Světová invaze (2011)

perfektný námet, neskôr film na ktorý som dlho čakal ale dočkal som sa len sklamania ... prečo mi to pripomínalo black hawk down s dvackou opitých kameramanov a neprítomným režisérom neviem ale jediné čo bolo na tomto filme dobré boli efektné výbuchy streľba a to je asi všetko. kamera je vážne hrozná, otrasná, na nervy bijúca... tak dobrý film to mohol byť a takto to skur**ť to chce odvahu. Toto bolo vykradnutie všetkého dobrého z príbuzných filmov , capnuté nakopu a podupané steel botkami. Len som čakal kedy to sklamanie skončí... už si to nikdy znovu nepustím

Mafiáni (1990)

mafiánsky film akých je kopec. vzostup a pád členov, smrť praktiky a všeličo iné čo sme už videli v tolkých verziách ale stále je to film na ktorý sa oplatí zájsť si kludne aj do kina a nezáleží natom v ktorom roku bol natočený. Vlastne je to aj dobre takých mafiánov ako sú Niro neuvidíme často :) Krpec Pesci zo smrtonostnej zbrane ma dostal a hlavne Ray Liotta sa perfektne hodil do tej role no škoda že sa dal na drogy ...nuž podľa skutočnej udalosti hold scénar píše sám život

Torque: Ohnivá kola (2004)

čo bolo na tomto dobré okrem peknej blondky a silných motoriek? nič... to si môžem pustiť aj youtube.. nič moc ..nepostupuješ ďalší prosím!

Wanted (2008)

priemerný film ktorý sa mi až tak druhý krát zapínať nechce hlavne kôli slabšej pointe ale jedna hviezdička navyše vdaka najlepšej žene v najlepšom aute :) Angelina a viper to je ooooooooohhhh márena

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

nevadí že je to tretí diel toho istého ale musíte uznať... pri tomto filme som sa smial už pri traileri a vo filme toho bolo omnoho viac. je to akčná komédia... svoj účel plní a ja som sa bavil skvele

Jsem číslo čtyři (2011)

musím povedať, že mne sa to páčilo. akcia bola dobrá, citová zápletka dobrá, dve sexi blondky skvelé. Až nato, že to bolo príliš priamočiare a predvídateľné, čiže dej nestojí zanič je to fakt pekne natočené. Kladený vysoký dôraz na hudbu ktorá nehrá v pozadí ale v popredí čo je dobre zvlášť keď hrajú fakt dobré pesníčky. Tak nízke hodnotenia ako tomu dáva väčšina si to určite nezaslúži a podľa môjho je to až na dej príjemná scifi oddychovka.

Zelený sršeň (2011)

miestami až veľmi preafektované a miestami absolútne nudné ... koniec bol prehnaný až moc a preto som s pôvodných 4 ubral jednu * ale inak dobrý film pri ktorom sa dá pobaviť a každý so supermanovským komplexom si príde na svoje :) ale káru mali fakt dobrú mehehe

Matrix Reloaded (2003)

niekto tu napísal že kto čakal za týmto filmom niečo viac bude sklamaný... od tohto filmu sa viacej čakať nedalo ...očakávania boli obrovské..a musím povedať že od bratov wachowských to je facka akú zažijeme málo kedy. vo filmovom priemysle skoro nikdy. Tak nabytá akcia tolké emócie a ten príbeh ktorý zdanlivo nenadvezuje moc na jednotku ako sa mnohý domnievajú, ale samozrejme to nieje pravda, je úplne ale úplne bombový. žiadne že urobte si vlastnú predstavu ... o tomto filme a mám namysli celú trilógiu sa nedá predniesť len predstava na záver ale o tom sa dá fylozofovať. intelektuálna bomba ktorá sa len tak nevidí a k tomu nadupaná akcia ktorá je perfektne prepracovaná, perfektne zahrané postavy, skvelá kamera strih hudba efekty všetko! ÚČEL má dokonca aj zdanlivo nudná prvá polka filmu. Asi žiaden film som nevydel tolko krát ako práve matrix a vždy si pustím všetky naraz zasebou. A vždy si lámem hlavičku nad veľa vecami v tomto filme ktoré ako verím tam majú všetky svoj účel

Matrix Revolutions (2003)

tretí diel ktorý je po dejovej stránke slabší ale dočkáme sa vyvrcholenia celej trilógie v podobe obrovskej bitky na záver. neo vs smith to je ako thor vs hulk :) nadupaná non stop palba robotov v sione... krása efekty nemusím snád popisovať tie su brutálne. čo dodať... smutný koniec nea takto som si to teda nepredstavoval ale toto nieje bežný film. koniec je happyend a zároveň aj smutný kôli smrti hlavného hrdinu ktorý sa obetoval pre svet a skonal v dlhom digitalizovanom boji na prahu našej zelenkastej reality. Celá trilógia je numero uno na mojom filmovom rebríčku a dlho aj ostane.

Animatrix (2003)

animatrix som videl po dlhej dobe, pretože vždy aj ked to išlo v telke som to vypol hned na začiatku lebo ma odradil úvod časti osiris. vtedy som čakal že to bude animovaný matrix ako mi to aj veľa ľudí povedalo a ja som si pod tým predstavoval čínsku napodobeninu matrixu. ale po nejakej dobe keď som blúdil po tejto databáze a našiel som to tu s tak vysokým hodnotením napadlo ma, že by sa to oplatilo pozrieť. Tak prešiel najaký čas a ked som mal chuť si to pozrieť som si to pustil. na konci som si to chcel pustiť znova. Takže žiadny animovaný matrix aby si to niekto zle nevyložil ... animatrix je animovaný príbeh toho čo sa nezmestilo do filmu alebo to tam nebolo riadne opísané... príbeh prvého ako svetový rekord, trinity a jej príbeh, príbeh chlapca ako aj posledný let osirisu sú vsuvky o ktorých sa dalo predtým len diskutovať. Prvá a druhá renesancia je príbeh od začiatku až do vyvrcholenia bojov. pekne animované, zvuk kvalitný, osiris bol skoro ako točený nie animovaný :) proste krása aj pre niekoho kto nevydel matrix. Kto ho vydel veľké plus a ešte tu je ďalšia skupina ľudí... tý čo nad matrixom naozaj uvažovali a pre nich je animatrix lahôdka ktorá sa dá pustiť kedykoľvek a kdekoľvek pričom zážitok bude vždy zaručený