Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Tohle bych od katolických, polských dogmatiků opravdu nečekal. Film, který je děsně blbý, ujetý ale kurevský zábavný.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Kdo si potrpí na severské krimi, kde vás tvůrci dokáží zúčastněně provést průběhem vyšetřování, kde není nouze o zvraty a překvapivé tahy, neměl by tyhle zločiné kejkle spojené s jedním domovem pro mladistvé minout.

Anything for Jackson (2020)

Slušná přehlídka bubáků včetně manželského páru, z kterého šla hrůza a to ani nemuseli mít za zády ani samotného Satana. Celé to ale působí svěže a neokoukaně, najde se i pár vtipných momentů, vyplívajících z rituální nemohoucnosti dědečka a babičky.

Psychiatr - Anděl temnot (2020) (série)

Takže. To co jediné funguje stejně jako v první sérii je dobová atmosféra. A je třeba říci, že do toho posledního knoflíku na saku pána Goo Goo Knoxe. Co se naopak vytratilo byl uvěřitelný scénář, který chvílemi co se logiky a nahodilosti týká připomínal hóódně děravý deštník. Těch náhodiček, přehlednutých kardinálních záležitostí, které sice děj směrují, ale zároveň vyvolávají ironický úsměv bylo přespříliš. A to pro mne bylo po první detailně vyladěné sérii velké zklamání.

The Night (2020)

Hororových filmů vměstnaných do ponurého hotelového prostředí bylo již natočeno nepočítaně. Žádný ale nebyl tak rafinovaný jako tenhle mohamedanský psycho-hororový kousek. Podbízivě na mne působila hlavně první polovina, která za pomocí náznaků, nechává diváka v příjemné nejistotě, kam se to celé bude posouvat. V druhé polovině, možná trochu přibude akce, ale zároveň i chaosu a začne být čitelné oč vlastně ve finále půjde. Pro diváky, kteří mají rádi stupňované napětí, nečekají prvoplánové lekačky a hektolitry krve půjde myslím o film, který si dokáží řádně vychutnat.

Láska a jiné pohromy (2006)

První ztřeštěná a bláznivá půle mne kupodivu sedla více. Poté když již trochu vtip začne ustupovat vztahovým rovinám stává se film trochu hůře stravitelným a těm původně bizarním postavám se trochu přestává věřit.

Život podle Dana (2007)

Americká dramatická klasika rádoby silného příběhu o člověku se kterým se život jakoby nemazlil a on si přesto zachovává chladnou hlavu plnou optimistických ideálů i když někdy je to spíše na provaz obtočený kolem lustru. Když tohle všechno dokážete scénáři odpustit a máte rádi třeba Juliette Binoche, tak si na své asi přijdete, protože v tomhle filmu je roztomile okouzlující a navíc vše nakonec dopadne tak jak má.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Nekorektní chacharská palba do všeho živého. Díky tomuto seriálu mám sjetý všechno co dali Tři tygři dohromady a Štěpán Kozub získal můj neskonalý obdiv.

Ztracené dívky (2020)

To nízké hodnocení mne opravdu moc nejde pod vousy. Lost girls nedokážu vnímat jako nějaký nepovedený, nebo snad nudný film. Smutný příběh o lidské bolesti při které se dovolání dočkáte jen u lidí se stejným prožitkem . Smutnější o ten fakt, že vše bylo natočeno dle skutečné události.

Božena (2021) (seriál)

Jako spisovatelka je pro mne Božena Němcová naprosto míjející autor. V rámci povinné četby to bylo vždy to nejhorší co mne mohlo potkat. Jako historická postava mne přes čtyřdílný počin České televize začala neobyčejně zajímat. Žena narozená do špatné doby, plné zkostnatělých konvencí, kde jste jako manželka nedisponovala ničím jiným než naprostou oddaností a lokajstvím vůči svému muži. Barunka Panklová coby nepoddajná hrdá bytost dokázala s tím vším bojovat. S vkusem vyobrazený portrét ženy, která i přes totální nepřízeň osudu žije životem, který si vysnila a dává mu vše čeho je schopna. Aňa Geislerová v jedné z nejlepších rolí.