Mluv se mnou (2023)

Tak jo. Chytnete se ruky ( která se odněkud vzala ) a rázem máte teen vzrůšo. Lepší jak koks, nebo perník, protože tohle je taky asi droga, páč absťák se dostavuje prakticky okamžitě.  Nějaké extra vzrůšo, nebo pocit výjimečnosti se u mne bohužel nedostavil. Duchařský horor střižený rodinným dramatem v niž snad každá postava nese nějaké to minulostní trauma. A ruku na srdce, tak jak ho chtějí někteří řešit je více než idiotské.

Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda)

Tohle je čisto-čistá hrůza. Film po kterém se vám nebude chtít usnout a v duchu budete pořád s těmi lidmi tam. Naštěstí nemusíme. I když některé místní natvrdlé hlavy by si to zřejmě vyzkoušet mohli. Naštěstí je jich pár, ale russácka hybridní mašinerie je pomalu infiltruje do všech vrstev společnosti. Skutečná hrozba.

Bratři (2023)

Dobře odvedené filmové řemeslo, které nevyslovuje soudy, či resumé. A to je dobře. Názor na bratry Mašíny měl předpokládám každý daný již před filmem. A film samotný těžko mohl něco změnit. Pro mne je rozhodujícím faktorem doba, že které vám je až fyzicky zle. A ne, nedivím se, že člověk toužící po svobodě využije všech prostředků, aby z toho hnusu mohl utéci. Koneckonců. V nesvobodě se dá jen přežívat.

Bažina - Milénium (2023) (série)

Poláci v téhle sérii opět překonali sami, sebe. Navíc se nebáli přitlačit na akci i explicitě. Kostrou je však dobře zpracovaný kriminálně-dramatický příběh z období milenia, který je ovšem započat v období polské normalizace. Vše co se tenkrát odehrálo sehrálo na přelomu tisíciletí podstatnou roli.

Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) (TV film)

Takže díl druhý a prohnilý sever zvyšuje skóre. Obětí je detektiv z Manchesteru, který má se svým týmem rozluštit vraždy yorkshirskeho Jacka rozparovače. Stoka je hlubší než se zdá, a vám opět nebude při sledování úplně dobře.

Režim - Pomník (2024) (epizoda)

Jak současné že? HBO sice trochu přehnaně, ale zároveň ne nereálně tepe do dnešního světové rozpoložení. Místy to má fakt koule a člověk dokáže za jednotlivé situace dosadit konkrétní ksichty. Ať již na poli stranické, či státní. Hořko-satirický pohled do nitra diktatur. Kate si to užívá.

Vraždy v Yorkshiru: 1974 (2009) (TV film)

Nemilosrdný film, který vám rozhodně žádnou pozitivní myšlenku v hlavě nenechá.

Citlivý člověk (2023)

Hudba The Plastic Poeple of the Universe převedená na filmové plátno.

Irský zázrak (2022)

Lidské hlouposti, tmářství a bible se nenajíš. Smutný film.

Prvotní strach (1996)

Dobře odvedená thrillerová, devadesátková práce. Hnidopich si scénaristické přešlapy a určitou naivnost najde. Já hlavně v tomhle filmu našel Edwarda Nortona.