Zvrácenost strachu (2020)

Povedený horor-thriller ze země javorového listu, který vás dlouho nechává na pochybách o co vlastně ve filmu půjde a co je tím skrytým zlem, které bude hrát hlavní roli. A to já prostě můžu. Nejasně náznaky, které mohou vyústit prakticky v cokoliv, plus ucházející atmosféra Wisconsinských lesů a jejich mega prostoru, kam můžete umístit jakákoliv hrůzu nahánějící stvoření. No a závěrečná absolutně nečekaná chirurgická vložka to celé hodí do absolutně jiného levelu.

Bílá orchidej (2018)

To co v prvních minutách vypadalo na slušný mysteriózní thriller, se bohužel na zbytek filmu proměnilo na laciný, obehraný film beze snahy něčím překvapit.

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul (2020)

Hezky propracovaná skládačka několika lidských osudů pojatá v trošku temnějším tónu. Vše se točí okolo jedné tašky plné wonů a bytostí, které si na ni dělají zálusk. Peníze prostě vládnou světu a ten kdo je chce je ochoten pro jejích získání udělat prakticky cokoliv.

Bacurau (2019)

Uf. Solidní jízda žánrově neidentifikovatelného brazilského kousku, který si dokáže s divákem spolehlivě pohrávat po celou dlouhou, ale nenudící stopáž. To co začíná jako podivné sci-fi, končí jako tarantinovská rychlopalba a člověku přivodí solidní guláš v hlavě ještě hodinu po závěrečných titulcích.

Morke (2005)

U seveřanu jsme si již zvykli, že dokáži velmi dobře vystavět příběh a slušně nakouknout pod pokličku jednotlivých postav. To obojí, plus poměrně neotřelé téma "asistované" eutanázie dokáže na dvě hodiny diváka spolehlivě zabavit.

Smrtonosné přeludy (2021)

Červená thrillerová knihovna. Jednoduchý výplach, který od začátku do konce jede po předem daných kolejích a kde si tvůrci s nějako extra velkou zápletkou nelámou hlavu.

Keullojet (2020)

Jako celek film vcelku funguje i přes některé pasáže, které jsou sice pro asijskou produkci typické, ale na které si zároveň asi nikdy nezvyknu. A to je především podivný druh humoru, který má tu vlastnost, že se objeví vždy v tu nejnevhodnější chvíli.

Cypher (2002)

O jeden závěrečný, neočekávaný zvrat navíc a mohla to být pecka. I tak jde o slušnou sci-fi špionážní zapletkovou podívanou, kde chvílemi netušíte kdo je kdo a kým se za minutu stane.

The Block Island Sound (2020)

Pokud máte jako já v oblibě mysteriózní kousky plné podivností, nepochopitelných událostí, které skoro až na samotný závěr nebudou mít žádné uspokojivé vysvětlení, neměli by vás zvuky tohoto ostrova minout.

Hounds of Love (2016)

Protinožci dokázali, že i přes absenci otevřené explicity lze natočit hodověrný, nepříjemný film o dvojici magorů, kteří se vyžívají v násíli na náhodně unesených dívkách. Oba dva herci v roli vyšinutýtch jedincú byli totiž až neuvěřitelně uvěřitelní a každou minutotu sledování ve mne stoupala nenávist vůči jejich postavám.