Super 8 (2011)

očakával som niečo ako svätý grál kinematografie od pána velkého ale dočkal som sa lacného príbehu so zlým scénarom zlými efektami a nie bohvieakou kamerou .... pracovať s bandou faganov chce odvahu a to zvládol na výbornú ale všetko ostatné bolo otrasné. jedno vo filme nebolo vysvetlené to by som asi skôr našiel odpoveď čo je matrix ... ako je možné že sa na pickupe niekto rozmrdá čelne s vlakom ktorý má desiatky voznov ? a prežije ? :D ? ??? nehladam v tom logickocsť ale toto mi bije do očí až moc ...pritom predná polka auta takmer celá :D :D kurva to nevedeli inak vymyslieť vykolajenie vlaku ? :D nieje to film pre maloletých ale kôli takýmto strašným do očí byjúcim failom to nieje ani pre dospelých divákov. komu to bude ? radšej to nikto nepozerajte :D PS na ten film som sa tešil

Green Lantern (2011)

stačilo to spraviť kus vážnejšie a bolo by to super ... ale oni spravili lacnú rozprávku pre deti a zmarili dobrého komixáka... ked sa rútil na zem ten zlý emzák ešte to vyzeralo nádejne ale nakoniec to bol zas len fail ...

Občanský průkaz (2010)

za vystihnuté dobové prostredie 1* za herecké výkony 1* hudba môže byť 1* kamera horšia ale celkovo dobrý dojem ... uberám tomu len skok do deja bez začiatku a bez konca ... proste na etapu života mladých ludí to bolo kus aj nudné ale na československý film celkkom kvalitnejšia prácička :) vyšší plus

Dějiny násilí (2005)

slabý scénar až príliš nudné ... vigo nevie zahrať súcit utrpenie lásku ani zlosť ... a takto chladný človek stihne tak mladý zažiť dva životy ? raz vrah neskôr milujúci otec no vôbec sa mi to nehodilo na jeho ksicht ... trocha svižnosti a hereckého výkonu a bolo by to fajn film ale takto som sa nudil až príliš

Life Cycles (2010)

nominujem na oskara za kameru ... to čo dokázalie niekde v lese sa nepodarilo ani spielbergovi v štúdiu. Je úplne jedno o čom to bolo ... aj keby to bolo o tom ako sa vyrábajú činky tak je to proste nádhera a s tým soundtrackom nieje o čom :)

Fifty Fifty (1992)

toto je asi prvý film ktorý si pametám :) viem že som nemal ani desať rokov a už som ho zháňal lebo to bol môj obľúbený film a už som ho veľa rokov nevidel :D :D až príchod internetu do mojho cyber sveta mi umožnil zhliadnuť to znova a hodnotenie sa odvíja od môjho prvého úsudku v rannom veku a úsudku toho posledného. hodnotenie je na priecestí medzi plnými 5* a odpadom :) čo už človek mení názor

Brutální Nikita (1990)

celkovo až príliš nudilo proste priemerný film ktorý sa hrá na akúsi hitmanovku ... ale Jean Reno s jeho "viktor ....čistič" bol geniálny. nikita nech sa snaží ako chce nepripadala mi nijako vierohodne a jej plač bol zrejme spravený spchou nad jej hlavou ... proste mohli tam dať niekoho iného skazila celý film

Leon (1994)

celý film mi pripadal chladný ale občas prišli odrazu až precitlivelé chvýle a perfektné výkony mladej princeznej z naboo :D cely čas akoby nuda a na konci to vygradovala jedna veta z 3* na plných 5* ...plus hudba no proste hotovosť v hlave is v srdci ... Natalie ma udivuje ...taký herecký výkon sa nevidí ani u starých ostrieľaných hercov a tu malé dievčatko predviedlo výkon na ktorý nezabudnem nikdajs ... perfektné proste neni čo dodať ...dúfam som tomu pomohol k prvým priečkam ale dúfam to nepredbehne matrix :)

Baraka - Odysea země (1992)

titulok pri filme ..jazyk anglický :) nevadíííííííííí :) čo je baraka ? to ako keby sa niekto spýtal kto bol Picaso, baraka je umenie pohyblivých obrázkov. Pozorovateľovi prináša úchvatný audiovizuálny zážitok ktorý zdanlivo ukáže všetko čo sa života týka ale skôr ukáže kontrast medzi prírodou a človekom ... kontrast medzi "modernou dobou" a sedliactvom. to čo sme si vytvorili nieje onič lepšie ako predtým keď sme žili v pralesoch a množili sa na stromoch. ukazuje nám že aj keď náš systém je zdanlivo funkčný je plný zla utrpenia a človek nenájde pochopenie vo svojom vlastnom svete... baraka je meditácia modernej mysle a prináša nám hlavne po rokoch niečo čo dnes človek už nevidí a niekedy nemôže aj keby chcel. kto nevidel nemôže povedať že sa vyzná v kinematografii ... a po pozretí to už povedať ani nechce

Já, robot (2004)

patrý medzi moje najobľúbenejšie a neviem čo by som o ňom konkrétne napísal .... strhujúce epické dielo s veľmi kvalitne dynamickou kamerou kvalitnou hudbou a skvelý príbeh podľa predlohy r.u.r. ktorá ma ako jedna z mála zaujala už na základnej škole ... pozreté mnoho krát ale nemám slov .. je to proste kvalitná filmarčina a treba proste vidieť