Bacurau (2019)

Uf. Solidní jízda žánrově neidentifikovatelného brazilského kousku, který si dokáže s divákem spolehlivě pohrávat po celou dlouhou, ale nenudící stopáž. To co začíná jako podivné sci-fi, končí jako tarantinovská rychlopalba a člověku přivodí solidní guláš v hlavě ještě hodinu po závěrečných titulcích.

Morke (2005)

U seveřanu jsme si již zvykli, že dokáži velmi dobře vystavět příběh a slušně nakouknout pod pokličku jednotlivých postav. To obojí, plus poměrně neotřelé téma "asistované" eutanázie dokáže na dvě hodiny diváka spolehlivě zabavit.

Smrtonosné přeludy (2021)

Červená thrillerová knihovna. Jednoduchý výplach, který od začátku do konce jede po předem daných kolejích a kde si tvůrci s nějako extra velkou zápletkou nelámou hlavu.

Keullojet (2020)

Jako celek film vcelku funguje i přes některé pasáže, které jsou sice pro asijskou produkci typické, ale na které si zároveň asi nikdy nezvyknu. A to je především podivný druh humoru, který má tu vlastnost, že se objeví vždy v tu nejnevhodnější chvíli.

Cypher (2002)

O jeden závěrečný, neočekávaný zvrat navíc a mohla to být pecka. I tak jde o slušnou sci-fi špionážní zapletkovou podívanou, kde chvílemi netušíte kdo je kdo a kým se za minutu stane.

The Block Island Sound (2020)

Pokud máte jako já v oblibě mysteriózní kousky plné podivností, nepochopitelných událostí, které skoro až na samotný závěr nebudou mít žádné uspokojivé vysvětlení, neměli by vás zvuky tohoto ostrova minout.

Hounds of Love (2016)

Protinožci dokázali, že i přes absenci otevřené explicity lze natočit hodověrný, nepříjemný film o dvojici magorů, kteří se vyžívají v násíli na náhodně unesených dívkách. Oba dva herci v roli vyšinutýtch jedincú byli totiž až neuvěřitelně uvěřitelní a každou minutotu sledování ve mne stoupala nenávist vůči jejich postavám.

Jelenice (2019)

Divnofilm od divnorežiséra, který nám demonstruje, že neexistuje láska pouze mezi ženou a mužem, případně mužem a mužem či ženou a ženou. Plnohodnotný vášnivý vztah, pro který jste schopen i vraždit, lze mít i se svojí jelenicovou bundičkou. Bizárem prosycený příběh, který však spolehlivě zabaví.

Citadel (2012)

Rozjezd fakt hnusná deprese. Týpek sám s malým dítětem, psychickým problémem v tíživé sociální situaci. Do toho banda něčeho co mu chce to dítě šlohnout. Jak jde někde o dítě, dostává vše hned jiný rozměr a já měl chuť to prostě nedokoukat, protože ta beznaděj z toho prostě "crčela". No a pak se to nutkání nedokoukat dostavilo ještě několikrát. Ale již z důvodu toho, že film uhnul někam kam rozhodně neměl. Dosledovat to je totiž poté již možné s totálně vypnutým mozkem, kterému nedovolíte domýšlet a zkusit dávat do nějakých logických souvislostí co se na obrazovce děje. Prostě barák, kde přežívají jakési geneticky znetvořené dětičky, které se vám potloukají po okolí bez nějakého větší zájmu obyvatel. Občas někoho sejmou, seberou nějaké dítě. Nejen divné. Spíše hloupé.

F (2010)

Dobře rozběhnutý school atack, který postupně bohužel ztrácí na dechu a pokulhává díky idiocii chování postav v kritických momentech. A tak jak mne většinou imponují závěry, kde je toho dost necháváno na divákovi, tak tenhle vyloženě zklamal. Alespoň malou osvětu bychom si zasloužili, protože part 2 se zřejmě nekoná.