Mučedníci (2008)

Film má v sobě něco velmi znepokojivého, lidskou schopnost absolutní krutosti až na hranici jakéhosi světa za oponou našeho vědomí a nevědomí. Překvapivě je kousek velmi dobře poskládán a z výživného děje se vám zdá i půlka filmu jako již nestravitelné sousto a ono to stále ještě nekončí. Nedoporučuji slabším povahám. 75%

Meteor (1979)

Zkusíme ten meteor sestřelit a z jednoho padajícího tělesa jich bude kolik? V dnešní době roztomile úsměvný katastrofický film o nadpozemské síle, která i studenou válku zastaví, navíc charismatický Connery vše vyřeší díváním se přes rameno počítačovým mágům a ve volné chvíli ještě stihne balit sovětskou tlumočnici. Tomu říkám PÁN! :) 50%

Ad Astra (2019)

Malinko zklamání pro scifi nadšence, kterému je to při čekání na film z vesmíru až líto. Nedávno sme se přesvědčili jak jde zasněné a hloubavé dívání do kamery panu Goslingovi a nyní v podobné roli to jde i Bradu Pittovi. Ke hvězdám je snímek zvolený spíše na vnitřní jiterní pocity hlavní postavy nežli vše okolo. Vlastně se ani moc informací nedozvíte o tom všem ve světě a vesmíru, ve kterém se příběh odehrává. Hrdina se ve vizuálně podařeném kabátku dává na cestu za svým otcem a cestou naráží na překážky. Bohužel je to ve své podstatě jednoduchá příběhová linka s psychologickou omáčkou bez chuti. Tak strašně se vám snaží přiblížit myšlenkové pochody astronauta v dlouhých scénách až vám vlastní mozek říká dost už nechci. Těžko se přilne k figure a tudíž škoda, další odysea s hlubším smyslem se nekoná. 65%

Na střeše (2019)

Úplně jsem zapomněl, že film režíroval mladý Mádl a o to větší a velmi příjemně-dospělé překvapení. Snímek nenabízí žádný obsáhlý a velkolepý námět, naopak se drží velmi minimalisticky na střeše a v bytě jednoho klasického poschoďáku, kde se jednomu důchodci zželí vietnamského mladíka a ubytuje ho u sebe doma. Přes občasné patálie se mezi postavami vytváří neobyčejná chemie, která skvěle funguje. Zvlášť Alois Švehlík je pán a velmi charismatický herec, kterého si musíme vážit dokud bere role. Filmu propůjčuje s kolegou Duy Anh Tranem duši, kterou ve druhé půlce filmu jistě pocítíte. Ještě jednou gratuluji Jirkovi Mádlovi rozhodně cesta správným směrem a pro mne splněná zkouška na větší filmy. 75%

LOVEní (2019)

Nejsem zrovna žrout romantických filmů, ale ocením, když mě nějaký zaujme a tudíž rozněhní. To se v případě Janákova Lovení moc nepovedlo. Vylovil se tu nepříjemně předvídatelný film o tom jak se Ester potkala s podivínem Kubou. Do toho jim tu skáče Evelyn Kramerová s nutným širším záběrem, aby mi tam sem tam povedala nějakou chytrou rozprávku. Navíc ji rozumím každé třetí slovo. Nejvíc mne ale irituje odporná snaha u komediálně laděných slaďáků přetvářet z klasických postav (rozumněno předloh), podivné kreatury s vyšinutými vlastnostmi. Já nepotřebuji udělat z kde koho hňupa, abych se tomu smál. Pleslova role muže s poruchou spánku není ani tak vtipná jako zoufale smutná a každá holka s piercingem a copánky na hlavě je smahnutá anarchistka. V tomto případě, kdy postavám už dávno není 20let by se slušelo, přidat na rozumu a zasadit postavy do reálného světa. Zvolená komediální koncepce stahuje film o úroveň níže. 30%

To se ví (2019) (pořad)

Upřímně nechápu tu až takovou vlnu nevole od místních intelektuálů. A vysílací čas je asi zřejmě nastaven kvůli občasným sprosťárnám, které jsou součástí našeho virtuálního i reálného světa. Tomáš Měcháček to celkem pěkně s uvolněných přednesem moderuje a co všechno ještě neznám a poznám jako kokotiny, na které se spousta z nás nachytá jsem docela zvědav. Zatím s rezervou.. S dalším dílem mi trochu začíná vadit neměnnost kapitánů Haliny a Aleše. Vystřídal bych to ať na sebe prozrazují další.

Útěk z New Yorku (1981)

Když se objevila na scéně Adrienne Barbeau s výstřihem přes celou OLEDKU, nějak jsem z toho už nic moc neměl. Myslím, že to ale Kurt přežil, vyřešil a vyhrál nebo ne? :) 60%

Teroristka (2019)

Maločecháčská černá komedie, na které je smutné jak je to kolikrát pravdivé minimálně v našich vynalézavých českých hlavičkách. Nikdy nepodceňujte důchodce v tomto případě Ivča Janžurová po vzoru Clinta Eastwooda převezme otěže spravedlnosti a pod hudbou westernové repliky rozebere místního ´´rovnějšího chlápka´´ v roli M. Hofmanna, který svým typickým šklebem umí způsobit nevraživý pocit diváka vůči postavě. Příběhem se filmek sváží do čím dál absurdnějších situací a sem tam padne fakt dobrá hláška, ale okolní výplň působí fádně až trapně. Parta opravdu hloupých myslivců a motorkářů, co se skandální nabubřelostí obtěžují kde koho. Hvězda biatlonu Gabča jako nemluvná blonďatá panna, která do scény přistála rovnou z Marsu. Pavel Liška, kterého mám rád, ale čím dál více mi připadá, že se svým způsobem nemůže zbavit role idiota a málokdy mi přijde, že hraje skutečně jinou postavu i přesto jak se snaží. Situace uměle vyhrocené až vás napadne jestli nekoukáte na temnou verzi Babovřesků pana Trošky. Nakonec Iva zahrála dobře svoji roli, otázka jak moc ji musela hrát. :) 50%

Fatboy Slim: Weapon of Choice (2000) (hudební videoklip)

Ve své době pro mne nejlepší taneční hudba se vším, co k tomu patřilo. V podstatě jsem si každou párty s kámoši tenkrát zařídil s tématickou hudbou Fatboy Slima. Bez tohodle chlapa nebyla pařba!! thanx Norman Cook

Důvěrný nepřítel (2018)

3 hvězdy za odvahu ztvárnit v současnosti populární téma techno-thrilleru. Jako televizní film uznám snahu a uznám nádhernou Gabču Marcinkovou, opačně mi tomu chybí jakási uhlazenost, rajcovní inteligence a větší produkce, která dává spoustu prostoru do budoucna vylepšit se v tomto směru napříč Česko-Slovenskem. PS: Kdo mě vytáčel byla debilně napsaná postava modelky kamarádky a vtipná představa, že se vám smart house nabourá kamkoliv do veřejné sítě na Slovači! :) 50%