Čerstvý maso (2012)

Vyborne komedialni gore. Ac to z ostatnich "rozumnych" prispevku nevypada, kinosal ve Varech se otrasal smichy. Jste-li typ cloveka, co se naramne pobavi u filmu jako Terror Firmer, nesmite si nechat Fresh Meat ujit. Tvurci si praci uzili asi vsichni do jednoho. Krome gore scen se to zde hemzi paradnimi hlaskami, lesbickymi erotickymi scenami, kanibalismem...a trochou toho "rodinneho souziti" :)). Spousta forku uz byla sice pres miru slusneho cloveka...ale o tom to preci je ;) Pekelna jizda s nemene dobrym soundtrackem! Nechat mozek v satne a bavit se! ...jen aby vam ho mezitim nekdo nesned...

Arbitr (2013)

V Evrope prospikovane korektnosti a dotacnimi filmy na zakazku se neco takoveho, jako The Arbiter vyjima vskutku velkolepe. Neznam jiny priklad filmu, ktery by po shlednuti rozpalil mozkove zavity na tolik obratek. Arbiter si nebere servitky a nekompromisne vrstvi udalosti, tykajici se zpochybnovani svobody a tolerance do desivych rozmeru. Co zacina jako zajem o selekci zdravych novorozenat, konci regulerni eliminaci nezadoucich osob ze spolecnosti. Tuto eliminaci na starosti arbitr, slozeny z tech, kteri si mysli, ze vi co je pro spolecnost nejlepsi. Zrovna v dnesni dobe, kdy pravidel jen pribyva a kdy sili moc ultra(pravicovych i levicovych) stran, kdy si nekteri prezidenti ci podnikatele prisuzuji pravo SAMI hodnotit a regulovat politiku i verejny zivot, kdy sili problemy s imigranty...je tento film sakra potreba. Mel by se poustet kazdy vecer misto zpravodajstvi.

Nina (2012)

Mile, okouzlujici, oku i uchu lahodici dilko s prekrasnou hrdinkou. Ovsem take tahle a mirne vyprazdnene - stejne jako mysl ustredni postavy. Idealni (navzdory rezisercinym slovum) ke snidani. Dej necekejte, spise prchavou naladu jednoho zidealizovaneho, prijemneho leta.

Futurologický kongres (2013)

Masakr. Ubehlo pul dne od shlednuti a stale jsem z toho radne rozlozen. Obrovske prekvapeni. Od satiry na filmovy prumysl s trochou toho sci-fi se tento neskutecny film zvrhl v opulentni utopickou psychedelickou sagu, ktera prekonava Mr. Nobody i Atlas Mraku. Robin Wright dokonala. Na 100 % jeste jednou do kina.

Halleyova kometa (2012)

Ano, po uvodnich scenach, kdy jsou nastineny degenerativni priznaky zkazy tela hlavniho hrdiny (a jeho uzkostlive starani se o ne - timto mi pripomnel Euchrida z Caveovy Oslice), odesla ze salu rada lidi. Nedivim se. Nebyt vyborne atmosfery, ktera dokonale vtahla do obskurniho sveta Promeny (a bezvadneho maskerstvi), odesel bych taky. Odpadavajici nehty, rozsklebene rany prelepene lepici paskou, pory plne cervu, mokvajici bolaky, krusty odumirajici tkane v kontrastu s uzkostlivou peclivosti a asketismem toho osameleho chudaka jsou odzbrojujici. Scena z marnice svou absurditou naprosto dokonala. Zbytek tahly, plny "vycpavkovych" scen a zbytecnych zaberu na detaily. Opravdu jen pro otrlíky!

Milo (2013)

Pokud se dokazete pobavit u Tromy, tohle vas urcite nezklame :) Hromada nadsazky, krve, fekalniho humoru, absurdity...to vse zahrane tymem, ktery si to evidentne dokonale uzil. Jste frustrovani? Sere vas sef, prace, tchyne...zivot? Zaroven trpite tezkymi zazivacimi problemy? Mozna se ve vas klube zlostny demon, ktery unika vasim ritnim otvorem, aby decimoval priciny vasi frustrace! Videno na MFF KV - cely sal se bavil vskutku bajecne :D

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Nevyvážený kočkopes, co není ani akční podívanou, ani napínavým thrillerem, ani cool frajeřinou. To samé se týká všech postav - nejvíce samozřejmě Reachera. Neměl jsem za celou dobu se s kým sžít. Výborný začátek (ze kterého jsem byl hrůzou pěkně opařený) pak už jen hyzdí všechny další scény - každá jakoby z jiného žánru. Do ničeho jsem se nevpil, nevžil, nezajímalo. Hodně nemastná neslaná adaptace možná parádní knihy. Škoda. Ale tak velké zklamání, jako u Die Hard 5, se naštěstí nekoná ;) Kdybych na základě zdejšího nadšení a předchozích režisérových filmů neočekával více, dal bych i ***.

Nevědomí (2013)

Dokonalost sama! Na pana Kosinského si dávám do budoucna veliký pozor - rozhodně ve mně vytvořil pocit nadrženosti na další filmy :) Oblivion je unikátní sci-fi, které dokonale pohltí. Vizuální i hudební stránka jsou tak dechberoucí, že člověk během prvních pár minut zapomíná na svět kolem. Pustá krajina, trosky naší civilizace a jako kontrastní protipól úžasně nadesignovaná technika toho mála, co z naší (?) civilizace zbylo. Děje je zde jen tolik, aby diváka udržel přibitého v sedačce. Už dlouho se mi nestalo, aby mě z filmového zážitku (natož u scifi - naposledy Star Trek, Tron a částečně Prometheus) nic nerušilo. Kromě pár záblesků patosu (který v US produkci být asi prostě musí) na konci příběhu mi náladu nekazilo vůbec nic (ani občasné logické nedokonalosti, které bych si stejně asi dokázal nějak vysvětlit :)). Těším se, až se na Oblivion podívám znova!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec si u mě Lovci čarodějnic vysloužili 4, a to proto, že jsem se prostě celý film parádně bavil. Pokud jdete na účelově zábavný popcorn, je tohle to pravé :) Jen pozor - krev a kusy tkání stříkají z plátna celý film - někomu to prostě může vadit... :D

Brak (2002)

Vychytané ve všech směrech. Baví, nenudí, cituje. Vykrádačka jako blázen, se kterou si studenti krásně vyhráli.