Úhoři mají nabito (2019)

Co to proboha bylo. Komedie, drama, thriller??? Amatérská splácanina na vyhazov z FAMU. Mám kamaráda u zásahovky, ale o tomhle, pokud o tom už sám neví, mu radši říkat nebudu nebo dostanu sám jebáka pilou do hlavy. Co jsem se dozvěděl, že Oldřich nám nestárne, strkat bráchy Hádkovi znovu do filmu po vzoru Kobry a užovky a doufat v hereckej koncert, se nevyplácí, když to neumíte napsat a zrežírovat. Jirku Lábuse jsem za zoufalou roli otce kováře skoro litoval a koukat se celej film na uslintanýho Rupperta je pro silné povahy. Poslední, kdo proboha vymyslel make-up Anně Kameníkové. Z fleku by mohla zahrát klauna Pennywise v To. Na milimetr přesně špatně. 25%

Viceprezident(ka) (2012) (seriál)

Kratoučké 27minutové díly jsem sfouknul celkem rychle, snadno se dá koukat, bavit a hlavně přilnout k Selině a jejímu skvělému týmu. Sledujete všechny možné patálie politicky korektní i nekorektní před oponou i za oponou až mi bylo u posledního dílu, který patřil k nejlepším ve všech sériích ouzko. Skvěle napsaný inteligentní scénář s vynikajícím sušším humorem přesně padnul do noty. Pokud jste žrali humor ve stylu Kanclu, použijte dveře Západního křídla Bílého domu. Buď otevře Gary, Mike nebo Amy. :) 80%

Bekyně mniška (2008) (TV film)

Nevím proč jsem na to koukal, žánr dosti přesládlý na chuti, slabý duchem, ale co naplat televizní výplni. PS: Co by za tohle dal Magnusek. 45%

Let číslo 93 (2006)

Nejemotivnější výpověď tragédie 9/11. Husí kůže, bolestivý pláč...výjimečná gradace filmu, kterou opravdu jinde neuvidíte. 90%

Trojí život (2018) (TV film)

Obrovská snaha stále vkládat do příběhu něco překvapivého, protože ta romantická omáčka kolem je standartně nezáživný a né moc vtipný guláš televizní zábavy pro žehlící ženy a některé muže. PS: Všiml si někdo jak je Jiří Hána v paruce mrtě podobnej obtloustlému Javiéru Bardemovi? :) 45%

Syn temnoty (2019)

Škoda plně nevyužitého potenciálu v krvavé psychořežbě. Jisté krvavé kvality uznávám, celkem slušně se tlačí na až brutální záběry, ale vše jednoduše hrne k lekačce na venkově. Líbil by se mi pomalejší a rozvleklejší vývoj chlapce na začátku než to vše vypukne. Zřejmě nebyl čas, film by si zasloužil psychologičtější hru na začátku s krvavě strašidelným vyvrcholením. Bohužel nevím jestli bude ještě čest, protože to zrovna nezapadá do ranku velkých filmových studií. 60%

Kontakt (1997)

Mě vždycky zamrzí jen ten setiment na konci, který mě až nechutně zmačká, jinak to je dokonalá pozemsko-mimozemská pohádka o naší vypovědi v prostoru a času tohoto vesmíru. Znovu a znovu pár kapek z očních důlků vyteče, snad pro tu pokoru před vším tím, co ještě nevíme a nevím sám jestli bude vůbec čas to zjistit pro lidstvo...PS říkám to stále, lidem chybí vesmírná zkušenost. 85%

Slunovrat (2019)

Nutná opakovačka tentokrát pod vlivem něčeho ...čehokoliv. Dokonalé dílko pro festivalové projekce, méně pro multikina plné nenasytných diváků bahnoucích, sami ani neví po čem. Pokud vás film pohltí zhruba po hodině jako mne. Ari to udělal tak dobře jak jen dokázal, perfektní práce s časem, žádnej spěch, kamera, zvuk, nervózní složka chybějící noci, nejrůznější severské výjevy prahnoucí po pohanské podstatě země a krve, jemné náznaky téměř až mimotělního zážitku ovšem zažijete jen na určité hladině pochopení pro věc. Poté se bohatě odmění současně s tím, že je další z typů filmů, které časem zrají ve vašem filmovém nitru. Florence Pugh novej objev hvězdných filmových prken!! Jinak neortodoxní zážitek z multiplexu a konečně film, ve kterém nehraje Robert Downey Junior nebo Dwayne Johnson .. 85%

Bláznivá svoboda (2010)

Televizní odpočívárna na gauči u kafe a sušenek, film jede v pohodové náladě bez nějakých větších incidentů včetně zlé strany Tommyho minulosti. Po potkání kurátorky Papapudopulosupovové, matky samoživitelky, míří film za jasným oplizle romantickým cílem. ´´Pěkně jste to tady vymalovali, kde je majitel? V pěti pytlích ve sklepě, nedohodli jsme se na ceně.´´ :) 50%