• Pohádka

Švindlíři (2003)

Viděno už dávno, pamatuji si jen, že i přes spornou kvalitu se mi to líbilo :)

Statečné srdce (1995)

Před časem velmi oblíbený program tuzemských komerčních televizí, takže viděno nejméně pětkrát… Ano, odvaha hlavního hrdiny je obdivuhodná, ale Mela Gibsona prostě nemusím, co se dá dělat. 26. ze 1001

Deník Bridget Jonesové (2001)

Ač mi ještě nebylo 30 (ani 20 :)) a problémy Bridget jsou mi logicky cizí, umím si to tak nějak představit. Brrr. Ovšem ten nadhled a vtip, který filmu dává scénář, a výborná Renée Zellweger z filmu dělají absolutní „must see“, a to nejen pro ženy.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Zatím poslední díl HP (já vím, jsem ostuda), který jsem viděla. Cuarónovy úrovně sice bohužel nedosáhl, ale i tak se jedná o solidní zábavu na páteční večer. 3,5*

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

S Harrym jsem de facto vyrůstala- v podstatě po celou dobu, co knihy o něm vycházely, jsme byli stejně staří :) Zatímco první dva díly mě na plátně moc neuchvátily, tento se mi líbil asi nejvíc, za což vděčím nečekaně civilní režii Alfonse Cuaróna a celkově temnějšímu ladění snímku. Bravo!

Stepfordské paničky (2004)

Srovnání s knihou se čtenář nevyhne, a není žádným překvapením, že za hodinu a půl nejde Ira Levin převyprávět v původní kvalitě. Body navíc filmu ubírá příliš názorné zobrazení „fóru“ s manželkami- zvlášť scéna, při které kdosi odkudsi vybírá peníze, je teda vážně nechutná…

Jméno růže (1986)

Je to temné, možná až moc, občas totiž film sám sebe v tom pološeru ztrácí. Nebýt knihy, kterou miluju, byly by to jasné 4*.

Fighter (2010)

Když je film o boxu tak trochu nuda, že něco špatně. Fighter je o dost horší než Million Dollar Baby, ale také o dost lepší než Zuřící býk. Na to, aby se stal kultem, ale nemá. Největšími přednostmi filmu jsou pěkná kamera a herci. Christian Bale vypadá úplně jinak, než ho známe, a je vidět, že si svoji roli vyhublého nezodpovědného feťáka vyloženě užívá. Trochu tak zastiňuje Marka Wahlberga v hlavní roli. I když ty jeho svaly jsou fakt sexy :) A Melissa Leo je prostě čarodějnice k pohledání. Balancuji mezi 3 a 4, ale nakonec uděluji 3, protože tohle už jsme opravdu viděli mockrát a nějaká snaha o invenci by neuškodila. PS Počkejte si na titulky, budete příjemně překvapeni :)