Prolomit vlny (1996)

Citové vydírání diváka v režii Larse von Triera. Není to tak čirá temnota, jako v jeho Dogville, ale též tu cákají emoce. Ta jeho specifická rozřesená kamera už je jenom třešničkou. Co všechno je schopna udělat žena pro zlomeného manžela? Emily Watson ve své první roli září a Stellan Skarsgard? Wow!

Capote (2005)

Takhle se točí oscarové filmy. Takhle samozřejmě. S neafektovaným herectvím křičícím- dejte mi tu sošku. Spíš komorní film, ačkoliv byl o masových vrazích. Dala jsem nakonec 4 hvězdičky, kvůli rozhodnutím hlavní postavy, i když byla zahrána geniálně. Tak to proste mám no.

Ray (2004)

Hmmm. Viděla jsem kapku lepší filmy o hudebnicích od Walk The line přes Rocket Mana k Bohemian Rhapsody. Jamie Foxx excelentní, ale to mi nestačilo. Moc roztáhle, půl hoďky bych vystřihla a vyskočila by hvězda.

Temný obraz (2006)

Uf, tak to byla divnost teda (a to si dávám divnost na snídani) Proč jsem se na to vůbec dodívala nevím. Hele, ale je tam Keanu Reeves, Robert Downey jr., Woody Harrelson... A je to podle sci-fi klasiky Dicka. Ztráta času to nebyla, ale víc než 3 hvězdy to ze mě nevymáčkne.

Zběsilost (1972)

Spíš thriller než horor namíchaný s černou komedií. Víc mě baví Hitchcockovy starší věci, ale i tady bylo hodně dokonalých momentů. Skvělá práce s tichem. 4 hvězdy, protože na nejlepší kousky to nemá.

Četa (1986)

Že bych někdy tak přála Oscara Charliemu Sheenovi???Aspoň nominaci si zasloužil. Vietnamská válka: Furt tě chce někdo zabít, nesmíš usnout, mravenci tě žerou 24/7, je zatraceně těžké získat si respekt jednotky. Pětihvězdičková výpověď o šílenosti války. A ten konec....

Barbie (2023)

Ha! Já, která jsem na to šla, abych se pobavila a spíš to pak shodila tomu dávám 4 hvězdičky?Yes! Úžasná komedie s přesahem. S místy dialogama jak na Zlatou malinu, ale zbytek pecka. Fakt čumím. Tu pozornost a plné sály si to zaslouží jak Nolan. Lidi choďte do kina, ať se můžou natáčet dobré věci.

Carlitova cesta (1993)

Al Pacino je v takových rolích jako ryba ve vodě. Krásně se na to dívalo. Ten konec byl nevyhnutelný, ale předvídatelnost neubrala nic z plného hodnocení. A z té jeho nonšalantnosti a charismatu prostě musí jít člověk do kolen a jen přihlížet, jak se tvoří filmové dějiny.

Frajer Luke (1967)

Paul Newman se směje. Paul Newman podává mámě skleničku. Paul Newman výsměšně: “Hey, boss.” Paul Newman jí 50 vajec. Paul Newman stojí v dešti. Paul Newman prostě existuje na platně a nedá ti jinou možnost, než dát 5 hvězdiček.