

Výtečná krvavá řachanda..dopíšu, až budu u pc. Viděno o půlnoci na LFŠ.

Pravidla moštárny (1999)

Nepochybně krásně natočený a poutavý příběh. ALE! Tolik patosu a hnilobné přeslazenosti se hned tak nevidí. Nemám to rád. Ale bohužel je to holt až moc dobře natočené.