Shinboru (2009)

Symbol je vtipný snímek a bavil mně. Dokonce i konec byl fajn a mělo to myšlenku, ale originální mi to opravdu nepřišlo. Viděli jste někdo přece krátký animovaný filmy, ne? V nich se to takovými bizarnostmi jenom hemží. Kdyby to tedy byl krátkej film a ne rozvleklej celovečerák, dal bych nejspíš plnej počet. V tomto případě je to pro mně lepší průměr. Ještě mi to dost připomíná logické (nelogické) počítačové hry - udělat něco, aby se stalo to a to a blablabla....ale to už odbočuju. Nechci film nijak propírat, pouze poukazuju na to, že akorát využil jiný prostředí, pro již něco vymyšlenýho. Musím ještě podotknout, že wrestling (nebo co to bylo), mně nebavil vůbec a čekal jsem, až bude konečně týpek v pyžamu. Naštěstí dostal prostoru víc a ač jsem se netřískal smíchy, bylo fajn sledovat jeho myšlenkový pochody. Nejvíc se mi tak líbilo "utřídění" myšlenek, kdy japončík luskal prsty s výrazem triumfu. Závěrem chci dodat, že zhulenej bych to ocenil asi víc.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Čekal jsem hroznej odpad a docela jsem se někdy i zasmál. Jasně, že humor je často podstrkovanej před nos tak, až je to trapný, ale film má i svoje světlý stránky. Udržel mně prostě v dobrý náladě až do konce - tečka

Ten kluk (2007)

Tak tohle bylo fakt vynikající drama ! Jde vidět, že když se dobře natočí film o chlapci se špatnou minulostí, hodně lidí s ním soucítí. Když si, ale člověk uvědomí, co provedl - člověk, co má vlastní dítě nezná slitování a sere na to, jak se chudáček cítí. Film mně vtáhl do děje a neustále i po skončení, mně nutil přemýšlet ne nad filmem samým, ale právě nad tímto rozporem. Když totiž nepřemýšlím o filmu, jak byl natočenej, apod. a beru příběh, jako by se opravdu stal, pak je to opravdová známka kvality !

Oheň a led (1983)

Jako neurazilo mně to, ale taky mně to nenadchlo. Jako pohádka pro odrostlejší děti dobrý, ale jako fantasy nic moc. Naivní a prostoduchý příběh. Hlavní hrdina bez charismatu. Princezna pořád v bikinách, aby se asi bylo na co dívat, nebo co (vždyť je to kreslený a je stupidní, že jí není vůbec zima na sněhu). Týpek ze sekyrou je snad největší klad. Dá se na to dívat, ale nic to ve mně nezanechalo. Takhle si většina lidí, co nečte fantasy, právě myslí, že taková je a nepochopí, že tohle by byl mezi knihami fantasy totální brak.

Frajer Luke (1967)

Jeden z nejoblíbenějších filmů z dětství. Vzpurných hrdinů ve vězeňském prostředí je mnoho, ale nikdo nemá takový charisma, jako Paul Newman. Nevím, jak film bude působit na mně dnes a hodlám to zjistit. Nepamatuju si film podrobně, ale vím, že jsem to viděl několikrát a neomrzelo mně to...

Čínská čtvrť (1974)

Spíš, než vyzdvihování proslovu : ,,Zapomeň na to Jakeu, to je Čínská čtvrť" (vidím to zde v pár komentářích), mi uvízla v hlavě spíše věta: ,, Perfektní práce". Je to film, při kterém mi až při závěrečných titulcích začali docházet souvislosti. Jak mi vše v průběhu filmu přišlo komplikované, najednou jsem zjistil, že to bylo zcela prosté a vše mi do sebe zapadlo. Jen mi přišlo, že "Čínská čtvrť", musela být prosazena ve filmu za každou cenu a přitom by se to bez ní v klidu mohlo obejít. PS: pořád jsem si říkal, čím mi film připomíná seriál Colombo. Hlavní postava detektiva? Absolutně ne. Atmosféra? vůbec. Snad obraz? To už je lepší, ale pořád to není ono - tady jsem na to přišel: Faye Dunaway :-)

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Nejlepší seriál pro děti, co jsem v době dítěte viděl ! Nemohl jsem se dočkat, až Ládínek nafoukne tu svojí raketu a poputuje někam do neznámých končin, které svojí podivuhodností předčili vše, co jsem v té době viděl. Ta raketa mi utkvěla v hlavě, ale nejvíc. I když to byla totální blbost, furt jsem v tom hledal nějakou logiku :-) - tak např. nafouktete raketu a otevřete dveře - dyť se vyfoukne! A kde se vzala palubní deska? A proč je všechno najednou z pevného materiálu? Nojo, byl jsem dítě a bral jsem to vážně (co se techniky týče - u ostatního jsem se řezal smíchy) :-)

The Guild (2007) (seriál)

Tak na tenhle seriál jsem narazil úplnou náhodou, když jsem se neměl na co dívat a proklikal jsem se až na online stránku. Krátká stopáž je skvělá ! Nemůže vás nudit a rychle se vám načte i pokud máte pomalejší připojení :-) I když nejsem žádný hráč, chápu myslím dost na to, aby mně seriál nepřestával bavit. Nejlepší na tom celém, jsou samozřejmě charaktery postav. Vork, jako vůdce je naprosto famózní - možná je to kvůli tomu, že se nikdy neusměje a z vážnou tváří říká věci, které vážné nejsou :-) Zaboo je zase takovej šašek, co při hledání sebe sama, dělá jeden kotrmelec za druhým. Clara je taková svině, až je to sympatický a Codex je oproti tomu, moc hodná, ale sympatická je neméně. Tinkerballa a Bladezz, jsou pro mně do počtu, ale bez nich by se tolik neposouval děj. Sečteno - před spaním si dejte 5min jednoho dílu a máte to místo večerníčku. PS: nikdy jsem nedal jen jeden díl ;-)