Stolen (2009)

Velmi slušný rozjezd filmu, kde prim hraje především atmosféra. Vše působí dost věrohodně a i prolínání minulosti se současností mně kupodivu vůbec nevadilo. Film možná s blížícím se koncem díky předvídatelnosti závěru možná trochu upadá, ale i tak se jedná o nadprůměrné spíše drama než krimi. Skvělá hudba.

Bratři (2009)

Co na tom, že dějová linie se dá velmi dobře předvídat, a není to něco co by tenhle film dělalo nějak vyjímečným. Je to 105 minut podívané při kterých s vámi cloumají emoce. Skvěle působily i momentky z Afgánistánu. Film graduje a závěr kdy opět láska k ženě zvítězí i nad těžce prodělaným traumatem je vynikající. Ostatně kdo by Natálce Portmanovic odolal.

Králova řeč (2010)

Gradující podívana, kde musím přiznat začátek dějově trochu vázl a laťku drží kamera a hudba. Druhá a poslední třetina filmu je už impozantní a při finále dokáže člověk z jiného koutu světa pochopit co pro Anglii znamená král a co Anglie znamená pro krále.

Ďábel (2010)

Za každý hřích dříve či později zaplatíš. A ďábel? Ten si tě najde všude.

Černá labuť (2010)

Od první sekundy jsem byl vtažen do děje intenzivní a podmanivou hudbou, aby mne na samém konci ta samá melodie vypustila s nezodpovězenou otázkou v hlavě. Bílá nebo černá?

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Film na příjemné završení pracovního dne. Od začátku do konce se vezete na pohodové vlně krásného volně běžícího příběhu vyprávěného z pohledu obou hlavních protagonistu.