Shrek Třetí (2007)

Vykradení sebe sama na druhou. Hrůza a nudný děs. Ani celovečerní Simpsonovi mně tak nezklamali.

Kletba zlatého květu (2006)

Miluji asijské filmy. Tohle je ale americky patetická ptákovina natočená pro západní publikum. Jediné, co stojí za to, jsou nádherné obrázky...takže vytípat a použít jako pozadí do Windows.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Po třetím Terminátorovi další ukázka poctivé a zábavné akce ze "staré školy".

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nemastné, neslané a moralizující. Amerika na entou. Zlatý seriál...a ještě zlatější Futurama!

Next (2007)

P.K.Dick je jeden z mých oblíbených spisovatelů. A celkem mě štve, jaké neštěstí má na filmová zpracování. Většinou to skončí jako Next. Na začátku zajímavý námět se začne stáčet do patetické snahy ještě patetičtějšího hrdiny (co to ten Cage proboha se sebou provádí??) změnit osud ve svůj prospěch. A navíc to levně působící zpracování. Vážný podtón také kazí zábavu z vysmívání tomu, jak se to zas nepovedlo.

Hvězdný prach (2007)

Britský smysl pro nadsázku ve hvězdně obsazeném holywoodském fantasy? Stardust jsem již viděl několikrát a vždy mně pobaví stejně. Je to již můj pohádkový evergreen - vedle Narnií a Kompasů působí jako zjevení. Postavy, které Gaiman vytvořil a mí oblíbení herci ztvárnili, jsem si zamiloval už napoprvé. Prostě prototyp výborné pohádky!

Kurz negativního myšlení (2006)

Předem musím uvést, že miluji krutý severský humor. Je fakt, že Kurz je divácky podbízející, ale na druhou stranu tak zábavný, že jsem nevěřil vlastním očím. Když už nám Čechům nejde natáčet dobré komedie, nebylo by na škodu se trošku přiučit u severských kolegů. Ti vezmou partu invalidů a všechny jejich vzdušné zámky smetou pod stůl a ještě se jim vysmějí. Málokdo dokáže být ve svých filmech tak přímočarý, trefný a krutě upřimný, jako seveřani. Snad jen Japonci.. Obrněnost vůči osudu, vlastní síla a schopnost být zodpovědný sám za sebe, to jsou vzácné vlastnosti. A ještě vzácnější je, když o tom někdo dokáže natočit komedii, u které vám po těle naskáče husí kůže :))

30 dní dlouhá noc (2007)

Napětí, bezmoc, deprese...a vzpomínka na Věc. Bezkompromisní ztvárnění tísíckrát omletého tématu. Bylo to kruté, krvavé, děsivé a hlavně zábavné. Už dlouho se mi nestalo, abych byl pohlcen temnotou filmu stejně, jako třeba u Vetřelce.

Invaze (2007)

Díl Krajních mezí či Akt X roztáhlý do celovečeráku. Vzhledem k obsazení trošku zklamání, ovšem na druhou stranu jsem film shlédl od začátku do konce bez koukání na hodinky. Příjemné mrazení z napětí se také dostavilo.