Pražská 5 (1988)

Sklep, jak má být. Nepopsatelně jiné. Halucinogenní. Vtipné. Neotřelé...prostě sklepácký standard. To už se opakovat nebude...

Kamenný most (1996)

Kamenný most ke mně přišel v době studií na VŠ v Ostravě. V době, kdy mě vše, o čem je, dokonale oslovovalo. Krásná kamera, existencionalismus, chcípáctví, tajemno, houby, šamani... Prostě jeden z mála opravdu povedených filmů té doby. Po mnoha letech shlédnuto opět a k mému překvapení neztratil Kamenný most nic ze svého kouzla. Navíc Franz a Havel v jednom filmu...nádhera :D Vorel a Sklep rulezzzzz!

Salad Fingers (2004) (seriál)

Můj nejmilejší "flešový" animák. Má v sobě nepopsatelnou morbidní poetiku. Firth se musel zřejmě se svým úchylným, zeleným charakterem naprosto sžít. Rád bych ho poznal osobně :D

Šéfové na zabití (2011)

Hangover se může jít zahrabat. Horrible Bosses bavili bez přestávky od začátku až do konce. "Hvězdy" si své záporáky vychutnaly dokonale - byli vážně na zabití! Komedie skoro až neamerická - scénář se s nikým vážně nepáral, nic zbytečně nevysvětloval, nepřišlo ani protivné ponaučení. Herci do posledního štěku výborní, nikdo nerušil. Prostě odpočinková paráda :).

Hoši o ou kodomo (2011)

Tentokrát trošku planá podívaná. Krásně animované, krásně malované. Příběh je však rozmělněn a moc nezaujme. Navíc v mnoha scénách připomíná své povedenější předchůdce z dílny Hayao Miyazakiho. 80 minut by tomuto příběhu slušelo více. Více viz komentář od Hromino, se kterým na 100 % souhlas.

Muži v říji (2009)

Je málo českých tvůrců, kteří umí "vyrobit" komedii důstojnou, řezavě vtipnou, s duší. Sedláček je mým dlouhodobým oblíbencem, který mě vždy zaručeně pobaví. Muži v říji se spíše hodí zařadit k belgickým a skandinávským "komediálním žánrům". Srandu si totiž dělá z věcí, které jsou pro mnoho lidí citlivé, osobní. Řeže až do morku kostí a ne každý to může rozdýchat :). Vtipné scény jsou zároveň i strašidelné, husí kůži nahánějící. To se stává v těch chvílích, kdy se ve filmu sám poznávám...nebo cokoliv ze svého okolí. Doufám, že Sedláčkovi do budoucna Troška nevypálí rybník úplně a sežene peníze ještě na pár dobrých kousků.

Konečná (2013)

Takže: Arnie is back! Again! A sakra dobře mu to šlape. U akčňáku jsem se v kině pobavil tak dobře naposledy...kdy vlastně? Expandables 2...a před tím dlouho nic. The Last Stand je výborně poskládanou akční zábavou, které nechybí snad vůbec nic. Parádní hlášky, výborné obsazení, pěkně krvavé scény, velmi zábavné momentky, nehtohryzné napínáky, přestřelky, honičky, trošku té romance...a Arnieho! Film za celou dobu ani jednou neškobrtl a bavil až do konce. Arniemu to jde pěkně od ruky a vlastně poprvé ve filmu není jeho herectví toporné. Sekne mu to ..a vlastně všem. Z filmu čpí pocit, že si to všichni náramně užili. Na to, že jde o americkou produkci, pozbývá děj jakýchkoliv patosů a debilních vysvětlovaček. Takže podtrženo sečteno = parádní zábava se znovukoukatelným potenciálem!

Kroužek sebevrahů (2001)

Tohle nikdy z hlavy nedostanu :) Sono dokáže do společnosti a její stádovitosti řezat pilou (až do morku kostí) s odzbrojujícím nadhledem. Legendární pro mě zůstane scéna ze střechy školy. Ta by se měla puberťákům pouštět při začátku každého školního dne :)). V popisku filmu jsou sice uvedeny žánry Mysteriózní / Thriller / Horor, ale zastřešujícím je Absurdní komedie. Je osvěžující koukat na film, který naťukává, nechává každého, ať si z něj vezme, co chce. Geniální protiklad americké doslovnosti. Japonské filmy bývají multižánrové, jako sám život.

Pod vlivem lásky (2008)

Ai no mukidashi je natolik různorodá, bezmála 4hodinová šílenost, že zastat konzistentní názor je po prvním shlédnutí nemožné :) První část je. stejně jako předchozí Sonovy kousky, pěkně našlapaná, přehnaná, brutální, bizarní, vizuálně strhující, provokující, překvapující...člověk jen hltá a vpíjí se do osudů japonských křesťanů, kteří si hřích vysvětlují po svém a snaží se jeho podstatu naplnit beze zbytku. Ve druhé části se mírně tlačí na pilu, ale stále je to superironická sonda do společnosti. Poslední třetina už byla tak vypjatým dramatem, že mě již jeho teatrálnost začala unavovat (jak by také ne, při takové stopáži). Ale ono to celé fungovalo! Propletený děj se pospojoval do šíleného obrazu, který mi zůstane ještě dlouho v paměti. A že jsem se náramně pobavil! Konečné sdělení, ke kterému se všichni zúčastnění úchylové skrze více či méně krvavé a perverzní eskapády propracovali zní: LÁSKA NADE VŠE. ...najděte si také svou panenku Marii, která Vám způsobí ultimátní erekci....ale bacha, aby vám ji (tu erekci) někdo neurval ;)

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Po precteni zdejsich komentaru jsem cekal katastrofu, ale kvuli skvele "jednicce" jsem dalsimu Silent Hill dal sanci. ..a nakonec se i dobre pobavil. Veskere sceny s dialogy a celou dejovou linii s klucinou poslanym ze SH bych sice pro jejich stupiditu vymazal, ovsem zbytek obsahuje vse, cim byl prvni film vyborny. Fajn popcorn na sobotni vecer...