Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dlho očakávané pokračovanie prehliadky filmových efektov v podaní Baya je tu. Kino s riadnym plátnom a zvukom nechýbalo. Filmu znova chýbala myšlienka no nechýbal vtip a ani megan, ked zareve megatron máte v kine masážne kreslo grátis ... aj ked niektoré vtipy boli fakt sprosté kedže nato chodia aj deti no pre mňa príjemný pocit s filmu a dávam tomu plné :)

Transformers (2007)

ked si nebudeme všímať chyby ako napríklad, že sa im tam deň zmení na noc za desať minút a nebudeme si všímať nelogickosť ako napríklad, že nokia ( myslím že to bola n97 ) môže strieľať plne automaticky plus rakety tak je to veľmi dobrý film ktorý na veľkom plátne s riadnym audiom dá zážitok na ktorý sa len tak nezabúda. Efekty bombastické, herecké výkony sú absolutne super plus Megan... ach jaj škoda že nebude v trojke... perfektne zfilmovaná rozprávka pre dospelých ktorá rozbúši srdce každému. Nechýba tomu vtip, autá ani ženy ... má to všetko čo to má mať až na jedinú vec ktorá sa tam snad ani nedala dať a preto to chápem.. a tou je myšlienka. Pri pozeraní som sa cítil ako na prehliadke noviniek zo sveta filmových efektov čo je pre mňa len dobre :)

M*A*S*H (1972) (seriál)

už je tomu takmer 40 rokov .... ten serial je aktualne raz taký starý ako ja :) pozerával som to ako malý a pozerávam to stále ... vtip pearce a jeho party amerických vojakov niekde v kórejskej krajine je neprekonateľný. nikdy sa nič tomuto nevyrovná. Dnešné seriáli a všeliaké napodobeniny vtipov sú len lacné atrapy. Ale musím sa priznať že ked vidím takého Farrella alebo Alana Alda dnes tak som smutný že ako zostarli... škoda no nedá sa nič robiť. parádny komici akých si človek musí vážiť.

REC (2007) odpad!

absolútne neviem pochopiť to vysoké hodnotenie na základe ktorého som sa odhodlal pozerať film s názvom rec. už na začiatku vidieť kopu chýb hlavne tých logických... úplne zle zahrané zo strany hercov.. strihom akoby chceli napodobniť bravúrnosť Cuaróna no nevyšlo im to ani náhodou. predstava, že uzavrú budovu zo všetkých strán a zakrijú ju igelitom a nikto odrazu nemôže vyjsť von mi pripadá smiešna, onedlho sú všetci zombie ... no proste blbosť na n-tú. Ani náhodou to vomne nevyvoalo strach, ani sa mi na tých smiešnych výkonoch smiať nechcelo ale skôr plakať, že sa to tak hrozne páči toľkým ľudom. nehnevajte sa ľudia ale na tomto filme nebolo nič super prevratné a viac roztrasené zábery som ešte asi ani nevidel a pritom kameru držal kameraman-profesionál. Keby som chcel točiť film a niekto by mi doniesol nápad na toto plus nejakú ukážku alebo technický scénar tak by som ho poslal niekam. Možno by som tomu dal jednu hvízdičku ale kôli vám kto dávate tak veľa som musel znížiť na odpad. robím to nerád ale je to pravda.. stačí ručná domáca kamera desať ľudí jedna noc a natočíme si to kludne aj samy.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

quentin je veľmi dobrý režisér ale pripadá mi tak trochu ako psychopat... nič v zlom ale nieje asi moc normálny :D každopádne je to len dobre, film má vtip a to je hlavné... žiadne že krimi, thriller, komedie, drama ... to je tarantinovaka! to by malo byť v popise a každému by bolo hned jasné, že je to film ku ktorému si treba kúpiť megapack popcornu, vypnúť telefón, volume up a užívať si filmového pôžitku. Toto je bezpochybne jeho najlepší film, klasika. a to herecké obsadenie.. no proste parádička hlavne J.T. chytil rolu svojho života

Gauneři (1992)

aj ked to bolo točené v rok môjho narodenia :) stále dobrý film ... klasický rozbeh tarantina, strašne pripomína staré dobré pulp ... hodne scén ktoré sú "oničom" okecávačky, v iných filmoch by to vadilo ale práve tu to dáva človeku pocit že je to viac skutočné .. veci sa neodohrávajú v zrýchlenom slede ale pekne ukazújú normálny priebeh bežnej komunikácie, hádky a tak podobne a pritom je to stále zaujímavé. Quentin je tohto žánru jednička

Matrix (1999)

na rok v ktorom film vyšiel absolútny prevrat. perfektný po vizuálnej stránke, po dejovej ešte lepší aj keď neskôr zistíme, že nič nieje ako sa zdá. absolútna jednička na celom csfd teda aj na celom svete :). vďaka filmom ako je tento ( konkrétne je to len trilógia matrixu ) sa mne osobne začali páčiť filmy ako také ale hlavne scifi žáner. už len vdaka kamere zvuku hercom plné hodnotenie ale kto sa nad matrixom naozaj zamyslí príde nato že je to oveľa lepšie a na ohodnotenie by bolo treba tých hviezdičiek aspoň šesť. nieje to zápletka, nieje to o akcii, je to o myšlienke ...

Seven Sunny Days (2008)

nelyžujem neskáčem ani pasívne nesledujem tento šport... dostal som sa k tomuto cez brata ale musím povedať, že je to nádhera. krásne zábery fajná hudba a kopec trikov zo strany lyžiarov... za pár záberov by sa nehambilo ani bbc :-)