Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

nad hodnotením som dlho premýšlal ale dnes to už to asi človek nevidí ako kedysi. Jacka Nicholsona som spoznal ako som si ho nevedel ani predstaviť doteraz. Skvele to zahral, nenapadne ma nitko kto by sa tam hodil lepšie. Skvelá myšlienka skvelý scénar a tie ksichty ... tak to je koniec :D to museli dlho hľadať plus mlátiť kladivom pred každým točením. No niečo tomu chýba, a to asi prekvapenie s ktorým som sa stretol málo kedy, nikdy predtým som tento film nevydel ale mal som často pocit, že viem čo sa stane. Ale jedno je na tom super a to že asi každý sa zbadal v niektorej s postáv narušených a nech mi nikto netvrdí, že to tak nieje.

Náhradníci (2009)

Jonathana vôbec neodsudzujem ani nemám predsudky kôli terminátorovi ktorého podľa mna úplne pokazil takže v tomto filme ktorý má ojedinelý nápad dobrý scénar a musím povedať že dobre je to aj natočené dávam plné hodnotenie. dostal sa mu do rúk dobrý film a dobre ho natočil, skvelý Bruce sa mi tam moc nehodil ale musím povedať že jeho mladé ja bolo zaujímavé sledovať. plné aj preto lebo to má mizerne malé hodnotenie tu na stránke ktoré odrádza ľudí od dobrého science fiction filmu ktorý si každý milovník žánru určite rád pozrie. Ja som si to nezapínal s predstavou pokračovania smrtonostnej pasce a ani som to tak nepozeral. Film je zo strany ľudí nepochopený a má skvelú zápletku

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

je to typický lacný seriál s vtipom na americký spôsob až na pár vecí, ktoré to skvele odlišujú od všetkého čo som zatiaľ videl... už to nieje len kto s kým spal, kto kde bol a lacné problémy ale zapojenie vedy a techniky zo strany štyroch mimoňov dáva komédii vyšší rozmer a stáva sa to tak zaujímavé aj pre odporcov seriálov. Pobavý najmä mladšiu generáciu ľudí. leonardov vzťah k prsatej Peny a sheldonov bazinga vtip spravili s tohoto seriálu najsťahovanejšiu záležitosť v mesiaci. Práve tento seriál s nezameniteľnými dialógmi je práve to po čom siahnem keď mám krátku chvýľu volného času a nemám čo pozerať.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

pozreté v roku 2011... musím sa priznať že som pri tom zaspal a to v okamihu ked lozili po tej hore a okolo boli tie svetlá no tak mi to prišlo pekné na schrupnutie si :) no ked pristála tá lod som sa prebral a to jediné ma na filme zaujalo. ako nejaká pecka mi to nepripadá a aj s ohliadnutím na rok v ktorom to bolo točené dávam tomu dve *

Escape from City 17 (2009)

ide o príbeh half life a ten si zaslúži nakrútiť ... ale to by najprv svet musel poznať pravdu o g-manovi potom sa možno niekto chytí scénara... kludne by to mohla byť trilógia a v hlavnej úloge Ch. Bale a alyx by mohla hrať Megan Fox a toho profesora z labáku M. Caine. G-mana Keanu Reeves ktorý už hral temnú nie moc známú a zrejme mimozemského pôvodu osobu vo filme "deň kedy sa zastavila zem". Beena zatiaľ riešiť netreba ale dakto by sa už našiel. prečoooooooooooooooo to nikto nezfilmuje dnes už technológie sú... taký Bay keby sa toho chytil by nebolo zlé... alebo na bolehlav bratia Watchovsky :D a bum je tu konkurent matrixu --- ale tu som hooodne odbočil od témy... pre priaznivcov half lifu je to dobrá podívaná aj ked je to len akoby domáca záležitosť no predsa len konečne aspon blys na lepší čas. do budúcna nám treba dúfať

Animatrix: Světový rekord (2003)

príbeh človeka ktorý sa sám dokázal odpojiť od matrixu a využiť to vo svoj prospeh no zákerný program agent ho zrazil k zemi... neskôr príde najsilnejšia scéna aká kedy bola nakreslená... keď povie free a postaví sa z vozíku nedýcham nežmurkám iba ticho žasnem čo sa dnes dá nakresliť... nieje to o tej grafike ale ako to vystihli k matrixu... je to o ľudskej vôli ktorá napriek zotročeniu mysle sa nevzdáva a dokáže premôcť otrokárov. Toto je podľa mňa príbeh prvého ktorý oslobodil prvých ľudí a ak to tak nieje nehajte ma v tom chcem tomu veriť dobre mi to zapadá do schémy matrixu :)

Earth (2007) (TV film)

nieje o čom ... aj keď sú to LEN krásne zábery a nemá to pointu ani príbeh je tu myšlienka. Niečo také by hocikto iný mal problém natočiť aj na ľudoprázdnej planéte ale im sa to podarilo na našej zemi kde miesto bez zásahu človeka skoro neexistuje. herci perfektný :) hrá tu sám život ktorý vedie príroda. Viac snad ani netreba ved je to len dokument ale tromflo by to aj thriller :)

Já, legenda (2007)

krásne vykreslené, že človek len so svojim psom to po apokalipse ajtak psychicky nevydrží a môže mu hrábnuť... neviem presne čo na tom bolo take srdcervúce ale will to odohral skvele a aj keď to ešte chcelo dotiahnuť efekty, niektoré scény boli až príliš dlhé ale na konci to zohralo svoju úlohu a výsledok bol perfektný. Chvála pánu bohu, že dali tento koniec ... alternatívu je ľahko vidieť aj na youtube... Malo to myšlienku a nebol to len bezduchý zombie horor s lacnou kamerou a ešte lacnejšími hercami. dávam tomu plný rating lebo si to zaslúži a rád by som videl Willa ešte vo veľa filmoch

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

už ked vidím Eleonóóóóóóru je mi zle .......

Duch doby - Stále kupředu (2011)

ako som už napísa .. .len slepý a hlúpy si nepripustí, že je to všetko pravda. Niektoré pasáže sú tam akoby piaty krát, niektoré akoby tam ani nemali byť ... ale celý dokument akoby nám chcel len ukázať, že nemáme ukazovať na ľudí a kričať fašista, komunista a podobne ale že sú tu aj iné riešenia a taktiež nám ukazuje pravdu nad ktorou už asi každý rozmýšlal len o tom nechce hovoriť. O tom kto riadi celý svet a prečo to ho nieje možné udržať v mieri a dostatku. V tom s dokumentom súhlasím, veď každý deň vidím niekde zlé správy o ekonomike, o tom kde všade sa bojuje a samozrejme..... kde je ropa tam je vlajka USA. Dokument zo spojených štátov ktorý hádže špinu na spojené štáty ... stále mi nejde do hlavy ako je možné, že dovolili aby tento film uzrel svetlo sveta