Zpátky na frontě (2008)

Začátek mě sral. Byl takovej moc barevnej a strašně cool. Když se, ale hoši dostali do doby 2.světové, dostalo vše správný nádech. Scény, kdy hl. hrdina běží do útoku a rozklepaným hlasem křičí hurá, hurá, je přesný. Normálně byste čekali, že z něj okamžitě bude akční hrdina, který si ihned bude se vším vědět rady. Tady je z něj však obyčejný muž, jdoucí na smrt. Samozřejmě, co se týče válečných filmů, tento nebude nikdy mezi klenoty , ale neubírá mu to na snaze narvat plešatým palicím, alespoň něco málo uvědomění. Moralizující film to je, ale netlačí tolik na pilu, aby jste to znechuceně vypnuli. Ve filmu se objevilo i pár vtipných scén, z nichž se nabízí vnitřní konflikt skinheada, který bojuje proti nacistům. Vtipný byl i beatbox - škoda jen, že podobných prvků bylo méně. Na druhou stranu by film možná působil úplně jinak a nebyl by tak dobrý, jak mě se zdálo...

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Johohoooo!!! Přesně, jak jsem očekával. Myslím dokonce, že jsem to jako malý viděl na VHS, ČB, zrnitě a se simultánním překladem. Možná si to pletu s jiným vlkodlakem, ale pamatuji si proměnu v kině a ukousnutou hlavu. Tehdy jsem z toho nemohl spát. Dnes jsem z toho nadšený. Jde mi hlavně o tehdejší triky. První proměna ve vlkodlaka je naprosto úžasná. Protahování ruky, růst chlupů, apod. Prostě poctivá práce animátorů, kde museli dělat políčko po políčku. Hlavní protagonista David byl taky v pohodě. Nejvíc mě však pobavil jeho kamarád, který jako rozsápaná mrtvola (výborná maska), chodil na návštěvy a vedl s Davidem debaty o tom, proč musí spáchat sebevraždu. Vyhrocení komedie přišlo pak v kině. To jsem se upřímně bavil :-)

Dům (2011)

Film je výborně zpracovanej, herci hrajou skvěle (hraje to ten Krobot vůbec, nebo je takovej doopravdy? :-) ), ale bohužel celkově je to takový všední a s prominutím nudný. Film je opravdu o životě jako takovém, bez přikrášlování a snahy, být něčím víc. Přesto, když člověk podobné vztahy a situace prožívá, nemá náladu se ještě na ně koukat.

Pérák a SS (1946)

Nechci být cynik, chápu, že po válce lidi potřebovali nějakou vzpruhu a možná, že je i snímek rozesmál, ale mě jaksi moc ne. Mám rád krátký animovaný filmečky, ale tenhle byl dělaný asi na zakázku pro širokou veřejnost. Ať se na mně nikdo nezlobí, ale tahle satira byla tak pro tu paní, co povídala. Vzhledem ke stáří a době, nepůjdu pod průměr

Bitevní loď (2012)

Film jak dělaný obzvláště pro mladé americké chlapce, z nichž můžou být dobří vojáci. Propaganda amerického námořnictva jako svině. Měl jsem, ale výhodu, neboť jsem s tím počítal a tak jsem se obrnil uměním vyfiltrování hvězd a pruhů a film shlédl bez jediné újmy na charakteru. Dál zůstávám pacifistou, lačnícím po zabíjení a ničení z ultramegahyper zbraní

Cesta bojovníka (2007)

Tak jo, byla to sračka, ale ne taková, o jaké jsem četl tady. Bylo tam pár trapných scén, ale byly tam i dobrý. Např. se mi líbilo, že ti pánové, co měli být údajně vikingové, mluvili stále tou svou hatmatilkou. Vadí mi na filmech, když si různé národnosti v pohodě všechno vyříkají a je jim jedno, že si vůbec nemají rozumět (o dalších věcech psát nebudu, abych někoho o ně neochudil). Scénář je takový akční béčko - něco jako Rambo v jiný době. Vlastně je úplně jedno, jestli ta doba, do které to má být zasazené, je věrohodná. Jde jen o to sekání a zabíjení. Dobro bojující se zlem. Opravdu nic originálního, ale zpracování mi přišlo v pohodě. Odpad to rozhodně není. Na film se dá dívat, ale musíte mít náladu

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Na tohle jsem čekal dlouho! Těšil jsem se na to, jak na Pána Prstenů 4. Animace je pěkná, např. detaily rozmašírované hlavy, Gutsovým kusem železa, nebo útok na hrad, apod. K tomu opravdu nemám výhrady. Co se však týká děje, trochu jsem zklamaný, ale vím, že vlastní vinou. Je to tak, že seriál měl pro mě lepší atmosféru, jelikož měl více prostoru na vyprávění. Vůbec mi tam nevadila ona statická animace-naopak. A to ani nemluvím o skvělé manze, která je snad nekonečná, přesto dokonalá (a je úplně statická :-) ). Film bude pokračovat a já musím zase čekat. Už bohužel, ale vím, jak bude pokračovat. To jsou všechno, ale blbý kecy, protože i tak je nový Berserk výborný anime!

Oko dravce (2008)

Druhou polovinu filmu jsem si pustil až o mnoho později. Přišlo mi to jako hrozná, trapná fraška, bez nápadu. Druhá část byla o něco málo zajímavější, ale pak jsme se opět dostali k očekávanému scénáři. SPOILER: Jde mi o operaci Gilotina. Kdyby byla provedena a byly odstraněny lidé ze senátu, vč. prezidenta, další jejich nástupci by si pak rozmysleli, než udělají něco neuváženého. Paradoxně tak Jerry Shaw není hrdina, ale debil, co zachránil špatný lidi. No dobře, já vím, že zabít lidi, je špatné, i když jde o politiky :-)

Jack Brooks: Zrůdobijec (2007)

Má to spád, vtip a já se ani na chvilku nenudil. Musím ocenit masky, který mi připomněli starou dobrou ruční práci. Sice hlavní obluda trochu připomínala kamenožrouta, ale když to není digitální, je to takový opravdovější, hmatatelnější (u toho jsem si vzpomněl na Braindead a Evil Dead). Hlavní hrdina, co je furt nasranej, mi do filmu perfektně sedl. Je to samozřejmé žánrová záležitost a mnohým to může připadat jako nehorázná sračka, já však byl spokojenej. Ne úplně, ale vzhledem k tomu, že mi přijde film podceňovaný, zvedám hodnocení