Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Hrůza. Po všech stránkách. Z McClanea se stal prudič, který kazí každou akci svému špionátorskému synkovi. Ten mu zase tak často říká Johne, že si od počátku říkáte, kdy ho konečně nazve tátou (a že se to stane!). Duo otec-syn (ale i otec-dcera u záporáků) nefunguje - spíše otravuje. Takže esence Die Hard je ta tam. Jediné, co z filmů zůstává je akce. 3 akční scény, které jsou naštěstí tak krásně těžkotonážní a přehnané, že baví. Mezi nimi se i ztratí sté Johnovo postěžování si, že "je jen na dovolené!". Nechte Johna v klidu zemřít, tohle si nezaslouží.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

O něco lepší, než katastrofálně nudná jednička. Demolice Londýna působivá a závěrečná akce koukatelná. Letní popcorn si ale můžete vybrat lepší...

Otázky pana Lásky (2013)

Dokument byl přesně takový, jaký byl jeho hrdina. Autorka nehodnotila, spíše nám formou "reality show" nechala voyersky nahlédnout do jeho schizofrenního života. Místo tragédie jednoho života se mi otevřel pozitivní svět ve vší jednoduchosti. A to jsem si v sobě ponechal i chvíli po filmu. A to je přeci úžasné, ne? :)

Mládeži nepřístupno (2013)

Strašně rozporuplná komedie. Je to způsobeno tím, že je rozporcovaná na na sebe nenavazující etudy. Každou měl na starosti jiný rejža. A vtipnost střídala trapnost. Některé kusy byly z hlediska prasácké a nekorektní komedie na 5 hvězd, jiné byly tak ostudné, že by si zasloužily mínusové hodnocení. Nakonec jsem se ale náramně pobavil - a o to jde, ne? Být mi 15, asi budu neskutečně nadšený...

Hon (2012)

Koukat se na to, jak události válcují jednoho sympatického člověka (a jeho rodinu), aniž by měl šanci pomocí rozumu cokoliv vysvětlit, bylo strašlivé. Na počátku byla nevinná lež malé holčičky, na konci štvanice na slušného občana, které se účastnili i jeho nejbližší přátelé. Pravý sociologický horor. U většiny filmů se jen těžko zosobňuji s hlavním hrdinou, ovšem tentokrát bych se asi pokusil jednat naprosto stejně, jako Lucas. Zmanipulovaný, rozvášněný dav - s tím se nedá nic dělat! A z toho mívám největší hrůzu. Geniální film.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Krásně vyrobeno, ovšem kouzlo se někam vytratilo. Schází tomu ta esence, kterou jsem hltal u Timových prvních filmů - a také u původního kraťasu Frankenweenie. Ale i tak tato celovečerní verze ční nad většinou ostatních animáků posledních let.

V zajetí démonů (2013)

Výborně fungující horor, který se obešel bez trapných lekaček a nechutného ničení lidských těl. Až jsem se divil, jak je možné zaujmout tisíckrát zpracovaným tématem "příběh podle skutečné události: dům, ve kterém straší". Napětí krásně vystupňované, herci sympatičtí (na to, že v duchy sužované rodině žilo 5 (!) holčiček, ani jedna nebyla protivně zahraná), triky nekazily děsivost (jako např. v Mama), soudtrack chvílemi uvolňoval (klasiky 60´a 70´) a chvílemi pěkně strašil (husinu nahánějící zvuky byly opravdu vymazlené). Z poloviny plný kinosál reagoval perfektně - prostě se tvůrci uměli trefit do většinového vkusu pro děs. Komu se líbily větší hororové produkce posledních let (Woman in Black a Sinister), bude potěšen.

Všichni dobří rodáci (1968)

Po všech stránkách nádherný film, který dokazuje, jak lidé rádi rychle zapomínají a vrhají se do stále stejných omylů. Měl by se pouštět před každými volbami - zvláště dnes, kdy si lidé opět začínají myslet, že za ně někdo (prezident, strana, mesiášský podnikatel) vyřeší jejich nespokojenost s vlasním životem.

Perverzní průvodce ideologií (2012)

Neotřelé, inspirativní, kontroverzní, zábavné...a trošku zdlouhavé. Nutno se vybavit maximální pozorností, všeobecným přehledem a smyslem pro nadsázku. Některé části by se hodily spíše na samostatné přednášky, než ohlodané na stručnost pro dodržení rozumné stopáže. Maximálně podnětné. ..po první půlhodině jsem i přestal vnímat příšerně silný akcent pana Žižky (skloňuji-li správně).

Love Steaks (2013)

Velké překvapení a rozhodně jeden z nejlepších zážitků MFF KV. Jakoba Lasse budu mít v hledáčku, protože jestli natočí další film, chci být u toho. Nepříliš originální děj/zápletka o fungování zákulisí luxusního hotelu je šťavnatá právě výborným scénářem a perfektně vybranými herci. Velmi vtipné, civilní, svěží...a neomalené. Všechny protagonisy jakoby jste už někde potkali - hlavně pokud jste někdy vycestovali za prací do hotelu či restaurace. Způsob, jakým se zde k sobě všichni chovají, je nádherně protivně přirozený - v tom jsou Stejky nejsympatičtěší.