• Pohádka

Pan Nikdo (2009)

Čisté vizuálno doplněné víceméně banálními „pravdami“ o životě. Což ale neznamená, že to nebylo působivé, naopak.

Veřejní nepřátelé (2009)

Michael Mann není špatný režisér. Ale k Johnnymu se prostě hodí Tim, co si budeme namlouvat :) Pro mě docela zklamání. Po delší době jsem se těšila na film s „mým“ Johnnym a úplně to nedopadlo… Slovo „nuda“ bych (jako tolik lidí přede mnou) nepoužila. Ale zarazily mě nesmyslně nataženááá stopáž a nejasná motivace postav. Celkově působí film daleko víc AMATÉRSKY, než by se slušelo… Ještě, že se ho skutečný John Dillinger nedožil ;)

Alenka v říši divů (2010)

Koho překvapí Johnny Depp v roli FAKT DIVNÉHO týpka? Nikoho. Koho překvapí podpis Tima Burtona pod tímto sterilním slepencem? MĚ TEDA JO. Aby bylo jasno, duo Burton-Depp takřka zbožňuji. Nevadila mi ani Mia Wasikowska v roli Alenky, přestože žádný závratný herecký výkon nepředvedla. Taktéž se mi moc líbila Srdcová královna, ve které jsem hned poznala Helen Bonham Carter. A zamilovala jsem si Šklíbu, každé jeho zjevení na plátně pro mě bylo malým svátkem- jen pohladit :) Teď k negativům. Předlohu Lewise Carrolla mám ráda (přesto- i když pravděpodobněji protože- jsem ji četla až téměř v dospělosti), ale ve filmu jsem ji nepoznávala. Příběh byl tak naprosto zmatený a splácaný, že nebýt podařené vizuální 3D stránky a výše zmíněných plusů, snad bych z kina odešla. Příšerná byla též postava Anne Hathaway, působící, jako by byla neustále v rauši (i když: která postava „magického“ světa ne?). Poslední souboj měl taktéž vážné trhliny, a to nejen z hlediska logiky. Celkově zklamání.

Střihoruký Edward (1990)

Film, ve kterém toho Johnny moc nenamluví, přesto jedna z jeho nejlepších rolí vůbec. Edwardova nehybná tvář je úžasným protikladem „cirkusově“ ztvárněných postav typu Jack Sparrow. Hudba Dannyho Elfmana jako vždy prvotřídní. První spolupráce Tima Burtona a Johnnyho Deppa- kultovní záležitost! 57. ze 1001

Mrtvý muž (1995)

Přestože nejsem zarytý Jarmuschovec, z tohohle filmu jsem byla skutečně nadšená. I když je pravda, že na poprvé ne :) Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. 55. ze 1001

Mrazík (1964)

Rozporuplné pocity. Jako malá jsem tuhle pohádku nesnášela. A nesnášela jsem jí o to víc, čím víc jí rodiče a ostatní příbuzní milovali. Teď už jsem smířlivější, Mrazík mě dokáže i rozesmát (třeba Marfušiným unikátním stylem rozbíjení ořechů), ale i tak, něco mi tam prostě nesedí. Je to takové moc… RUSKÉ ;)

Tři veteráni (1983)

Já si pamatuju na Pankráce, Serváce a Bonifáce (ne Bimbáce, jak uvádí „text distributora“). Ale nevadí, každý ví, že hlavní je frňákovník :D

Císař a tambor (1998)

Už v první třídě jsem poznala, že Ondřej Vetchý je krásný chlap.

Voda (2005)

Téma: zakázaná láska na pozadí střetávání tradic a pokrokových myšlenek. Přitom nejde o prvoplánově dojímací film. Na mnoha místech mě šimralo v nose, ale rozbrečela jsem až při (vzhledem k tempu předchozího filmu) ale poměrně uspěchané závěrečné scéně. To, že nešlo o klasický happy end, mě potěšilo, i když zrovna těmto dvěma hlavním hrdinům bych to přála. Teda hlavním hrdinům- hl. postavou byla samozřejmě uvěřitelně zahraná osmiletá vdova Čuyia. Za to, co se jí pak stalo, bych vraždila… Voda jako živel byla ve filmu všudypřítomná- útulek pro vdovy stál u řeky Gangy, voda se čerpala ze studně, pršelo… Krásná byla hra barev, zejména žluté, modré a růžové. Ústřední téma bylo silné a smutné, záporáci jak se patří záporní, no prostě… jasných 80%. „Hodnocení“ typu jedna hvězdička nebo slovíčko „odpad!“ mi přijde doopravdy nepochopitelné.