Přestupný rok (2010)

Jasně. Nic objevného se nekonalo. Závěr smrděl klišé na hony daleko. Ale na Amy se vždy rád podívám a když připočtu tak dva, tři vtipné momenty a nádhernou přírodu zažil jsem za doprovodu téhle echt romantiky příjemný páteční večer.

Servant - Season 1 (2019) (série)

Není to samozřejmě žádná hrůzostrašná podívaná. Spíš takový sociální, tajemný průzkum do rodinky, která překonává post-traumatický stres z jedné nešťastné rodinné záležitosti. Pravdou je, že nadšení z prvních dílů, tím jak se na seriál nabalují další a další žánry trochu opadává, protože původní očekávání strašidelného, hrůzu nahánějícího seroše prostě postupně mizí. Objevují se sice nová témata, postavy, ale ty působí spíše rušivým dojmem. nezbývá než doufat, že ten poměrně slušný závěr nastartuje druhou sérii trochu jiným směrem.

Palm Springs (2020)

Velká očekávání vystřídalo velké zklamání. Nulová originalita, podpořena komplikovanými hrátkami s časem. A navíc se vám točí pořád a pořád a pořád dokola.

Babylon Berlín - Série 3 (2020) (série)

Babylon Berlín se pro mne po druhé sérii definitivně stal jedním z nejlepších evropských seriálových počinů. Nemám pro to asi žádné racionální filmové vysvětlení z oblasti zpracování, hereckých výkonů, či zručné režie. To všechno tam určitě je, pro mne má však hlavně nějakou okouzlující vtahovačnost, která mne přináší touhu tam prostě být a vše to okolo zažít osobně.

30 stříbrných (2020) (seriál)

Álex mne prostě zklamat neumí Seroš, který se rozhodně nehodlá jakkoliv žánrově zařadit a navíc se nebojí popíchnout zatuchlé církevní přesvědčení. Již sekvence při úvodních titlulcích dává tušit, že tady se nikdo s nikým mazlit nebude. Pevná režisérská ruka pak zručně dokázala ukočírovat změť postav, destinací a časových pásem, tak aby divák mohl vychutnat hru na boha, či ďábla a mohl se zúčastnit závěrečného trochu netradičního konkláve.

The Lie (2018)

Mohl to být mrazivý dramatický thriller a zároveň i slušná černá komedie. Ovšem nakonec se z toho stal takový nedotažený paskvil o kterém chvílemi nevíte co si myslet. Působilo to až ležerním způsobem, se spoustou až stupidních postupů obou rodičů ve snaze vytáhnout svou dceru ze solidního průseru. I chemie mezi dcerou, matkou a otcem je taková napůl. Prostě dost k neuvěření. Vše trošku napravuje závěrečný "šok", ovšem ruku na srdce, kdo z vás ho tak trochu nečekal. A právě tam, když to celé sjede do absurdity se možná odehrál nejsilnější moment filmu. U mne vyvolal ironický úsměv.

Rovnodennost (2020) (seriál)

Jdu nad průměr a to hlavně kvůli tématu. Mysteriózno-mýtických seriálu zase tolik po světě neběhá a proto si vážím každého z nich. A ruku na srdce, tohle zas tak hrozné nebylo. Přinejmenším v tom, že nějaké to rozuzlení se dařilo autorům držet až do samotného konce. Pokud se tím finále dá rozuzlení nazvat. Což je zřejmě tou největší slabinou série. Některé dějové věci prostě zůstali nedotažené a divák byl tedy ponechám s otevřenou myslí. No nic. Třeba se dočkáme v druhé sérii.

Střípky ženy (2020)

Skvělé zahrané, technicky zvládnuté drama o jedné z největší bolesti, které může život nachystat. Vanessa to setsakramenstky dává, a možná kdyby ji scénář vyšel trochu vstříc, mohlo to být i silné a více vtahovačné pro diváka.

Exit Humanity (2011)

Komiksová bečková skazka o možném prapůvodu zombie rodu. Přepálená stopáž, která nedokáže diváka udržet v pozornosti, plus všude číhající amaterština dělá z filmu dílo, na které bude čest zapomenout.

sKORO NA mizině - Druhá vlna (2020) (epizoda)

Tahle ostravska čtyřka velmi kratce vyvratila mytus o konvenčnim herectvi. Tři tygři pyčo...