Bullittův případ (1968)

Klasická kriminálka s jedinečným Stevem McQueenem a celou řadou dalších slavných herců ve vedlejších rolích (Robert Vaughn, Robert Duvall či Joanna Cassidy) - to je Bullitt. Ale žánrově podobné filmy, jako Drsný Harry či Magnum Force, jsou prostě lepší. Čágo.

Motýlek (1973)

Nejoblíbenější film Olivera Kahna. Dokonalá studie síly lidské vůle.

Kam čert nemůže (1959)

...nastrčí babu. A docela hezkou. Taková trošku schizofrenní komedie z konce 50. let, která je díky hereckým výkonům či chytrému scénáři stále koukatelná. Pan Horníček je dokonalý (tak jako vždy) a režisér Zdeněk Podskalský vynikající (ostatně také jako vždy). Tohle mám rád od dětství.

Světáci (1969)

No tak, svlíkni se! - Proč já první? - Protože seš ve straně! Trezorový film Made in Czechoslovakia a dodnes jeden z těch vůbec nejlepších. Jiří Sovák tradičně vynikající (plus Libíček skákající přes židli, či Brodského parodie Hitlera) a Oldřich Nový, jako vždy noblesní. Snímek, jenž má schopnost roztavit i železnou oponu. Sakra! - Neříkej mi sakra, v takovýmhle podniku! - Běžte voba do prdele, já se přišel bavit! Geniální komedie, nesmrtelná. NESMRTELNÁ!

Lost Highway (1997)

Jedna z největších filmových perel (mystifikací?), která kdy spatřila světlo světa. Tohle bude chvíli trvat, ale až vše vydýchám, možná se časem zmůžu na obsáhlejší komentář. Zatím můj mozek hlásí reset.

Duna (1984)

Jedinečný snímek, který jsem poprvé viděl už někdy v polovině 90. let, jako mladý švarný junák a který mi pak dlouho unikal. Ovšem po letech mě o to víc oslovil, i když přiznávám, že velkou měrou z nostalgie. Když však David Lynch vstoupí na půdu sci-fi, nemůže to dopadnout zle. Po Sloním muži asi jediná Lynchovka, která se dá nějakým normálním způsobem uchopit a při které si divák nepřipadá, jako totální idiot. Krásný film, na který však musí být lynchovská nálada.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Atmosferické jako seriál (a vlastně jako VŠECHNY FILMY DAVIDA LYNCHE), mrazivé a těžko uchopitelné. To mám na filmech rád. Když i dlouho po projekci dumám a hledám odpovědi na otázky. Když už si myslím, že jsem došel k rozumnému závěru či vysvětlení, hned příští projekce mě vyvede z omylu. A já mohu hledat dál. Jako, když ve hře Člověče nezlob se, hodíte šestku, ale ihned poté, vás někdo další vyřadí ze hry! Takové jsou totiž VŠECHNY FILMY DAVIDA LYNCHE.

Modrý samet (1986)

Už ona legendární skladba Blue Velvet, dodává filmu kultovní status. Další mistrovské dílo Davida Lynche, víc snad netřeba psát.

Piraňa 3D (2010)

Všude svítí sluníčko, zní techno a holky ukazují prsa. Vše si plyne tak, jak má, ale zároveň neodvratně směřuje k jednomu - ke KRVAVÉ LÁZNI. Docela slušný nářez, kde potěší i minirolička Richarda Dreyfusse, několik gore efektů a záběrů na zohavená těla obětí (ukousnutý penis už je moc) i samotný závěr. Béčko jak vystřižené z 80. let - je to hloupé, ale zábavné. A díky odvaze tvůrců ukázat nám víc, než je v dnešní přecitlivělé době zvykem, budu hodnotit vysoko.

Con Air (1997)

Příjemná akční oddychovka Simona Westa (Expendables 2) se skvělým hereckým obsazením a docela slušným příběhem. Není to vůbec hloupé, Con Air je zdařilá zábava a stejně jako např. u Skály či Dne nezávislosti, mi ani zde nevadí ona trošku vetší porce amerikanismu. Cage i Malkovich jsou opět prvotřídní, stejně jako Trejo či Buscemi.