Kolonie (2013)

Ale jo, pekne vizualy, zajimavy napad, obcas behal mraz po zadech, ale chybi mi ve vysledku tak trochu vysvetleni, kdo ze to byli ti zli. Protoze mi neprisli jako lide, u kterych se naplno projevil zvireci instinkt preziti (nebyl by duvod vsechny vyvrazdit), a o nejake nakaze nebo nemoci se tam nehovorilo...takze mili tvurci, co teda?

Světová válka Z (2013)

Tak trochu jinej zombie-shit, nez jsme zvykli. Kazdopadne Pittak dokazuje, ze je to pan Herec. Snesl bych jeste o 20-30minut delsi stopaz za cenu toho, ze konec nebude tak useknuty a ze nam tvurci ukazou vice z toho, jak se svet zbavuje nakazy.. Od pocatku tvurci tak krasne rozehravaji hru, napinave, kousek po kousku, investigativni sceny stridaji bojove rychlovky hry zivota se smrti a pak najednou se priblizi konec, bumbac, asi jsme to vyresili, nashle. Skoda. Je to nadprumer sveho zanru, hudba je silne inspirovana Zimmerem, ale to je vlastne pro nej pocta :). Vizualni efekty na jednicku.

Očista (2013)

Namet skvely, zpracovani prumerne, herecke vykony prumerne, na muj vkus prilis rychly konec, z honicky a vyvrazdovacky v baraku se dalo vytriskat mnohem, mnohem vice.

jOBS (2013)

Po remeslne strance je to prumer, po strance popisujici udalosti je to chvalitebne (jsou tam nepresnosti a taky me zamrzelo, ze to skoncilo rokem 1996..i kdyz ma druhou stranu to, co se delo po navratu Jobse v tom roce, tak uz vsichni vlastne zname, protoze to je takovy Apple, jaky je dnes). Musim vyzdvihnout Kutchera...vzal to tak vazne, ze mi v mnoha scenach padla brada, jak neuveritelne podobny Jobsovi byl..at uz to byla houpava chuze, pohyby rukou, dokonala mimika tvare az po praci s hlasem, frazovani atd. Taky me potesila minivsuvka s Jonym Ivem - zde rovnez velka poklona jeho predstavteli, skvele zvladnul Jonuv prizvuk a jeho styl reci, pomaly, rozvazny, vypravejici.. Tleskam ve stoje. Pro fanouska Applu povinnost, pro cloveka, co chce o Applu vedet neco vic sice fajn, ale doporucuji doplnit si vzdelani pomoci jednotlivych Keynote, filmu Pirati se Silicon Valley a hlavne Jobsovy biografie. Pro filmove nadsence/kritika je to tezce Bckova podivana, spise nudna.. Za me 85%

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Neuveritelne popotahovane a nudne, uvadeni do celkoveho deje a pribehu trva strasne dlouho, chybi nejaka aspon kratka strhujici akce, co by dej posouvala dal a dal, ke vsi smule se to zacne dit tak 20minut pred koncem, kdy uz ale divak skoro spi... Skoda, namet potencial ma obrovsky..

Mrtví a neklidní (2013)

Kez by Pantinson mel v Twilightu aspon zpola tolik charisma, co Hoult v teto zombie-love-parody... Skvela atmosfera, povedene masky, do toho perfektne padnouci retro pisnicky se skvelymi texty jeste vice podmanujicimi si atmosferu daneho okamziku. Za me 80%, skvele odvedena prace na vsech frontach.

Reportér (2012)

Skvele natocene drama s dechberoucim vykonem Efrona a paradni miniroli Macy Gray. Hodnotim na 4*, ale pridavam patou navrch za ty hateposty.

Jack a obři (2013)

Skvele, paradni, dobrodruzne, chytlave, vtipne, bavici od pocatku az do konce, takto si predstavuju moderni pohadku se vsim vsudy. Ewan se svym vtipnym ucesem uz je jen tresnicka na dortu =)

Vedlejší účinky (2013)

Prvni hodina je o nicem, strasne dlouhy rozjezd, ktery pak vyborne vygraduje v posledni pulhodince, ale to uz vam je jasne, o co bezi... Skoda, potencial ten film ma a velky...