Doba ledová 2: Obleva (2006)

Výborná animace a celkové výtvarné pojetí(chvílemi jsem měl dojem,že je to klasický loutkový snímek,což by bylo super),hudba je výtečná-velkolepá i rozverně hravá.Veverka je sranovní,ale kromě jedné scény jsem všechny její skeče znal už s ukázek a televize takže jsem s ní zas tak odvařený nebyl.Příběh není moc zajímavý a jsou v něm i hodně zbytečná místa(lenochodí spolek) a taky hodně slabě pojatí zápořáci.

Howlův kráčející hrad (2004)

Na Miyazakiho je to slabší,ale o proti konkurenci(hlavně americké) je to pořád o třídu výš.Hold skrátka od pana Mistra jsem čekal o krapánek lepší podívanou,která by nemusela obsahovat tolik věcí a spíš se věnovat jen něčemu a víc do hloubky(třeba postava samotného Howla by si zasložila daleko víc prostoru).Ale celkové pojetí světa kouzel a techniky funguje dobře a docela mě okouzlilo,ovšem propracovanosti Mononoke nebo Cesty do fantasie nedosahuje.

Batman: Dead End (2003)

Super fanouškovský filmeček.Neuvěřitelně atmosferický a hlavně fantasticky natočený.Některé záběry jako by vypadly přímo z komiksu.Tohle měli pustit Paulu Andersonovi před tím než natočil AvP.

Kurýr 2 (2005)

Jednoznačně horší než jednička.Jason je celkem cool,dvě až tři akce jsou lehce nadprůměrné,zbytek slabsí a ten konec je vyloženě podělany.Celkově nic moc akční film.

Silent Hill (2006)

Na filmu je asi nejlepší to jak věrně zpracovává svou předlohu,ať už je to pozice kamer,hudba nebo chování hlavních hrdinů.Rozuzlení je pro mě zklamání hlavně proto,že se podobá spoustu jiným hlavně japonským hororům.Ale atmosféra je dost hustá a závěr je takový všelijaký.

Mechanik (2004)

Jeden zmála filmů s pointou,u kterých mi připadá,že rozuzlení není samoúčelné a přeně zapadá do celkového vyznění filmu.Je až neuvěřitelné co dokáže herec udělat ze svým vzhledem kvůli své roli.

Zlomené květiny (2005)

Takový pěkný,hodně pomalý filmek se zajímavým koncem a hodně dobrým Murrayem.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Mám rád sérii Prciček,ale tenhle díl je už jiný.Pitvořícíse hlavní hrdina imituje Williem Scotta jak se dá,ale to mě nestačí a navíc jeho postava není natolik nosná aby sám utáhl celý film-mě vadil už od začátku a ani na konci mi nebyl o moc příjemnějsí.Ovšem těm co mají nejradši z původní série postavu Stiflera se film líbit nejspíš bude.Celý film pro mě zachraňovala přítomnost Eugena Levyho,který je jako pokaždé nejvtipnější.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Myslel jsem si,že pokračování Pirátů bude víc volnější,spíš jako série Indiana Jonse,ale byl jsem celkem nepřijemne zklamán,protože dvojka je spíš jako Pán prstenu-bez jedničky je to jako nastupovat do rozjetého vlaku.A to mě kazilo zážitek nejvíc.Pořád nějaké narážky na jedničku a spousta postav,které jsou ve filmu snad jen proto,aby tam prostě byli.To je tak největší chyba filmu.Délka by se zkrátit dala,ale zas tak to nevadí.Johny je bezva,spousta scén je zapamatováníhodna a záporák je taky bezva.Prostě klasická komerční letní zábava na každé roční období.