Oskar (1967)

Zamotanější příběh aby jeden pohledal. Oskar obsahuje i přes svou krátkou stopáž vynikající zábavu a spoustu scén, jenž se navždy vryjí do paměti filmových diváků (z těch neustálých záměn kufrů se člověku pěkně točí hlava). Dříve jsem si k tomuto snímku trošku hledal cestu, ale dnes můžu s klidným srdcem prohlásit, že je naprosto unikátní a vysoké hodnocení mu právem náleží. Louis de Funés v životní formě!

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Vynikající francouzská komedie, která patří k těm nejlepším Funésovkám. Film obsahuje tolik humorných scén, že by byl můj komentář příliš dlouhý, kdybych je měl všechny popsat, ale k mým nejoblíbenějším patří například ta s tubusy, destrukce Plaváčka lopatou, kázání v kostele, výstup na maják, či jízda nezastavitelným traktorem. Prostě skvělá letní zábava ve společnosti francouzského mistra.

Noc patří nám (2007)

Určitě nadprůměrná kriminálka s atmosférou New Yorku 80. let a velmi zajímavým, atraktivním příběhem. Film herecky táhne především Joaquin Phoenix, ale ani Wahlberg či Duvall zde nejsou jen do počtu. Krásná Eva Mendes je pak příjemným castingovým bonusem. Kvalitní, dobře natočená žánrovka.

Vetřelec: Covenant (2017)

Téměř dvě hodiny se Scottův COVENANT tváří jako tradiční akční sci-fi horor, s troškou té filozofie pana režiséra o stvoření a umírání, aby vás pak finální pětiminutovka, se skvělou pointou (to je ona přidaná hodnota) uvrhla do stavu, kdy o filmu přemýšlíte ještě několik hodin po odchodu z kina. Ridley Scott se po trochu průměrnějším MARŤANOVI, vrátil se vší parádou a připravil mi kvalitní krvavý sci-fi zážitek, díky kterému nám po letech konečně dějově dozrál i PROMETHEUS. Tak ať vás blešky štípou celou noc...

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Věříte v Boha? Dědictví určitě není podívanou pro všechny sorty diváků. Ale určitě je nejlepší komedií jak Chytilové, tak Polívky a kdo z Čechů by z tohoto filmu neznal aspoň jednu hlášku, měl by přestřihnout svou občanku. Jedno léto, před mnoha lety - jsem tento film viděl snad desetkrát.

Černí baroni (1992)

Voňavka, zopakujte to! - Hovno. Ti, kteří dobu o které Baroni pojednávají nezažili, s úsměvem tvrdí, že přesně takhle to tehdy opravdu vypadalo, ale pamětníci, kteří za Čepičky skutečně sloužili, říkají, že takový bordel a absurdistán na vojně rozhodně nepanoval. Já si myslím, že pravda bude někde uprostřed. Ať tak či onak, film se (i přes hořký konec - Pepa Dvořák) povedl mimořádně a v komediálním žánru patří dodnes k těm nejlepším z domácí, porevoluční produkce.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Mistr plesových scén a šeptavých dialogů - Miloš Forman - se zde úžasně rozehřívá před svou báječnou hollywoodskou kariérou. Vynikající jsou mj. pánové Menšík, Šebánek a Vostrčil. Kyselá sranda.

Homolka a tobolka (1972)

Ovšem, mně se teda jeví nejsolidnější ten Burda. On je takovej dlouhej, ale... šaramant! Pod dohledem krásné kamery Miroslava Ondříčka, dokončil režisér Jaroslav Papoušek svou trilogii o Homolkových, tím jednoznačně nejlepším filmem, který si bere všechna nej z dílů předchozích a navrch přidává svou vlastní porci čecháčství. Tohle je jedna z nejzábavnějších československých komedií vůbec. Ježíšmarjá paní, přece se mi nebudete bavit na zádech?!

Hogo fogo Homolka (1970)

Chybělo málo a topila jsem se zase. - Prosimtě, co máš furt s tím topením? O něco slabší, než Ecce homo, ale stále super zábava. V dnešní době (tragické domácí kinematografie) by to byla komedie dvacetiletí.

Ecce homo Homolka (1969)

Člověče, to je úplnej ráj. - To je ráj, co? To je žrádlo? - No, vždyť říkám, že ráj. Česká komedie je česká komedie, to je marný. Genialita, která nepotřebuje jakýkoliv hlubší rozbor. P.S. Na DVD je moc povedené hlavní menu ve stylu křížovky. Mám rád tyhle nápady. Visí dobře? Když von kluk nechce držet, no...