Dívka na koštěti (1971)

Další výborná Vorlíčkova ptákovina. Saxana je tak zábavná a praštěná, že se prostě nedá okoukat! ...jako malý jsem znal všechna ta "dexempo" kouzla nazpaměť (učitelce na základce jsem se snažil přičarovat vemeno).

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tohle je prostě má vánoční atmosféra. Stačí mi slyšet první tóny úvodní skladby a já jsem naměko. Jó a ta Šafránková, tu nám seslalo samo nebe!

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Jedna z mých nejmilejších českých crazy komedií. Vše je tak správně praštěné a herci tak "vorlíčkovští", že prostě na tu hru s vodníky musíte přistoupit a koukat jak byl další český biják vykraden holywoodem (pes odnášející si lidskou končetinu ve Wild at Heart :)).

Princ a Večernice (1978)

Krásné a výpravné pohádkové dobrodružství. Krásná Večernice šafránková, cucák princ a opravdu zlý Mrakomor Brzobohatý, toť výborná trojce - navíc ony zkoušky života, kterých se princi dostane od jeho vypečených švagrů, to nejsou žádné ťuťu ňuňu "uhas nám mraveniště a my se ti odvděčíme" výmysly :)).

Arabela (1980) (seriál)

Miluji Arabelu a tu POHÁDKOVOST, která z televize přímo teče. Není lepšího příkladu zábavy pro celou rodinu. Jako malý jsem hltal pohádkovou, dobrodružnou část a nyní si libuji na výtečném humoru a hereckých kreacích. Prostě neokoukatelná paráda.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Parádně praštěný seriál, se kterým jsem vyrůstal. Spousta klukovských snů se mi zde plnila před očima a já si přál, aby se přede mnou také objevil meteorit se všemi těmi semínky :)). Extrémně zábavné a nakažlivé!

Král sokolů (2000)

Dobový, mírně dobrodružný, historický příběh pro odrostlejší děti. Nemastný příběh i herecké obsazení je vynahrazen krásnou slovenskou přírodou a jistou dávkou atmosféry, která se panu Vorlíčkovi podařila zachytit. Je škoda, že si z celého filmu pamatuji nejvíc protivnou sestru hlavního hrdiny - neustále jsem doufal, že ji roztrhá vlk. On je v posledních patnácti letech opravdu problém s těmi našimi pohádkami - náměty postrádají spád a vše působí nepříjemně "televizním" dojmem. Tohoto břímě se nezbavil ani Král sokolů.

Tenshi no tamago (1985)

Překrásný animovaný sen. Nádherná, jemná a procítěná animace a hudba dávají tomuto snímku neopakovatelnou atmosféru. A také svět, který se povedlo Oshiimu vytvořit. Místa, která jsou pro malou osamělou holčičku, pečující o stejně osamělé vejce, domovem, jako bych znal ze svých snů. Je to krásný pocit, procházet se prázdným, zchátralým městem, na kterém jde vidět jeho zašlá monumentální sláva. Nechápu japonskou schopnost vnést do animovaných filmů tu správnou atmosféru, jak dokáží vytvořit ta úžasná města a prapodivná místa, která si sám v hlavě ostře nevybavím, avšak díky těmto filmům je mohu navštěvovat i během bdění. Film sám nemá žádný zásadní děj, jde spíše o sled snových momentů, které však trpělivého diváka vtáhnou a nepustí. Tenshi no tamago zavede do světa, na který se nezapomíná.

Choking Hazard (2004)

Tak tohle dílko nemůžu hodnotit hůře už jen proto, že se ho vůbec podařilo natočit. Nebývá u nás zvykem, aby si pár filmových nadšenců natočilo vlastní biják v béčkovém stylu...a navíc o zomies! ...tedy pardon, zombie myslivcích! Je to výborná ptákovina plná úžasných vtípků, které z hlavy jen tak nevymažu. Dáda s brokovnicí či v tanku, Dušek a jeho filosofický seminář, Švejda, který se svou přilbou přichází na chuť decimovat zombíky...prostě paráda. Postavičky se vyloženě vyvedly. Je to prostě srdeční záležitost, kterou si někdo vymazlil přesně podle svého gusta...a ještě se na tom všichni pěkně vyblbli :))