Hancock (2008)

ako je možné že will smith napriek svojej čiernej riti vie byť vždy vtipný takým neamerickým spôsobom a na konci vie zahrať na city... tá bitka so sexi blondkou fakt pokazila pekný zážitok s filmu v ktorom chcú spraviť zo zloducha-hrdinu len hrdinu ...brácho prišiel domov mám film mám film ... aký? ..a on .. to je o chlapovi čo je hrdina ale čistý mampičista :D vtedy som ešte neulietaval na csfd ako dnes tak som nemal taký prehľad ale ked som to len pustil pretočil a na začiatku videl ako absolutny chrapuň z vínom v ruke vzlietne a pritom rozm*dá betónovú lavičku na cimpr campr mal som dosť ...od smiechu som sa skoro pototo :) celovečerák ktorý sa oplatí pozrieť :) ...a tá časť po titulkách ...hankokot :D čoooosi :) filmik trochu vulgárny ale to dnes ani nejde bez vulgárnosti spraviť film či triler či komédiu, thak to mu pls odpustte :)

Gladiátor (2000)

neviem čo tomu chýbalo, krásne zábery práca s farbami skvelá asi málo hudby teda možno len málo výrazná a velmo rýchle zábery pri bojoch ale inak krásny velkofilm na celý večer ktorý odporúčam každému. s kolosea spravili z vonkajšieho pohladu mrakodrap a z vnútorného štadión čo nemá ani barcelona ale inak film tak preslávený kopou chýb to vie tak zahrať krásnimi zábermi že si toho normálny človek ktorý si chce pozrieť kvalitný film ani nevšimne. Ešte kúsok nolanovej pompéznosti a bolo by to aj na full ale takto len 4* :) len :-)

Cesta do fantazie (2001)

niet pochýb že to bola výprava do fantazijnej Miyazakiho mysle plnej čarov, kúziel a zázračných bytostí. ALE oproti jeho ostatnej tvorbe mi tu niečo chýbalo a to romantika a riadny príbeh zamotaný a zauzlený pri ktorom sa človek chce pridať na všetky strany ako k dobru tak ku zlu ale toto bolo miestami dosť nudné a kopec vecí bolo ... "odveci" teda chcem povedať že tam akoby ani nemali čo robiť 4*

Smrt čeká všude (2008)

všetky filmy žánru "válečný" s ktorými som sa stretol boli ...ehm.. no dali sa pozrieť raz dva krát aj viac... ale toto? žiadny príbeh nuda nuda nuda... zaujali ma tam tri záberi... slow motion padajúcej nábojnice, výbuch munície v údolí a ešte nakonci roztrhanie chlapa na cucky cé štyrkou... ale to je tak dokopy aj s omáčkou 5 minút... počas celého filmu sa nebolo načo pozerať. zaujímavejšie sú už videá amerických vojakov na youtube. Nejak neviem pochopiť prečo tento film dostal oskara ale nechám to už tak ...stalo sa a berme to ako fail... nebiť herca ako je jeremy v hlavnej úlohe ktorý sa mi tam absolútne že hodil tak by som nedal -na taký film vysoké- hodnotenie 3*. Je to sklamanie tak vychvaľovaného filmu

Fotři jsou lotři (2010)

chudák robert de niro ... hrať v takej sračke. tímto komédiám kde sa herci musia ponižovať aby boli vtipný nikdy neprídem na chuť. miestami som chcel dať odpad ... kto robil scénar ? vždy som vedel dopredu čo sa ide stať ... film nepriniesol nič nové iba chudák roberto sa musí hanbiť pričom benovi to je asi jedno on hrá len v sračkách a owen wilson ma tiež sklamal.

Howlův kráčející hrad (2004)

ani neviem čo napísať.... ešte stále som s toho paf... romantická fantasy rozprávka ako sa patrý ... som v takom podivnom rozpoložení že by som vyobjímal aj cigánov s luníka 9 :) :) 5 z 5* bezpochybne

Cesta (2009)

pekne natočená postapokaliptická dráma vo svete kde je každý zdanlivo zlý...je to o človeku ktorý kôli silne vyvynutej paranoji nieje schopný nikomu pomôcť a len chráni vlastného syna ktorý je ale úplne opačný. je to anjel v pekle a nakoniec sa jemu dostane pomoci pričom paranoidny otec skoná niekde na pobreží dožívajúceho sveta. myšlienka pekná ale celkovo sa nebolo načo pozerať 3*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

aj napriek tomu že je to ôsmy najlepší film v dobe písania komentáru a má už 54 rokov stále sa dá povedať že je to dobrý film ktorý je dobre zahraný, herecké výkony sú skvelé jedinečné a neporovnateľné s dnešnými spice girls vypatlanými blondkami na americký spôsob v nízkorozpočtovej komédii.Pri tomto filme som mal pocit akoby som si pustil múzeom archivovaný kúsok filmovej histórie niečo ako prvý a jediný film. Je to síce kvalitne zahrané ale doba sa nedá poprieť a treba zohľadniť viacero kritérii ako zlý zvuk, priestory mohli vybrať väčšie alebo aspon dať im vo filme viacej priesoru a času a hlavne koniec nejak nedotiahnutý ...chcelo to ešte ukončiť teda zdalo sa mi to ako zrazu zakončené bez konečnej pointy.... film hodnotím po vyše päťdesiatich rokoch a nebudem to prikrášľovať kôli tomu... keby hudbu skomponoval hans a bolo by to v hd a farbe to ôsme miesto by bolo ok ale predsa len nenúťme dnešnú generáciu aby si pod tlakom csfd púšťala niečo načo nieje zvyknutá a v dnešnej dobe ani nemôže.... 3*

Princezna Mononoke (1997)

opis... určite nie rozprávka ... miestami skôr kreslený horor ale tak krásny príbeh, že si to zaslúži miesto v prvej stovke napriek tomu, že je to animovaný film. Nieže niekoho napadne pustiť si to s deťmi ... ale oplatí sa to pustiť si to večer ako celovečeák k tomu nejaké občerstvenie no proste parádička. rozmýšľam .... rozmýšľam ... ale fakt! Najlepší animovaný film aký som kedy videl ...bezpochybne. 5* . koniec trochu smutný a šťastný tolko zmiešaných pocitov naraz no krása :) nato že je to kreslený film ktorý má dnes už 14 rokov bomba

Světová invaze (2011)

perfektný námet, neskôr film na ktorý som dlho čakal ale dočkal som sa len sklamania ... prečo mi to pripomínalo black hawk down s dvackou opitých kameramanov a neprítomným režisérom neviem ale jediné čo bolo na tomto filme dobré boli efektné výbuchy streľba a to je asi všetko. kamera je vážne hrozná, otrasná, na nervy bijúca... tak dobrý film to mohol byť a takto to skur**ť to chce odvahu. Toto bolo vykradnutie všetkého dobrého z príbuzných filmov , capnuté nakopu a podupané steel botkami. Len som čakal kedy to sklamanie skončí... už si to nikdy znovu nepustím