Pearl Harbor (2001)

propaganda alebo niečo ako ospravedlnenie sa svetu za jednu z najhorších vecí čo kedy amíci urobili a to zničenie japonských miest atómovými bombami len kôli skúške. film je to dobrý ale amíkom som neodpustil. inak povedané amíci sú tí zlý a vo filme z nich robia hrdinov a to sa mi vôbec nepáči. hotovo fertig nemám viac očom

TRON: Legacy 3D (2010)

nato, že som čakal od filmu absolútny trapas to musím uznať nebolo až také špatné aj ked je pravda že bolo :) od filmu som čakal niečo ako paródiu na matrix a tak mi to aj pripadalo počas celého filmu. Aj napriek peknému dizajnu sveta ktorý bol pri bližšom pohľade decky jednoduchý sa mi na tom niečo nepozdávalo. scénarista si asi prečítal na wiki čo sú bity a bajty a už sa hral na velkého maniaka v počítačovom svete.Bolo tam kopec failov ktoré nerád vo filmoch vídam ako napríklad, že chlap si môže vybudovať čo len chce... proste ... nech sa spýtaju nolana ako to má vyzerať, bolo to zlé a zlé a zlé... vytvoril dokonalý svet alebo prostredie v ktorom sa zabíjajú programi ... no super a bonus je ten, že ich nemôžu prenasledovať v úvode filmu mimo arénu a pritom na konci budú mimo arény lietať na super rýchlich lietadlách... film sa hrá na pekný ale ani to nieje .. efekty pri bližšom pohľade až moc jednoduché ktoré sú navlečené do jednoduchého sveta a asi preto to tak vypadá

Trosečník (2000)

zo začiatku nuda a tak isto aj koniec nejaký nedotiahnutý ... ale v okamihu ako stroskotá na opustenom ostrove je to skvelá podívaná od ktorej neodtrhneme zrak až dokonca. Zvlášť nejak obľubujem filmy ktoré sú také dobré a pritom majú tak málo textov.. to je umenie najvyššej kvality ktoré je predvedené aj v tomto diele.

Forrest Gump (1994)

v podstate je to o človeku ktorý začil všetko čo sa zažiť dá .... podľa tohto je to blbosť ... ale je to tak krásne natočené, zahrané spolu so zvukom je to proste bomba a nakoniec aj to že hlavná postava zažila nemožné sa nám zdá perfektné, krásne a možno aj logické.. na konci o tom nik moc nepremýšľa lebo každý sa snaží zadržať slzu a komu sa to nepodarilo tak len utiera :)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

v roku 2003 takto pokaziť film ktorý sa snád nedal skaziť ... je mi to strašne ľúto. Ale tie nastaviteľné kozi podľa priania :D to chceeeeeeeem :D efekty skazené kamera ešte horšia. herci nič moc a ani arny to dáko nezahral.. asi to bolo tým že mal polku filmu kompom prerobený ksicht. hodnotenie skôr kôli súcitu k arnoldovi ...

Absurdistán (2008) odpad!

pustil som si to s predstavou žeeeeee dobrá komédia kuknem, no dočkal som sa zklamania. nepochybujem o režisérovej mentálnej zaostalosti. nech si točí radšje krátkometrážne filmýky a nie tuto vyše hodiny vymývať ľudom mozgy.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

príbeh americkej armády v somálsku roku 93... amíkov nemusím somálcov tiež nie ale tu som si dával bohovýho bacha kedy klipnem očami a na konci som dokonca pustil slzu. Za dve hodiny zoznámiť s postavami a ukázať príbeh do ktorého sa tak vžijem ako keby som bojoval snimi tak to chce skutočne dokonalé znalosti nie s kamerou ale s ľudmi. Keď som to vydel prvý krát ma to úplne dostalo a najbližší mesiac som o tom rozprával v škole. Dá sa to pozrieť znova a znova a znova a znova a tak ďalej. Verzia v angličtine je dobrá, verzia v češtine je strašne zlá ale toto je jeden z mála filmov kde je slovenský dabing úplne bohovský. žiaľ v slovenčine som to videl len raz a neviem to zohnať odvtedy aj ked by som rád full HD. Ak to niekto má a toto číta napíšte mi pls :) vrelá vďaka.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

tento film je starší ako ja ale verím tomu, že aj keby sa dnes dostal do kín tak je to bomba. Jeden s mojich najobľúbenejších filmov aké kedy boli natočené. Arnoldova najlepšia úloha v živote akú kedy hral. najlepšie na tomto filme je že sa nepárali so špeciálnimi efektami ale posadili chlapa na motorku ktorý skočil do kanála a za ním tam skočil kludne kamión ... žiadne rýchle zábery kde nieje nič vidieť ... skvelá akcia, skvelý príbeh , famózny herci. Kopeeeeec zbraní, výbuchov a terroru. čo dodať ? ten kto to ešte nevidel ( neviem kto to nemohol nevidieť :) ) nech si to bezodkladne zapne, vypnúť telefón a pripraviť občerstvenie. JE sa na čo tešiť

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) odpad!

takto to bohužiaľ dopadne ked si niekto neprečíta pozorne príručku "ako byť dobrým režisérom" alebo len často čítal príručku ako naštvať diváka? .... jednoducho asi mu šlo len o to aby mal za sekundu viacej záberov ako snímkov. Začiatok vyzeral dobre to priznávam ale ten koniec ma dorazil a už som pochopil frázu, ktorú používa veľa ľudí k niektorým filmom a musel som ju použiť aj ja a tou je PROSIIIIIM DOSŤ !!!! akcia - nula bodov. vtip- nula bodov. krimi? možno jeden bod s desať a mysteriózny? ... pre pána boha čo je na tomto filme na 79% ? je to odlišný žáner filmovej kultúry na aký sme zvyknutý ale asi tak odlišný, že to k filmu ani nespadá. Pri niektorých scénach som sa len pýtal sám seba- to myslia vážne? tak čakám čakám a oni to fakt mysleli vážne... Jediná zábava bola asi tak pri natáčaní. ODPAD

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Film je niečim výnimočný ale nieje to tým že hlavný hrdina sa snaží "přechcat" Forresta Gumpa, krstného otca a hulka naraz. Film má svoje čaro čo na životopisný mi až tak nesedí. Pozreté doma v originálnom dabingu ... rozhovory mi pripadali ako naschvál šušlané... nevadí no námet je celkom dobrý ale mohol si to zobrať tarantino alebo rodrigez. No herec Ricci ktorý hrá hlavnú úlohu mi tam nesedí vôbec a pripadalo mi to akoby ani nemal chuť to nejak zahrať, a možno je to len chyba réžie. Po pozretí zmiešané pocity, hodnotenie zlatá stradná cesta.