Jelenice (2019)

Divnofilm od divnorežiséra, který nám demonstruje, že neexistuje láska pouze mezi ženou a mužem, případně mužem a mužem či ženou a ženou. Plnohodnotný vášnivý vztah, pro který jste schopen i vraždit, lze mít i se svojí jelenicovou bundičkou. Bizárem prosycený příběh, který však spolehlivě zabaví.

Citadel (2012)

Rozjezd fakt hnusná deprese. Týpek sám s malým dítětem, psychickým problémem v tíživé sociální situaci. Do toho banda něčeho co mu chce to dítě šlohnout. Jak jde někde o dítě, dostává vše hned jiný rozměr a já měl chuť to prostě nedokoukat, protože ta beznaděj z toho prostě "crčela". No a pak se to nutkání nedokoukat dostavilo ještě několikrát. Ale již z důvodu toho, že film uhnul někam kam rozhodně neměl. Dosledovat to je totiž poté již možné s totálně vypnutým mozkem, kterému nedovolíte domýšlet a zkusit dávat do nějakých logických souvislostí co se na obrazovce děje. Prostě barák, kde přežívají jakési geneticky znetvořené dětičky, které se vám potloukají po okolí bez nějakého větší zájmu obyvatel. Občas někoho sejmou, seberou nějaké dítě. Nejen divné. Spíše hloupé.

F (2010)

Dobře rozběhnutý school atack, který postupně bohužel ztrácí na dechu a pokulhává díky idiocii chování postav v kritických momentech. A tak jak mne většinou imponují závěry, kde je toho dost necháváno na divákovi, tak tenhle vyloženě zklamal. Alespoň malou osvětu bychom si zasloužili, protože part 2 se zřejmě nekoná.

House Hunting (2013)

Trefa do mého mysteriózního gusta. Ano. Zatraceně silná idiocie postav, jejichž činy někdy nenavazují snad ani časově, ale už jen ta situace dvou rodin, nerodin a jednoho nepřátelského domu, který si s nimi hraje jak kočka s myší je prostě good idea a je jen škoda že si tvůrci z celou tou zápletkou nedokázali ještě více pohrát.

Byzantium (2012)

Film, který se nadechl pro veliký výdech, ale z úst vyšlo jen takové malé astmatické hvízdnutí. Upírský pohádkový opus o společenství upírů, u kterých však není místo pro opačné pohlaví. Dvě defacto vyhnankyně proto putují časem coby lovná zvěř a svůj život tomu musí přizpůsobit. Silný rozpočet a herecké obsazení nepodpořil bohužel scénář, který není nikterak strhující a nevyužívá ani potenciál všech těch jistě skvělých herců. Možná vše daleko vyzní na filmovém plátně, ale namísto velkoleposti uhrančivého filmu jsem spíše koukal na splasklou bublinu hezkých tváří, kostýmů a exteriérů. Velká škoda.

Zbytečná krutost (1984)

Trošku nuda. Coenove se zde prostě rozjíždí k daleko větším filmovým peckám. Skvělá hudba Cartera Burwella.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Ne zcela jasně uchopitelný žánrový mix, který se navíc mění díl od dílu. Nevím čím to bylo, ale i když prvky nadpřirozena mne do světských záležitostí moc nepasují, zde mne to nerušilo. A ten závěrečný obrat mne kupodivu překvapil.

The Beach House (2019)

Ale jo. I když první půlhodina rozhodně navnadila více, než v té druhé hodině událo. Mám rád neznámo a kdyby mne film v tom nevědomí dokázal ještě nějaký čas udržet šel bych s hodnocením ještě výše.

Breeder (2020)

I když mám pro severskou kinematografii slabost a málokterý film ze zasněžených zemí mne dokáže zklamat, Breeder se to povedlo. Ten film prostě tak nějak kolem mne prošuměl, aniž bych si zapamatoval jediný úsek, či část filmu, která by mne dokázala jakkoliv strhnout.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Příběh silný jak pravda sama. Myslím, že to ve filmu někde zaznělo.