Země kůlů (2010)

Komorní road movie "horor", kde násilí a krev určitě není na prvním místě. Američáné prchající do Kanady jako do vysněné země bez úpírů.

Čtyři lvi (2010)

Člověk u tohoto filmu neví jestli se má smát nebo brečet. Obojí je totiž možné. Ovšem závěr je na těžké rozdýchávání.

Osvícení (1980)

Když se bát tak u Osvícení. Kubrick vede vaši mysl svým příběhem se stejným kumštem, jak malý chlapeček řeže zatáčky po chodbách prázdného hotelu na své tříkolce. Nevíte na co za rychle blížícím se rohem narazíte. Nevíte co z kterých dveří může vyletět. Prožíváte krásný a dokonalý strach..však ho také režíruje sám pan precizní.

Spalující touha (1999)

To nejlepší nakonec pane Kubrick. Psychoaudiovizuální sondáž do lidské duše z rukou mistra dokonalosti. Zhulená Nicol líčící svoji virtuální nevěru u mne na šest hvězd. A ten soundtrack!

Apollo 18 (2011)

Takhle v úterý navečer to u mně prostě zafungovalo. Film je spojením PA a Vetřelce. Možná nic světoborného vymyšleno nebylo. Ale úpřimně. Co se dá ještě nového vymýšlet?

Jiná země (2011)

Zajímavý film. Mystický úvod s objevením druhé země mně velice bavil. Ze snímku se poté stává spíše drama dívky, která se po svém vypořádává s pocitem viny. Druhá země ustupuje do pozadí, aby v samém závěru vlastně přinesla vysvětlení.

Duch jezera (2004)

Dostal jsem se k tomu filmu v TV jako slepej k houslím. A asi to bylo i tou již skoro noční dobou a mou neschopností usnout, ale úplně hloupý mně to nepřišlo.

Lovci lidí (2008)

Lesní vyvražďovačka v severském stylu. Neurazí,ale ani nenadchne.

Lidice (2011)

Bohužel. Čekal jsem od filmu, který zpracovává tuto tragickou událost dějin více. Chtěl jsem být emočně rozcupován. Chtěl jsem cítit nenávist, a na druhou stranu obrovskou účast s obětmi masakru. Toto se nedostavilo.Chyběla určitě i větší ztotožnění s jednotlivými postavami . Ano ve filmu jsou i silné momenty. Ale jakmile na ně mělo být navázano, film sklouzává do pro mně moc obecné roviny.

Slunce, seno, jahody (1983)

Nemá cenu dělat pseudointelektuála a na jméno Troška reagovat jak býk na červenou. Jako dítě v kině jsem šílel smíchem. A to že se na reprízu (pokud na ni narazím), vždy rád podívám je také pravda. První dva díly trilogie hodnotím kladně. U třetí se nápady už tahaly z pat celého realizačního štábu.