Melanie: Dar života a smrti (2016)

Ten rozjezd byl fakt slušnej a já si říkal, tohle bude nějaká novodobá "boylovka". Bohužel to brzy ubírá na plynu a začíná se to ubírat v jakési postapokalyptické drama s lehkým nádechem hororu. Prostě to nedobré začíná přebíjet něco co dávalo filmu šťávu. Nudit se nebudete, jen škoda té odbočky, po které už jedete na dlouhé méně zaživné rovince do cíle.

True Fiction (2019)

Asi bych neměl při sledování filmu ztrácet pozornost. A opravdu se mne to u filmů, které dokáží zaujmout nestává. Tohle není ten případ. Dobojoval jsem do konce, ale s jasným závěrem, že šlo o ztrátu času.

Extinction (2018)

Na jeden blockbusterovy nádech zkouknuto a po výdechu zapomenuto.

Come True (2020)

Celé je to lehce zahleděné do sebe, což ale není v tomto případě vůbec na škodu. Tím pádem to vůbec není tuctový film pro široké publikum. Mne tehle snový, mysteriózní, atmosférický příběh prostě sedl.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Nikoliv ztělesnění hrůzy, ale ztělesnění Netflixu. Hrozný nedodělek, chvílemi připomínající jen poněkud delší epizodu Věřte nevěřte. A to finále spíš napovídalo tomu, že tvůrci už to chtěli prostě nějak utnout. Kéž by to zvládli o hodinu dříve.

Krajina ve stínu (2020)

A soutěž o největší předválečné, válečné či poválečné svině vyhrávají s převahou Češi. S Bohdanem Slamou mne asi pojí symbióza. Jeho filmy mne nejsou lhostejné a jeho postavy mne nutí o nich přemýšlet. Ať si již vybere téma současné či jak v tomto případě kapitolu českých dějin z nichž málokdo dokáže vyjít jako vítěz. Krajina ve stínu je smutným filmem o jednom teritoriu naší země, na kterém v oné době zlo, střídá zlo a lidské stvury, lidské kreatury. Ano byly doby, kdy ti lidé byli dobrými sousedy. Okolnosti jim umožnili jimi nebýt a ukázat pravou tvář.

Napětí (2021)

Oproti jiným jsem nehledal tuhle sílu nikterak překvapivou a již vůbec ne inovativní. Spíše středně vyváženou a fajn lokací. Bát se moc nebudete.

Sucho (2020)

Dějové rozvleklý, ale příjemně plynoucí snímek z rozpálené Austrálie o jednom nejen fyzickém návratu, který vyvolal u obyvatel malého městečka nepříjemné vzpomínky.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Dobrý rozjezd. Vykreslené postavy. Maloměsto, kde každý zná každého a závěr, který dává tušit , že atmosféra začne houstnost.