Země nomádů (2020)

Jiná tvář Ameriky, ne té nablýskané z amerického snu, ale surově obnažené, citlivé ale i tvrdé. Díky Frances za cestu karavanem a ztělesnění osamělosti neuvěřitelně civilním způsobem. Paní herečka. Nejlepší jsou filmy, které ukazují tvrdost a zároveň krasu života, vždyť o tom to celé je.

Tár (2022)

Je tam HUDBA. Je tam genialita a velké ego v jednom. A všechno geniálně vystihnuté diky Cate Blanchett. Jestli neholduješ vážné hudbě netroufám si slíbit uspokojení. Já si ale 2 a půl hodiny vychutnala tuto symfonii zkázy.

Víly z Inisherinu (2022)

Irská láhůdka skrz naskrz. Ta příroda, ta rázovitost postav, ten přízvuk a Colina chcete jen obejmout a pevně držet. A dobře- dát mu do ruky Zlatý Glóbus a objímat dál. DOKONALOS T! ! !

Menu (2022)

Mňam! Herecky to nemohlo být lepší Komedie a zároveň drama? Yes!! A momenty: Tlesknutí a následné sborové: "Yes, chef!" -DOKONALOST Dostala jsem absolutně všechno, co jsem čekala.

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Seveřani. Tady máš chlad, odtažitost, strohost a bum hodíme ti tam emoci a rozdrtíme tě na maděru. 6 úžasných dílů.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Tak to bylo dobre psycho. Nechápu tak malé hodnocení. Zvykneš si na komorní pomalou upjatost, sci-fi atmošku, kocháš se Ragnarem z Vikingů a 10 dílů jenom valíš oči, kam se to valí. A ten poslední díl? No psycho. Mix hororu, sci-fi, postapo, mystiky, mateřství. Ale to ja ráda, takové divnosti.

Smrt na Nilu (2022)

Čekala jsem moderní, zábavnou detektivku. A tu jsem dostala. Pečlivě vygradované, tak akorát akční a krásně blyštivé pro velké plátno. Kamera a soundtrack boží. V rámci žánru nadprůměr.

Batman (2022)

Není to Burton, není to Nolan. Jsou to tři hodiny, které za to stojí? Rozhodně. Nic bych nevystřihla, světlo exceletní, zvuk, hudba, scénář, tempo. A to hlavní? Robert jako Wayne? S maskou na potlesk, bez masky-emo maník s ofinou a ksichty na facku. Ale i tak to chci vidět znova, nejlíp hned.

Zone Blanche (2017) (seriál)

Je to hodně založené na temné atmosféře lesa a podivných charakterech a odřízlém prostředí. Popravdě mi každý přišel divný, vrcholně podezřelý a nebydlela bych tam ani za nic Na konci se dozvíš jen půlku věcí co tI vrtaly hlavou a hlavní záhada se přehupuje do 2.série.

Poslední souboj (2021)

Navdory rozmáchlé výpravě,komorní film. Úžasné historicke drama. Křivda popsaná ze tří pohledů hlavních postav. Jak já jsem si zanadávala. Drsné to měly ženy a je k nasrání a pláči, že něco je aktuální stále.